Nowy 9- osoby mikrobus dla Zespołu Szkół Nr 6 Specjalnych

Image

Zespół Szkół Nr 6 Specjalnych zyskał nowiutki mikrobus przeznaczony do przewozu osób niepełnosprawnych. Udało się to dzięki wsparciu ze strony samorządu i PFRON-u.

Jest to bardzo dobra wiadomość dla społeczności szkolnej. Jej uczniowie często wyjeżdżają na różnego rodzaju przeglądy artystyczne, na zawody sportowe w ramach Olimpiad Specjalnych. Są to nierzadko zawody o charakterze ogólnopolskim. Uczniowie mają także możliwość reprezentowania nie tylko szkoły, ale całego powiatu na zawodach europejskich. Mikrobus będzie także wykorzystywany na krótszych trasach, m.in. do: Muzeum Regionalnego, Miejskiej Biblioteki Publicznej, placówek edukacyjnych itd. W szkole są aż 3 osoby, które mają uprawnienia do prowadzenia tego typu pojazdów.

- Nie jesteśmy placówką, która się zamyka. Naszym zadaniem jest przede wszystkim uspołecznianie naszych podopiecznych, a z drugiej strony przełamywanie barier i uświadamianie tego, że niepełnosprawności nie ma się co bać, tylko trzeba ją zaakceptować. Trzeba mieć taką świadomość, że nasi uczniowie mają takie same potrzeby jak dzieci uczęszczające do szkół masowych- mówi Barbara Nabrzeska, dyrektor szkoły.

Placówka do tej pory użytkowała mikrobus, który został zakupiony w 2013 roku. Jest on już mocno wysłużony, dlatego ze względów bezpieczeństwa podjęto starania o zakup nowego pojazdu.

- W styczniu br. zwróciłam się do Powiatu Stalowowolskiego o możliwość złożenia wniosku do PFRON- u na zakup mikrobusu przeznaczonego do przewozu osób niepełnosprawnych. Byliśmy bardzo szczęśliwi, że Zarząd Powiatu wyraził na to zgodę i złożył wniosek do PFRON- u – mówi Barbara Nabrzeska, dyrektor szkoły.

- Mikrobus został zakupiony dla Zespołu Szkół Nr 6 Specjalnych z montażu finansowego, gdzie połowa kosztów poszła z PFRON- u, z Programu wyrównywania różnic między regionami, a połowa z Powiatu Stalowowolskiego. Mikrobus kosztował 264 tys. zł. Otrzymaliśmy 135 tys. zł dofinansowania z PFRON- u, resztę dołożył powiat- mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Mikrobus ma 9 miejsc, które są przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Znajduje się tam jedno miejsce dla wózka inwalidzkiego.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =