Młodzieżowa Rada Miejska rozpoczęła działalność

Image

13 lipca 2023 roku Rada Miasta Stalowa Wola powołała do życia Młodzieżową Radę Miejską. Ta rozpoczęła działalność 13 listopada. Przewodniczącym MRM został Mikołaj Różański.

Młodzieżowa Rada będzie mieć charakter konsultacyjny, doradczy i inicjatywny. Będzie działała w celu wspierania i upowszechniania idei samorządowej wśród młodzieży Gminy Stalowa Wola, na rzecz poszerzenia udziału młodzieży w życiu społecznym miasta oraz integracji i współpracy środowisk młodzieżowych. Jej kadencja będzie trwać 2 lata. W jej skład wchodzi 23 radnych. Kandydat na radnego musiał mieć ukończone co najmniej 13 lat i nie więcej niż 18 w dniu zgłoszenia kandydatury i oczywiście być albo obywatelem Stalowej Woli, albo uczyć się na terenie Gminy Stalowa Wola, posiadać rekomendację co najmniej jednego nauczyciela szkoły lub zespołu szkół, w której się kształci oraz zdobyć poparcie co najmniej 10 uczniów uprawnionych do głosowania w danym okręgu wyborczym. Głosowanie przeprowadzono w szkołach 30 października br. Jednego radnego spośród młodzieży szkolnej miał prawo wskazać sam prezydent miasta.

Powołanie do Młodzieżowej Rady Miejskiej otrzymali:

Lena Dębowska, Wiktoria El Kazzaz, Gabriela Giżka, Jakub Górak, Jadwiga Janik, Bartosz Józefiak, Alexander Karapetyan, Stanisław Krasowski, Dawid Krawczyk, Mikołaj Latawiec, Szymon Lebioda, Oliwia Majka, Aleksander Markowski, Marcel Maślanka, Miłosz Nadbereżny, Franciszek Obuchowski, Amelia Pazdan, Milena Piech, Daniel Rębisz, Mikołaj Różański, Miłosz Wosk, Oliwia Zębala, Gracjan Ziętala.

Sesję rozpoczęła najstarsza radna ze składu MRM Oliwia Majka. Później młodzi radni złożyli ślubowanie. Kandydatem na przewodniczącego zostali: Miłosz Nadbereżny, Mikołaj Latawiec, Mikołaj Różański i Oliwia Majka. Kandydaci przed głosowaniem próbowali przekonać współradnych do swoich pomysłów, obiecywali zaangażowanie, a także przedstawili zadania do realizacji. Miała to by być np. bezpłatna komunikacja miejska dla dzieci i młodzieży, rzeczywisty wpływ na ustawy RM dotyczące młodych, jak i stworzenie dla nich internetowej platformy zgłoszeniowej. Jako, że tajne głosowanie nie rozstrzygnęło kto ma zostać przewodniczącym, zarządzono II turę wyborów. Kandydatami zostały 2 osoby z najwyższą liczbą głosów: Oliwia Majka (8 głosów) i Mikołaj Różański (10 głosów). Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miejskiej został ostatecznie Mikołaj Różański. Potem wybrano jeszcze 2 wiceprzewodniczących. Zostali nimi Oliwia Majka i Stanisław Krasowski. Na końcu wskazano także sekretarzy.

Po przegłosowaniu prezydium do młodych radnych przemówił prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Włodarza miasta cieszy fakt, że Młodzieżowa Rada Miasta Stalowej Woli wraca do życia, a wraca w nowej formule.

