Pobiegli by uczcić Narodowe Święto Niepodległości

Image

Narodowe Święto Niepodległości biegacze uczcili biorąc udział w XXXI Ogólnopolskim Ulicznym Biegu Niepodległości, zorganizowanym w Stalowej Woli. Dla tych, którzy kochają ruch na świeżym powietrzu, a zwłaszcza biegi, jest to impreza obowiązkowa. W tym roku na starcie „zameldowało” się wielu sportowców. Przybyli do nas nie tylko ze Stalowej Woli, ale i z Tarnobrzega, Rzeszowa, Gorzyc, Jastkowic, Jarocina, Pysznicy i innych miejscowości pobliskich powiatów. Byli i tacy, którzy pokonali wiele kilometrów. Pojawiła się m.in. zawodniczka z Zielonej Góry. Na liście startowej nie zabrakło dużej grupy zawodników ze Stalowowolskiego Klubu Biegacza i Stalowych Żylet.

Zmagania miały miejsce tradycyjnie już na Alejach Jana Pawła II, a te jak zawsze ozdobione były w biało- czerwone flagi. Rywalizację rozpoczęły dzieci i młodzież na dystansie od 250 przez 400 aż po 800 metrów, w zależności od wieku. Najkrótszy dystans pokonali chłopcy i dziewczynki urodzeni w 2016, 2017 i 2018 roku. Wszyscy uczestnicy biegów młodzieżowych otrzymali pamiątkowy medal. Dla 6 najlepszych biegaczy z każdej grupy wiekowej przygotowano dyplomy, medale i upominki.

Punktem kulminacyjnym imprezy był bieg główny na 5 km. W tym roku wzięło w nim udział 152 biegaczy, którzy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych (16-19 lat, 20-29 lat, 30-39 lat, 40-49 lat, 50-59 lat, 60-69 lat).

Zawodnicy, którzy ukończyli bieg główny otrzymali pamiątkowe medale. Za miejsca I – IV w klasyfikacjach generalnych OPEN kobiety i mężczyźni dostali puchary i nagrody pieniężne (600, 400, 300, 200 zł). Za miejsca I – III w poszczególnych kategoriach wiekowych- nagrody pieniężne (120, 100, 80 zł).

Organizatorami imprezy byli: Katolicki Klub Lekkoatletyczny STAL i Urząd Miasta Stalowej Woli.

ZWYCIĘZCY BIEGU GŁÓWNEGO:

KOBIETY

1. Anna Wielgosz (CWKS Resovia Rzeszów)
2. Maja Peryt (KLKS Juventa Cerrad Starachowice)
3. Agnieszka Gadomska (Endless Pain Team)

MĘŻCZYŹNI

1. Filip Szymonik (Endless Pain Team)
2. Jacek Skrzeszewski (KKL Stal Stalowa Wola)
3. Andrzej Jaranowski (1 Pomorska Brygada Logistyczna)

Sponsorem Biegu Głównego był SANBank- Nadsański Bank Spółdzielczy.

Przewiń do komentarzy






















































































































Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~liber

Na mecie brak Prezydenta Stalowej Woli. 50 zł opłata startowa. Za 70 zł biegnie się półmaratony. Z roku na rok coraz mniej ludzi na biegu w Stalowej Woli.

~nowaGWIAZDA

A ja aby uszanować nasze największe święto NIEPODLEGŁOŚCI pojechałem świętować do warszawki. Tyle świętujących tam nigdy jeszcze nie było można powiedzieć , że miliony. A uroczystość odbyła się beż żadnych prowokacji i zobaczymy za rok czy tam nie będzie prowokacji jak to było w czasach nierządu peło.

~Login

Kleks, masz słuszną rację, fotoreporter zapomniał o tym że dzieci w szczególności należy filmować i pokazywać ich sukcesy

~bojar

Mariola Sz. proponuję do szkoły, najlepiej podstawowej. Masz duże braki jak widzę.

~Kleks

Ani jednego zdjęcia małych dzieci które oddają serce i biegają w chłodzie. Nowe pokolenie patriotów niestety niedocenione przez Stalowe Miasto.

~Aaaaaa

Brawo dla Wszystkich biegaczy,

~Ubek

Zdrajcy Polski też biegli czy do Berlina pojechali. Pozdrawiam wszystkich patriotów polskich chociaż szkoda że jest was tylko 35%.

maszynista

PIs-iory to nie patrioci polscy tylko ukrainscy.Przypomnijcie sobie jak sluzyli Ukrainie i jak flagi ukrainskie wieszali na urzędach.Warto przypomniec o tym w takim dniu.

~Mariola Sz.

Nie piję. Nie lubię nacjonalistką.

~bojar

Mariola Sz., może uważasz że najlepiej się schlać z takiej okazji.

~Yhyy

Najlepiej siedzieć na d...e przed komputerem

~Grzegorz

Rudy kacap łysy w okularach z ZAB też biegał? Czy lizanie du.y dalej trwa.

~Mariola Sz.

Nie rozumiem na czym polega uczczenie czegoś bieganiem?