Nowy sprzęt i nowe wozy dla lokalnej Policji

Image

Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli otrzymała defibrylator AED i 3 torby medyczne R0. Wkrótce policyjny tabor zostanie uzupełniony również o 2 nowe samochody.

Inwestycja w bezpieczeństwo

Dzięki wsparciu samorządów z powiatu stalowowolskiego możliwy był zakup specjalistycznego sprzętu medycznego, który będzie wykorzystywany w pracy policjantów.

- Ze strony komendanta było takie zapotrzebowanie, więc uruchomiłem takie działanie, że każdy z wójtów przekazał 2 tys. zł na sprzęt medyczny. W sumie dało to 10 tys. zł. Kupiliśmy 3 torby medyczne po 1,5 tys. zł każda i defibrylator, który kosztował około 6 tys. zł- wyjaśnia starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Przekazany sprzęt będzie służył policjantom Wydziału Ruchu Drogowego, jak również policjantom Referatu Patrolowo – Interwencyjnego do ratowania życia i zdrowia uczestników różnych zdarzeń.

- Jest to sprzęt specjalistyczny. Defibrylator, czy też torby R0, zawierają elementy, które nasi policjanci, którzy posiadają przeszkolenie pierwszej kwalifikowanej pomocy przedmedycznej, potrafią wykorzystać. Czasami to właśnie funkcjonariusze są pierwsi na miejscu różnych zdarzeń i ten sprzęt pozwoli udzielić pierwszej pomocy, niejednokrotnie może uratować życie. Chcę podziękować panu staroście i samorządom, bo od paru lat jesteśmy wspierani finansowo, jak również sprzętowo, co daje nam możliwość realizacji zadań, które na nas spoczywają- mówi inspektor Janusz Śnios, Komendant Powiatowy Policji.

Policjanci chcą oswoić mieszkańców z defibrylatorem AED

W przestrzeni publicznej zainstalowanych jest już kilka defibrylatorów AED (m.in. galeria VIVO, restauracja Słoneczna, Hala Targowa). Policjanci będą przeprowadzać szkolenia, tak by zapoznać mieszkańców z obsługą tego sprzętu.

- Planujemy wykorzystać defibrylator AED nie tylko w szkoleniu z policjantami, ale również podczas spotkań i warsztatów z młodzieżą i seniorami. Zależy nam na tym, aby pokazać, że nie trzeba się bać tego urządzenia, tym bardziej, że coraz częściej te urządzenia w przestrzeni publicznej się pojawiają i można z nich korzystać. Obsługa defibrylatora jest bardzo intuicyjna. Jeżeli ktoś przełamie swój strach żeby to urządzenie uruchomić, to już później pójdzie wszystko gładko. Ten sprzęt to taka inwestycja w bezpieczeństwo- mówi młodszy aspirant Małgorzata Kania z KPP Stalowa Wola.

Policyjny tabor powiększy się o nowe samochody

Do KPP Stalowa Wola wkrótce trafią też 2 samochody. Stanie się to możliwe dzięki wsparciu ze strony miasta i powiatu.

- Powiat i Miasto Stalowa Wola dało po 90 tys. zł na nowy samochód, który do końca tego roku zostanie dostarczony do KPP Stalowa Wola. Jeden samochód zostanie dostarczony także przez Komendę Główną- mówi starosta Janusz Zarzeczny.

Komendant KPP Stalowa Wola inspektor Janusz Śnios podkreśla, że corocznie nowe samochody, jak również niezbędny sprzęt policyjny kupowane są dzięki wsparciu lokalnych samorządów i Komendy Głównej Policji. Auta policyjne użytkowane są 24 godziny na dobę, dlatego też ich zużycie jest bardzo intensywne i wymagają ciągłej wymiany. Obecnie w taborze stalowowolskiej policji jest około 30 pojazdów, najstarsze z nich mają około 12 lat. By można było zakupić nowy policyjny wóz trzeba wydać 180 tys. zł.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Pacjentka

Widziałam w sobotę jak nieudolnie szukali pani doktor która zbiegła z miejsca wypadku Jeździli w koło Rudy i dyskotekę nam robili

~JuzekJS04

Mam nadzieje że w końcu będą mogli się wyspać w wygodnych autach pod szkołą na zajezdni .

~Aaa

Akcja znicz będzie się rozwijać

~:-)

sprzęt jest, wozy są, a furmanów do powożenia zatrudnili?

~Leonjkyt

No pięknie może kiedyś się przydadzą w udzielaniu pomocy ale kiedy zaczną się prawdziwe działania Policji jak zapewnienie bezpieczeństwa w mieście w zakresie ruchu drogowego pieszego rowerowego jazdy na hulajnogach zakłócania ciszy i spokoju zaśmiecania dewastacji spożywania i ćpania groźne psy bez smyczy itp. Gdzie Oni Są te piesze patrole z psami na rowerach na motocyklach quadach po lasach i polach gdzie dzielnicowy gdzie ..... tylko jazda w auta i kebab i tak do rana i wieczora - oczywiście nie wszyscy?
Wiem Sami jesteśmy winni łamana przepisów jako społeczeństwo w takim razie po co Oni są !

Greg91

~xyz Najlepsze jest, że miałem okazję mieszkać chwilę w USA i tam policja jest utrzymywana z podatków, a nie przez państwo jak u nas. Nikt nie daje mandatów za pierdoły, policja jest szanowana, a w miejscowiści o połowę mniejszej niż Stalowa Wola, mają po 30 radiowozów i w tym conajmniej 10-15 w miarę nowych ale nie pokroju Kijanki, a wypasionych Fordów i Dodgów. Da się? da się ale trzeba mniej kraść...

~Adam

Tylko pełna integracja Unii zapobiegnie wojnom.

~Gdańsk

A za PO likwidiwane posterunki były...

~xyz

Nie mam nic przeciwko temu by policja miała to i owo na wyposażeniu a nawet nowe samochody. Dlaczego to odbywa się na koszt samorządów a nie przez ministerstwo spraw wewnętrznych? Przecież to jest zadanie państwa by dbać o zabezpieczenie wyposażenia swoich organów we wszystko. Z wypowiedzi pana komendanta wynika, że policji brakuje wielu rzeczy i musi posiłkować się wsparciem samorządów. Tak nie powinno być bo cały czas wyręczany jest minister który nie wiedzieć czemu ma służyć! Z ciekawości zapytać warto, czy z tytułu naprawy bezmyślnie rozwalonych stropów w KGP nie kupiłby co najmniej jednego radiowozu? Dokąd policja będzie na "żebrach"?