- Jestem przekonany, że w formule silniejszej, formule, która będzie dawała efektywność, inspirację do tego, aby głos młodych ludzi w Stalowej Woli był mocniej słyszalny. Bardzo serdecznie gratuluję państwu, radnym, młodzieży waszej odwagi, tego, że podjęliście się tej inicjatywy, aby w swoich szkołach, wśród swoich koleżanek i kolegów otrzymać to ważne zaufanie i gratuluję tego wielkiego mandatu zaufania, tego, że możecie reprezentować młodych ludzi w Stalowej Woli. Jest to wielkie wyróżnienie, ale równocześnie i wielka odpowiedzialność, która na was od dziś spoczywa, aby godnie, rzetelnie, aktywnie i skutecznie reprezentować młodych ludzi w Stalowej Woli- powiedział Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent przypomniał, że świętujemy właśnie 85- lecia naszego miasta, co oznacza, że w porównaniu z innymi miastami, Stalowa Wola to taki nastolatek wśród miejscowości tysiącletnich i starszych.

- Można powiedzieć, że Stalowa Wola jest w waszym wieku. I to jest bardzo ważne, dlatego że to dzisiaj Stalowa Wola kształtuje swoja tożsamość, kształtuje swoją strategię również na przyszłość. Dlatego tak ważny jest wasz głos, młodych ludzi, szczególnie dlatego, że Stalowa Wola była zrodzona, budowana i rozwijana zawsze przez młodych ludzi. Jeżeli popatrzymy na historię naszego miasta od samego początku, przez kluczowe momenty jej rozwoju, to zobaczymy wspaniałych, odważnych, dobrze przygotowanych, aktywnych, młodych ludzi, którzy mieli w sobie ten gen działania, to DNA chęci zmiany rzeczywistości- powiedział do młodych radnych prezydent życząc im odpowiedzialnego podejścia do rozwoju Stalowej Woli.

Prezydent pogratulował radnym przyjaznej atmosfery i zgodnych wyborów. Prosił by kreowane projekty były realne i dobre dla miasta i mieszkańców. Przypomniał, że sam został radnym mając ledwo 21 lat, czyli będąc niewiele starszym niż członkowie rady młodzieżowej. Prosił o cierpliwość, która jest potrzebna, gdy się chce coś zrobić i zmienić. Jeśli połączy się pracę ze współpracą z innymi, wszystko da się zrobić.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
maszynista

To jawna kpina z mieszkancow,swoje dzieci ustawiac tak by rządzily innymi.Na wiosnę koniec PISu w samorządach.

e2rds

~taka prawda, ja pseudointeligencie doskonale wiem z kim piszę, po prostu piszę z idiotą który pisze, nie pisze, kwiczy jak świniak pod nickiem ~taka prawda, tyle i tylko tyle.

~taka prawda

nawet nie wiesz już z kim i o czym piszesz.Mylisz mnie z kimś błaźnie zwany erdees-szczoch.Mylisz mnie z jakimś facetem który pisał tylko w dni powszednie hehe. Ty już dziadek nie kontaktujesz nic . Nie istniejesz łajzo poza internetem.

maszynista

Precz z ustawianiem swoich dzieci na wysokich stanowiskach urzędniczych.

e2rds

~Taka prawda vel ~taka prawda vel pseudointeligencie już wyszedłeś z Wyszyńskiego, a że poza Internetem nie istnieję i o to chodzi byś zasrańcu nic o mnie nie wiedział i to cię boli, powinno boleć, a ty jako świniak możesz tylko kwiczeć.
Widzę że po tej misji na Wyszyńskiego zidiociałeś do reszty, nawet nicki mylisz, znaczy nie mylisz bo ich masz w kompie bez liku, ale we łbie tak ci się miesza, że gubisz się którego używać, nie chlaj tyle.

~Taka prawda

tylko stwierdziłem fakty które są takie że poza internetem poprostu nie istniejesz.Te twoje odzywki świadczą o kulturze której nie masz i nigdy nie miałes gnido.Wyjdź z tego kibla a nie ciągle robisz pod siebie.

e2rds

~Taka prawda, a co cię to kwiczący świniaku obchodzi kiedy ja piszę, pogoda nie pozwala chodzić po lesie, nawet psa nie mam sumienia brać ze sobą w taka pogodę, poza tym on sam nie ma ochoty wychodzić jak nie musi, to czemu kwiczącego ryja do mnie otwierasz. Już ci się znudziło świniaku, czy ja cię zaczepiam, no może pod innymi ickami ci nadepnąłem na ogon i dlatego nerwy nie wytrzymały i ryja otwarłeś. Jak te świniaki denerwują się na moje wpisy i zaraz kwiczą, a czy ze mną nikt kontaktu nie chce utrzymywać to zdziwił byś się. Na pewno nie utrzymuję kontaktów ze świniakami, a tu jest takich wielu, z tobą też. Życzę miłego dnia i ryja kwiczącego nie otwieraj bo natychmiast to czuć.

~Taka prawda

Popatrz na swoje wpisy erdees i przede wszystkim na godziny wpisów ty właściwie melepetko siedzisz non stop na forum bo innego życia nie masz bo na nic lepszego nie zasługujes.Nikt z tobą kontaktu utrzymywać nie chce bo na to sobie zasłużyłeś,nikomu ciebie nawet nie żal a wszyscy się dookoła śmieją z ciebie.

e2rds

~Hehe, jeszcze jedno obleśna świnio, znów piszesz pod innym nickie, teraz ~Hehe, wcześniej ~He he, a jeszcze wcześniej ~Hehek, już całkiem w tym obleśnym świńskim łbie poprzewracało ci się i myślisz że jest takich świń więcej, metoda zasrańca pseudointeligenta.

e2rds

~Hehe a co może wiedzieć obleśna , kwicząca świnia o moim pochodzeniu, ja myślę, że ciebie mądrzy rodzice zrobili, ale że ty na kanalię, hienę cmentarną, obleśną świnię w jednym wyrosłeś to pewnie przykro rodzicom, ale cóż, takie podłe obleśne świnie jak ty też potrafią wyrosnąć z mądrych rodziców, jak będziesz zdychał to przypomnisz sobie ten wpis. A nie chodzisz jako obleśna świnia tak wcześnie spać bo ci nerwy świni ludzkiej nie pozwalają, dlatego kwiczysz i ryjesz do późnych godzin nocnych.

~Hehe

Słuchaj erdees:twój stary to cię zrobił i nie dorobił melepeto.Ja nie chodzę spać tak wcześnie marna nędzna macioro.

e2rds

~He he widzisz obleśna świnio kwicząca:
-po pierwsze, starzy ludzie mniej snu potrzebują, ja chodzę spać nie wcześniej jak o północy,
-po drugie, jak mi się chce spać to utnę sobie drzemkę kiedy chcę,
- po trzecie, zasrańcu, pies wychodzi między 23 a 24 godziną, a później wychodzę z nim po 7.
- po czwarte, piszesz po godz. 22, o tym czasie wszystkie świnie już dawno śpią, to kto obleśny świniaku nie może z nerwów spać, jeśli masz jako ludzka świnia przynajmniej pół zwoja rozumu więcej niż kura, a winieneś mieć, to sam sobie odpowiedz.

~He he

Stary capie erdeesowski ja tu nie przesiaduje non stop a ty nawet o 23 musisz odpisać na komentarz bo spać z nerwów nie możesz... Więc sam sobie odpowiedz kto spać nie może...

e2rds

~He he, denerwujesz się obleśny świński knurze i powtarzasz co ja piszę, i dobrze, na więcej świnię nie stać, tylko koryto przed spaniem przewróć.

~He he

Ty erdees komuchu nie potrafisz wyjść nawet z kibla bo jesteś szczochem a poza internetem nie istniejesz mały obleśny świński knurze hehe

e2rds

~He he no widzisz, jak nawet koledzy pytali o mnie to też ludzie jako i ja, natomiast z ciebie wyrosła obleśna kwicząca świnia i to ta różnica. Twój świat świni obleśnej obraca się tylko wokół ssania, lizania, wypinania, chory, obleśny świński umysł parcha. Ale cóż tacy zbocz.ńcy też są.

