Sejm X kadencji rozpoczął działalność. Rafał Weber już po ślubowaniu

Image

To pierwsze posiedzenie Sejmu X. Otworzył je Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego, jeden z najstarszych posłów, marszałek senior, powołany przez prezydenta.

13 listopada o godz. 12.00 Marszałek Senior Marek Sawicki otworzył pierwsze posiedzenie Sejmu X kadencji. Posłowie wybrani w przeprowadzonych 15 października wyborach złożyli ślubowanie. Pierwszy dzień kadencji miał charakter uroczysty, a do Sejmu przybyli, oprócz posłów elektów, prezydent RP Andrzej Duda, przedstawiciele najwyższych rangą władz państwowych, członkowie korpusu dyplomatycznego, byli prezydenci, marszałkowie Sejmu i premierzy, dowódcy Wojska Polskiego, przedstawiciele kościołów i związków wyznaniowych. Po hymnie Polski do posłów z orędziem zwrócił się prezydent Andrzej Duda. Później głos zabrał Marszałek Senior.

Po wysłuchaniu okolicznościowych przemówień posłowie złożyli ślubowanie. Jego rotę odczytał Marszałek Senior, następnie każdy z posłów, po wyczytaniu nazwiska przez posła sekretarza, wstawał ze swojego miejsca w ławach poselskich i wypowiedział słowo „ślubuję”, ewentualnie z dodaniem zdania: "Tak mi dopomóż Bóg".

Pierwszą decyzją posłów X kadencji był wybór Marszałka Sejmu. Wybór nastąpił bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów. Marszałkiem Sejmu został Szymon Hołownia.

Bezpośrednio po wyborze Marszałek Sejmu objął przewodnictwo obrad. Kolejnym punktem porządku dziennego pierwszego dnia 1. posiedzenia Sejmu jest ustalenie liczby Wicemarszałków Izby oraz ich wybór. Konstytucja oraz Regulamin Sejmu stanowią także, że na pierwszym posiedzeniu nowo wybranej Izby Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki złoży dymisję swojego rządu.

Sejm X kadencji został wybrany w wyborach 15 października 2023 r. 117 spośród 460 posłów zadebiutowało w ławach sejmowych, 27 wróciło do nich po przerwie. Swoich przedstawicieli do Sejmu wprowadziło 5 komitetów wyborczych: Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Obywatelska PO, .N, IPL, Zieloni, Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe, Nowa Lewica oraz Konfederacja Wolność i Niepodległość. Wyborcy zdecydowali, że w ławach poselskich zasiądzie 135 posłanek i 325 posłów.

Podkarpacie reprezentują: PiS: Piotr Babinetz, Zbigniew Chmielowiec, Tadeusz Chrzan, Kazimierz Gołojuch, Fryderyk Kapinos, Marek Kuchciński, Maria Kurowska, Ewa Leniart, Teresa Pamuła, Anna Schmidt, Krzysztof Sobolewski, Piotr Uruski, Marcin Warchoł, Jan Warzecha, Rafał Weber, Zbigniew Ziobro; KO: Joanna Frydrych, Zdzisław Gawlik, Paweł Kowal, Marek Rząsa, Krystyna Skowrońska; Trzecia Droga: Elżbieta Burkiewicz, Adam Dziedzic, Bartosz Romowicz; Konfederacja: Grzegorz Braun, Andrzej Zapałowski.

Foto: Fb Rafał Weber

Ślubowanie złożyli także senatorowie, w tym Janina Sagatowska.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~redneck

Nudno się jakoś zrobiło i zacząłem myśleć, gdzieby tu zajrzeć. I zajrzałem. I, proszę! Stara wiara jest na miejscu. Trochę przechrzczona, ale jest. Zastanawiałem się, jak się teraz tytułować będzie. Ferdydurke? Nie. Byłoby zbytnio koncyliacyjnie. Ferdynand Wspaniały? Chyyyyba do chlewika też niezbyt pasuje. A tu nowaGwiazda! No ładnie. I na czasie. W końcu idą Święta. Po domach się pochodzi. Zaśpiewa. Zażartuje. Tylko, jeśli mogę spytać. Kto za Turonia? Kot za Heroda? Tfu, kot mi się napisało.... Najjaśniejszy Pan Prime Minister? Tylko, który? MĘŻ STANU ŚWITOWEGO FORMATU czy Pinokio? Pinokio za młody chyba na Heroda, choć podobno Herod kiedyś też był młody. Czyli tak, Pinokio na Gwiazdę? A MĘŻ na Heroda? No, i fajnie. Już nie mogę się doczekać. jak w STALOWEJ nowa LOVE zagości.

e2rds

~taka prawda, ja pseudointeligencie doskonale wiem z kim piszę, po prostu piszę z idiotą który pisze, nie pisze, kwiczy jak świniak pod nickiem ~taka prawda, tyle i tylko tyle.

