W mieście powstanie wielkie Centrum Młodzieżowe

Image

W przyszłorocznym budżecie miasta znajdzie się perełka rekreacyjna dla młodych mieszkańców Stalowej Woli. Powstanie wielkie Centrum Młodzieżowe, a w nim wiele atrakcji, i tych sportowych, i tych artystycznych.

- Chcemy patrzeć w przyszłość, w przyszłość, która jest związana z młodymi ludźmi w Stalowej Woli- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Miasto chce utworzyć coś na kształt centrum sportowo- rekreacyjnego. Miałoby to być bardzo nowoczesne miejsce do zabawy, rekreacji, sportowej aktywności, realizowania pasji, a dla młodych ludzi- do upuszczenia pary, energii, miejsce, gdzie wracaliby chętnie by się integrować i rozwijać, gdzie mogliby odpocząć po szkole, pracy i obowiązkach. To propozycja, która uatrakcyjniłaby również istniejącą już bazę wypoczynkową Stalowej Woli. Młodzi ludzie muszą zobaczyć w swoim mieście potencjał, muszą mieć oprócz oferty typowo gospodarczej, ofertę rekreacyjną. Tego szuka się również w dzisiejszych czasach wybierając swój obszar do życia.

- Dlatego musi pojawić się miejsce, które będzie świątynią młodości, gdzie młodzi ludzie będą czuli się jak u siebie, gdzie będą mogli powiedzieć, że to jest dom młodych, miejsce, w którym kształtują swoje pasje, rozwijają się. Dlatego w roku przyszłym istotnym wydatkiem budżetu miasta będzie budowa Centrum Młodzieżowego przy ul. Energetyków. To zadanie, które jest dofinansowane z Polskiego Ładu kwotą ponad 27 mln zł. W roku przyszłym wydatki na to zadanie to ponad 18 mln zł. Będzie to hala sportów młodzieżowych, gdzie będziemy mieli jedyny w całym regionie, w ogóle w tej części kraju duży skatepark działający przez cały rok, kryty skatepark pod dachem. Będzie park trampolin, będzie kręgielnia, będzie również bardzo profesjonalna ścianka wspinaczkowa, będą sale konferencyjne, miejsce spotkań, restauracja i to, co jest właśnie oddane dzisiaj do projektowania nowej Młodzieżowej Radzie Miasta, czyli przestrzeń otwarta, którą młodzi ludzie mają zaprojektować, zaaranżować, tak aby mogli spędzać tam czas- mówi prezydent.

O takim miejscu marzyli młodzi od dawna. Tereny, który obecnie użytkują są mocno eksploatowane, co świadczy o tym, jak bardzo są potrzebne. Skatepark z prawdziwego zdarzenia od dawna się im marzył. Poszerzona oferta trafi nie tylko do nich, ale i tych, którzy czują w sobie młodość, do całych młodych, aktywnych rodzin.

- To projekt, który nie tylko będzie oddziaływał wewnątrz tego budynku, dlatego że realizując to zadanie popatrzyliśmy na ukształtowanie terenu. Z tyłu pojawią się tory rowerowe, przeszkody. Młodzi ludzie bardzo wnioskowali o to, aby taki tor rowerowy przeszkód pojawił się na terenie Stalowej Woli. Będzie tam amfiteatr, tak aby również młodzi ludzie mogli się realizować artystycznie- mówi prezydent.

Bo przecież życie nie składa się tylko z obowiązków. Pomiędzy nimi jest cała masa miejsca na pasje, rozrywkę, czas spędzony z rodziną, przyjaciółmi.

- Mówiąc o jakości życia, zdrowym stylu życia nie można popatrzeć na Miasto Stalowa Wola również pod względem celów biznesowych, gospodarczych pokazujących, że jest to miejsce bardzo mocno się zmieniające dla osób, które mają tutaj przyjechać do pracy, którzy są menadżerami realizującymi zadania na strefie przemysłowej, realizujący idee turystyki biznesowej- mówi Lucjusz Nadbereżny.

Dlatego też budowany będzie również Aquapark Stalowa Wola z kompleksem nowoczesnych basenów i całym zapleczem saunowym, rekreacyjno- sportowym, będzie też modernizowany Wodny Plac Zabaw, budowane centrum tenisa, wciąż odnawiane będą również boiska szkolne i modernizowane place zabaw.

Podobają się Wam te zmiany?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
maszynista

Po co to komu? kolejny bubel pis po PCPN .Same buble ze trzeba tylko doplacac.

~Dario

Opozycja bezradna i bez żadnego pomysłu na to miasto.

Greg91

Jak chodziłem na studia to legitymacja studencka uprawniała do wielu zniżek. Zaczynając od komunikacji miejskiej, a kończąc na piwie w barze. To wszystko co ma być w tym centrum młodzieżowym już znajduje się w Stalowej tyle, że nie w jednym miejscu. Po co to duplikować jak już te obecne miejsca stoją puste? Taniej wyjdzie zaoferować darmowe przejazdy w komunikacji miejskiej, spore zniżki na atrakcje i nawet Happy Meal z Maca raz w tygodniu dla młodzieży niż budować to centrum.

~Emeryt

Mój wnuk oszczędza już na emeryturę. Mówi dziadku Ty masz dwa złote zęby ja chcę mieć całą szczękę. A ma dopiero 4 lata.

e2rds

Wystarczy jedno moje napisane na forum zdanie by takie świniaki jak: ~@e2r da, ~Lik natychmiast odpowiedziały kwiczeniem na nie. Tresowane świnie.