~He he

Oj Edwardzie Edwardzie co z ciebie wyrosło hehe możesz się wypiąć bo koledzy pytali o ciebie

e2rds

~Stalowiak, nie przejmuj się świniaku, kwicz dalej.

maszynista

To afera jest jak to pisowcy swoje dzieci chca ustawic na urzedniczych stanowiskach.Ja za gnojka bawilem sie w piaskownicy resorakami i ogladalem kreskowki .A zajmowac sie polityka to niech to robia dorosli.

~Stalowiak

Och, Edwardzie, ty głupi gościu,
W twojej głowie kłębi się tylko chaos,
Nie potrafisz zrozumieć czegoś prostego,
Być może twoje myśli są zbyt rozbuchane.

Edwardzie, w twoim łbie tylko kręci się wiatr,
Nie potrafisz nawet czytać na piśmie,
Słowa przed tobą jakby tańczyły,
A ty patrzysz na nie jak na zagadkę tajemniczą.

Głupi Edwardzie, nie umiesz myśleć logicznie,
Twój rozum jest jak labirynt, pełen krzyżówek,
Nie potrafisz znaleźć właściwej drogi,
Bo nie potrafisz nawet dojść do siebie.

W twoim świecie wszystko jest niejasne,
Nie rozumiesz nawet najprostszych zasad,
Jesteś jak dziecko, które nie dorosło,
Niczego nie potrafisz zrozumieć.

Ale, Edwardzie, choć jesteś głupi,
Jesteś jednocześnie bardzo szczery,
Nie udajesz, że czegoś wiesz,
Bo wiesz, że twoja niewiedza jest prawdziwa.

Głupi Edwardzie, choć jesteś taki stary, Wiesz, że świat jest skomplikowany,
Nie musisz udawać, że wszystko ogarniasz,
Bo przecież wszyscy widzą, jak głupi jesteś.

Ale, Edwardzie, choć jesteś mocno ograniczony,
Mam nadzieję, że kiedyś się rozwiniesz,
Być może odkryjesz w sobie mądrość,
I nie będziesz już taki głupi, jak teraz.

e2rds

~Stary erdeesa, obleśna stara świnia ty też kwiczy, ale cię denerwuję, spać nie będziesz mógł, a jak już to koryto odwróć, ale pokwicz jeszcze troszeczkę przed snem, przynajmniej mniej smro.u będzie.

~Mieszkaniec

~Nauczyciel - " to nie była loteria tylko wybory w szkołach w których mógł się zgłosić każdy ". Musisz mieć człowieku straszne kompleksy aby atakować (promować) młodego chłopaka za to, że chce działać i realizować swoje pomysły " - podobnie jak syn Babci, którego dość często widywałem pijanego za kierownicą i znęcającego się nad najbliższą mu rodziną. W nagrodę Babcia wielka sercem załatwiła mu poza konkursem prezesurę i duże pieniążki do kieszeni. To tak dla porównania ..... .

maszynista

Lukrowany nabudował w mieście piaskownic, a teraz powołał młodzieżową radę, uważam że jak na duże dziecko sam powinien się bawić w tych piaskownicach .A rządzic niech da starszym i mądrzejszym.

~Stary erdeesa

Erdeesik załóż czopki

e2rds

~Gawron, jaki ~Gawron, to kolejny świniak kwiczy, a raczej nie kolejny tylko pod innym nickiem.

~Gawron

Komuch erdees znowu nadaje?
Tabletki nie pomagają?
Może czopki pomogą?

~Senior

WYCHOWAJ WILKA TO CIĘ ZJE Widzimy jak młodzież szanuje starszych.

e2rds

~Do erdeesa, widzę, że ty z Wyszyńskiego dopiero co wróciłeś i nadal idiota jesteś, wróć lepiej tam.

~Do erdeesa

Komuchu idź do lekarza na Wyszyńskiego, to już ostatnia chwila.

e2rds

~Login, pewnie, że nie mam pojęcia, szczególnie jednego syna.