~taka prawda

Ty nawet nie wiesz już z kim i o czym piszesz.Mylisz mnie z kimś błaźnie zwany erdees-szczoch.Mylisz mnie z jakimś facetem który pisał tylko w dni powszednie hehe. Ty już dziadek nie kontaktujesz nic . Nie istniejesz łajzo poza internetem.

e2rds

~Hyhyy, oooooo, jakiś nowy świniak na portalu, wiesz jak świnia ryje to wydaje takie odgłosy jak ty masz nicka, takie ~Hyhyy~Hyhyy~Hyhyy~Hyhyy, a żeby, cyt: "Je bać PiS" to nie mam nic na przeciw, no świniaku mnie ci się nie uda, więc kwicz dalej.

~Hyhyy

Je bać PiS i e2 rds'a

e2rds

~Taka prawda vel ~taka prawda vel pseudointeligencie już wyszedłeś z Wyszyńskiego, a że poza Internetem nie istnieję i o to chodzi byś zasrańcu nic o mnie nie wiedział i to cię boli, powinno boleć, a ty jako świniak możesz tylko kwiczeć.
Widzę że po tej misji na Wyszyńskiego zidiociałeś do reszty, nawet nicki mylisz, znaczy nie mylisz bo ich masz w kompie bez liku, ale we łbie tak ci się miesza, że gubisz się którego używać, nie chlaj tyle.

~taka prawda

tylko stwierdziłem fakty które są takie że poza internetem poprostu nie istniejesz.Te twoje odzywki świadczą o kulturze której nie masz i nigdy nie miałes gnido.Wyjdź z tego kibla a nie ciągle robisz pod siebie.

e2rds

Świnie się uaktywniły.
~Taka prawda, a co cię to kwiczący świniaku obchodzi kiedy ja piszę, pogoda nie pozwala chodzić po lesie, nawet psa nie mam sumienia brać ze sobą w taka pogodę, poza tym on sam nie ma ochoty wychodzić jak nie musi, to czemu kwiczącego ryja do mnie otwierasz. Już ci się znudziło świniaku, czy ja cię zaczepiam, no może pod innymi ickami ci nadepnąłem na ogon i dlatego nerwy nie wytrzymały i ryja otwarłeś. Jak te świniaki denerwują się na moje wpisy i zaraz kwiczą, a czy ze mną nikt kontaktu nie chce utrzymywać to zdziwił byś się. Na pewno nie utrzymuję kontaktów ze świniakami, a tu jest takich wielu, z tobą też. Życzę miłego dnia i ryja kwiczącego nie otwieraj bo natychmiast to czuć.

wyborca

U wyborcy podczas rządów PiS-u zmieniło się tylko tyle, że zaczął palić i pić. Czy to sukces tego rządu?

~Taka prawda

Popatrz na swoje wpisy erdees i przede wszystkim na godziny wpisów ty właściwie melepetko siedzisz non stop na forum bo innego życia nie masz bo na nic lepszego nie zasługujes.Nikt z tobą kontaktu utrzymywać nie chce bo na to sobie zasłużyłeś,nikomu ciebie nawet nie żal a wszyscy się dookoła śmieją z ciebie.

e2rds

~Hehek, obleśna świnio, piszesz pod nickie ~Hehek teraz, wcześniej ~He he, a jeszcze wcześniej ~Hehe, już całkiem w tym obleśnym świńskim łbie poprzewracało ci się i myślisz że jest takich świń więcej, metoda zasrańca pseudointeligenta. Jak piszą do mnie takie obleśne świnie jak ty to przecież ludziom nie będę tak odpisywał, każdy ma to na co zasłużył świniaku, przecież tobie w tym świńskim łbie to tylko ssanie, zapinanie, wypinanie, to niby normalne dla takiej obleśnej świni ludzkiej jak tu, to czego chcesz.

