Są ze sobą na dobre i na złe od lat

Image

To już kolejna tego typu uroczystość w Stalowej Woli. Gdy spędza się ze sobą tyle lat w miłości, przechodząc przez trudy życia, ale i celebrując wspólnie chwile szczęścia, świat jest o wiele piękniejszy.

Wiedzą o tym ci mieszkańcy Stalowej Woli, którzy z rąk prezydenta Lucjusza Nadbereżnego i przewodniczącego Rady Miasta Stanisława Sobieraja oraz kierownika USC Marcina Maziarza otrzymali medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Te są przyznawane przez samego prezydenta RP. Uroczystość miała miejsce w niedzielę 19 listopada 2023 roku w Centrum Aktywności Seniora.

Wydarzenie uświetnił mini koncert w wykonaniu Miriam Bizoń, absolwentki Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Stalowej Woli, w akompaniamencie Ryszarda Marchewki, a także Aleksandry Walczyk z tejże szkoły.

Przeżyć ze sobą 50 lat jest pięknie, choć niełatwo, mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny. A że miłość należy mnożyć, można powiedzieć, że odznaczeni mają już wspólnie za sobą 100 lat małżeństwa jako mąż i żona. Przypomniał, że to jedyny medal, który dostają dwie osoby za łączne osiągnięcie, nie za chwilę bohaterstwa, a całe lata wypracowane na rzecz rodziny i społeczeństwa. Tego wyróżnienia nie da się zdobyć w pojedynkę.

- W imieniu społeczności Miasta Stalowej Woli chcemy wyrazić największe słowa uznania i gratulacje dla państwa jubilatów za to, że państwo 50 i więcej lat temu, stojąc naprzeciwko siebie wypowiedzieliście przez kilka minut przysięgę miłości, uczciwości, wierności na całe życie, ale ten moment, ta chwila przysięgi sprzed 50 lat była przez państwa udowadniana każdego dnia, w chwilach radości, w chwilach szczęścia, ale również w chwilach trudnych przez całe 50 lat. I to jest dla nas, dla społeczności, dla innych członków naszej rodziny miejskiej przykład tego, jaką siłą jest rodzina, jaką siłę ma miłość, jak warto podejmować się każdego dnia ważnych wyzwań do tego, aby tę miłość udowodnić przez całe życie. Bez wątpienia ta właśnie miłość w państwa życiu stała się latarnią morską, latarnią, która oświecała drogi, która dawała światło w momencie, kiedy pojawiały się burze w życiu, trudniejsze sytuacje, ale również przez tą miłość to państwo staliście się latarnią dla swoich dzieci, dla swoich bliskich, wskazując najpiękniejszy przykład miłości, najpiękniejszy przykład tego, że warto, że trzeba, że w podstawowych słowach takich jak „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam” tworzy się przyjaźń, relacje na całe życie- mówił prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

W imieniu władz miasta prezydent podziękował jubilatom za pracę na rzecz miasta, budowanie Stalowej Woli, działalność zawodową, społeczną i rodzicielską.

Uroczystość była podzielona na 3 części, podczas których łącznie uhonorowano 22 pary.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.

~Mieszkanka

Ewa, gratuluję!!
Ładnie się prezentujesz.
Tak trzymać!!????

~Ola

Wcale Ci Państwo nie wyglądają na 50 ! wspólnych lat serio bardzo młodo wszyscy wyglądają.

~Komentator.

Prezydent R. P mógł się wysilić i do medalu dołączyć prezent finansowy . To nie zrujnowało by jego budżet. Mam na myśli nie tylko urzędującego obecnie , ale tych następnych.

~Xxxx

Przypatrzcie się młodzieży dobrze! Tak trzeba żyć i żenić się z miłości żeby na starość dalej być dla siebie wsparciem pomocą i najlepszymi przyjaciółmi!!! Wszystkim Państwu gratuluję i życzę miłości cierpliwości i dużo zdrowia na dalsze wspólne lata !!!

~Khgvdx

Takim wiekowym parom należy się najwyższy szacunek i uznanie!!!! Teraz? ślub wesele wszystko dopięte na ostatni guzik kwiaty świece fotobudki limuzyna zespół goście impreza najlepsza a po tym wielkim uniesieniu przychodzi codzienność i różne problemy z którymi trzeba sobie radzić wspólnie! I po takich wielkich " miłościach" zostaje to że nawet głupimi sztućcami się dzieła po połowie a dzieci nierzadko są szarpane i nastawiane na drugiego rodzica. Ludzie miejcie przynajmniej rozum! i nie buntujcie na drugiego swoich wspólnych dzieci bo tym niszczycie im życie jeszcze bardziej!! I nie tylko im bo to się później odbija na ich związkach. "Genealogia divina i "Uczcie się kochać" poczytajcie sobie.

~Link01

uroczystość ładnie zorganizowana i poczęstunek i występy plus przemówienia naprawdę uroczystość fajna
w prezencie od miasta dwa albumy jeden o Katyniu drugi o mieście fajnie jakby były jakieś gadżety od miasta no ale i tak jestem mile zaskoczony

pr

~Staś

Chciało by się cofnąć o te 50 lat ale mieć te same super dzieci i wnuki .Ale to nie możliwe być znów młodym.