~Polaczek

Wielka płyta jeszcze dłuuuugo będzie stała. Nawet jest program rządowy do jej modernizacji.

~Lewy

Cieszy mnie że taki kwik trolli się podniósł. To chyba zmotywuje prezydenta żeby dopiąć sprawę. Na przekór hejterom opozycyjnym.

~Lik

Najpierw taki erdees lał ludzi pala bo to były zomowiec, a teraz wszystko co się dla ludzi robi mu nie pasuje.
Szkodnik jakich mało.

~@e2rda

Komuszy synu skończ te bzdety wypisywać. Polecam 3 czopki jak bul odczuwasz.

e2rds

stalowe miasto, ja wiem ile młodzi mają obecnie czasu bo mam wnuka. Jemu brakuje czasu bo jest tyle nauki, a na terenie Stalowej jest mnóstwo możliwości dla młodych na różne zajęcia, ale wiesz co mi powiedział, jak skończy technikum i pójdzie na studia to tu na pewno nie wróci, to miasto jest dobre jeszcze dla ciebie dziadek, dla mnie nic nie warte, nie widzę w nim przyszłości, przecież nawet o mieszkaniu nie mogę tu marzyć bo ich nie ma, a to w którym ty mieszkasz z wielkiej płyty to za kilkanaście lat będzie do rozbiórki. żywotność tych bloków może się skończyć bardzo szybko.

~enedue

Zaplanujcie jeszcze rząd betonowych koszy na śmieci by młodzież ćwiczyła jak szybko bez kontuzji wywracać ,i niszczyć infrastrukturę osiedlową /np.ławki/. Po każdym weekendzie w poniedziałek widać tę kulturę naszej młodzieży. Wybudowanie jakiegoś tam Centrum nie zmieni ich "diabelskich pomysłów"

stalowemiasto

e2 rds wiem że nie pałasz sympatią do prezydenta ale ten artykuł jest o tym co miasto chce zrobić dla młodzieży. Dla wytłumaczenia chodzi o tych co jeszcze chodzą do szkoły. Mieszkania praca ok. też jest na to potrzeba ale to inny temat.
Nie nakręcają się tak.
Zanim się wejdzie w dorosły wiek jest jeszcze najlepszy czas w życiu "młodość". Trzeba im zapewnić miejsca gdzie mogą się wyładować, co mają siedzieć na ławkach czy trzepakach i marnować czas ? Nie te czasy.

e2rds

~Vojskovy, a poza tym jacy młodzi, młodych to tu będziesz widział jak świnia niebo jak nie będą mieli gdzie mieszkać i za co żyć, a ty im karzesz bawić się, tylko idiota ~Vojskovy tak myśli, mądry człowiek inaczej.

e2rds

~Vojskovy, z ciebie taki ~Vojskovy jak z kierdy kramarz.

e2rds

~@e2r ds, świniaku, pisz na temat, a nie otwierasz świńskiego ryja do mnie i kwiczysz, czopki na Wyszyńskiego zżarłeś wszystkie nawet nie wiedziałeś do czego służą i nadal kwiczysz.

~Vojskovy

Jestem za tym centrum, niech młodzi mają gdzie się wyszaleć. Na pohybel komunistycznym prykom typu eedees

~@e2rds

Komunistyczny ćwoku weź te czopki zapodaj w końcu i odwiedź Wyszyńskiego hejterze.

e2rds

Lu kre cjuszu, nie rób z siebie idioty, młodym w Stalowej Woli to potrzeba: TANICH MIESZKAŃ W ŁADNYCH OSIEDLACH DOBRZE ZAGOSPODAROWANYCH, DOBRZE PŁATNEJ PRACY, ŻŁOBKÓW I PRZEDSZKOLI", a nie placów zabaw, twoich fanaberii i igrzysk, czas krótkie majtki zdjąć j założyć spodnie. Jak tak będziesz dalej myślał jak teraz to myślę, że cię naród pogoni jak rządzących PiS-uarów z rządu.

madras

No proszę młody Nadberezny miał to w programie i tatuś już robi umiech

~Tyiopknb

Chyba gejow jak ten smiszek

~Pod

Fajnie ze się robi coś dla młodych

~Edfr

Jestem za. Niech się młodzi wyszumią.

~@mieszkaniec

I co 2 tej sprawie zrobiła nasza opozycja?
Może mi powiesz?

~mieszkaniec

Stalowa wymiera, młodzież ucieka do większych miast, a ten będzie centrum budował. Dla kogo, dla emerytów?

~Obibok

W końcu coś mądrego powstanie. Brawo panie prezydencie.

~Obibok

W końcu coś mądrego powstanie. Brawo panie prezydencie.

Greg91

Niby fajnie, że coś takiego powstanie dla młodzieży ale z drugiej strony to wszystko jest już w Stalowej tylko nie w jednym miejscu. Może wystarczyłoby stworzyć coś na legitymacji młodzieżowca (ala studenta) i mieć zniżki na atrakcje w Stalowej Woli czy w jakiś restauracjach. Nikt nie bierzę pod uwagę tego, że wybudujemy nowe, a stare pójdą w odstawkę, a one też były wybudowane za pieniądze z podatków.

~KAKDak

- Chcemy patrzeć w przyszłość, w przyszłość, która jest związana z młodymi ludźmi w Stalowej Woli- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.
NO I TO MI SIĘ PODOBA, A NIE WIECZNE NARZEKANIE JAK OPOZYCJA!

~@Ubek

czyli twój ojciec i wujek?

~Ubek

Zajęcia będą prowadzić księża z Dąbrowy Górniczej