~Hehek

e2 rds widzisz coś innego czy tylko świnie gó*na PiS i PO ??? Masz bardzo ograniczony łeb.

e2rds

~POranny świński idioto, jak mój ojciec zmarł to ty byłeś jeszcze gó.nojadem, a PiS-uarów jeszcze nie było to po pierwsze.
Po drugie hieno cmentarna (drugi po świni twój zaszczytny tytuł) nie tyka się przodków by odwołując się do przodków tylko takie gadziny ludzkie jak ty, nie ludzie, rozumiesz tylko podłe gadziny, więc obleśna kwicząca świnio i hieno cmentarna w jednym, nie trafiłeś. Kto ciebie zrobił, myślę, że porządni rodzice, ale że na ludzką świnię wyrosłeś to już twoja zasługa.

~POranny

Z PiSu to chyba twój ojciec był bo pierd olił pier. dolił aż zrobił takiego głupka.

e2rds

~POranny, świniaczku, a potęguje , potęguje to moje pisanie, po prostu was PiS-uarów szlag trafia z bezsilności by mnie uciszyć, wszelkich sposobów się imacie, tych : świńskich obleśnych, obrażania, nacisków na administratora, a przede wszystkim pisania pod kilkunastoma nickami i zasrańcy nie możecie sobie poradzić z jednym dziadkiem który was leje po tych tępych , głupich łbach, ale cóż, ludzkie świniaki nigdy nie były mądre i już nie zmądrzeją. Świnia to zawsze świnia.

e2rds

~POranny no widzisz ~POranny, potwierdzasz co piszę, jedno moje zdanie i świnie jak ty kwiczą na zawołanie, a mnie przygadujesz głąbie.

~POranny

To kwiczeniu to jest szydera z ciebie, ale ty tego nie zauważasz. Uwierz że miło jest poczytać komentarze w których jadą po tobie jak po burej suce. Twoja bezsilność jeszcze to potęguje.

e2rds

~ (tylda)- świńskie gó.no wylazło i śmier.zi. Po co ja mam więcej do świniaków pisać, wystarczy jedno moje zdanie by świnie kwiczały na zawołanie, jesteście tego przykładem, tylko nie śmie.dzieć mi tu i koryta odwrócić.

~

e2 rdsedes jest zbyt głupi żeby coś nowego napisać. Tylko świnie ma gnida w głowie.

e2rds

~Stalowiak, nie przejmuj się świniaku, kwicz dalej, świni nawet poezja nie pomoże i tak śmie.dzieć będzie.
Na takiego de.ila by go wnerwić jedno zdanie wystarczy by świnia kwiczała.

~Stalowiak

Edward wciąż te same słowa wypowiada,
Niczym papuga ciągle powtarza,
Nie zwraca uwagi na żadne rady,
Wciąż przy tym trwa, jakby był z wosku zrobiony.

Opowiada ten sam kawałek o świni
Och, jakże już to wszystkich znużyło,
Nikt z nas nie wytrzymałby takiej męki,
Kiedy słyszymy go, to zaraz się pociszamy.

Edward, Edward, czy nie masz nic nowego,
Po co tak bez przerwy powtarzasz to samo?
Umysł nam wędruje na zaś i go gubi,
Zabierz się w końcu za coś innego, Edwardzie!

Ale on nie słucha naszych próśb i namawiania,
Dalej opowiada, tak jakby w niego grał pianista,
Czy musimy się z takim męczyć do wieczora?
Boję się, że odpowiedź musi być twierdząca.

Choć czasem śmiech go obezwładnia,
Bo w końcu to powtarzać jest dobre doświadczenie,
To jednak wszyscy chcielibyśmy powiedzieć:
Edward, czas na nowe tematy, dawaj w końcu!

Lecz on kontynuuje, wciąż te same słowa przywołuje,
Nawet w snach naszych śnią się z powtarzaniem dźwięki,
Mam tylko nadzieję, że kiedyś zrozumie,
I odejdzie od tej powtarzalnej manii.

Edward, Edward, niech Cię od nowa kreatywność wzięła,
Niech Dusza Twą dyktuje, jakieś nowinki ciekawe,
Bo przecież dla nas to masakra i rzeczywiście,
Zachęcamy Cię, nie powtarzaj się już więcej!

e2rds

~Stalowiak, nie przejmuj się świniaku, kwicz dalej, świni nawet poezja nie pomoże i tak śmie.dzieć będzie.

~Stalowiak

Głupi Edward, ma w głowie mitrę,
Wielkim naukowcem chce zostać człowiecze.
Ale niestety, nie bardzo mu to wychodzi,
Bo wychodzi z siebie, jak izolowane izolki.

Rozmyśla o teoriach, jakieś głupawe,
Nie rozumie, że spadną jak z kart karczewie.
Do dzieła śpieszmy, bo zaczyna się picie,
Edward przytabaczył, jego mózg przymula jak korzeń ziemniaka.

Zamiast robotnika, Edward jest creadorem,
Ale jego roboty wyglądają jak zbiorowa śmierć.
Bo skręca dwa przewody, tam gdzie nie trzeba,
No cóż, Edwardzie, głupi jesteś jak głupi Adam Sandler.

Głupi Edward, nie ogarnia tego świata,
Idzie w złą stronę, jak pies na salcie.
Choć próbuje, nie zdoła opanować zarazy,
Posiada tylko jedną cechę - inteligencję fałszową.

Tak więc, drodzy Państwo, nie bądźcie jak Edward,
Bo może się okazać, że spotkacie takiego samego biedaka.
Podążajcie za rozumem, unikajcie jego pułapek,
Bo mądry żartuje, a głupi Edward się tylko spęka.

e2rds

~Erdeeskowa, oooo, widzę, że świński knur kwiczy pod świni nickiem.

~liki

To narobił dużo pan poseł by mógł jeszcze prosić Boga o... pomoc! Zdemolowane instytucje państwa demokratycznego(prokuratura, sądy, TK....) Nie wiedział za czym podnosi rękę i naciska przycisk? Teraz będziemy naocznymi swiadkami ile czasu i energii będzie potrzebować nowa koalicja(demokratyczna!) by naprawić wyrządzone zło. Fatalną rzeczą jest brak higieny politycznej wśród elektoratu i jego bezkrytyczność do postępowania wybrańców. Skoro nie chce parlament na stanowisku wicemarszałka pani Witek to może nasz parlamentarzysta powalczyłby o ten stołek? Dwie kadencje w sejmie to jest już jakiś bagaż doświadczeń parlamentarnych... Skoda czasu i upierania się przy swoim bo to nic nie da korzyści.

~Erdeeskowa

Edwardzik wyluzuj się

e2rds

~Stalowiak, nie przejmuj się świniaku, kwicz dalej, świni nawet poezja nie pomoże i tak śmie.dzieć będzie.

~Obserwator

W świeckim państwie poseł ślubując prosi Boga o pomoc , to daje sygnał że jest słaby i to posłowanie go przerasta. To co on tam robi?

~Stalowiak

Kwiczący Edward, co to za hałas,
Wystraszył kurczęta w całym swoim gospodarstwie.
Chciał być odważnym, lecz oblał się potem,
Bo w obliczu niebezpieczeństwa, chłopak się szarpnie.

Chwycił w dłonie miotłę, jak prawdziwy bohater,
Ale na widok pająka zaczął się trząść.
Zląkł się małego owada, jakiż to dramat,
Edward był pewny, że zginie na amen.

Zamiast odważnego rycerza, był kure wsko słaby,
Nie dla niego walka, tylko płacz i marnowanie.
Bohater z nazwy, a w duszy tchórz i tchórzliwiec,
Czyż nie jest to śmieszne, szemrzące tłumy?

Kwiczący Edward, spacerując po lesie,
Zaczepiał wilki, które go zjadły wzrokiem.
Chłopiec, który kwiczył na każdy hałas,
Nigdy nie osiągnie prawdziwego sukcesu.

Ale cóż, nie każdy musi być odważny,
Nie każdy czyn może wywołać zachwyt.
Kwiczący Edward, może ty jesteś słaby,
Ale przez twoje kwiczenie mnieścisz uśmiech.

~Ogier

Tylko z czym teraz będzie biedaczek przed obiektywem błyszczał jak już kartonów nie będzie.