Maty drogowe Tufftrak - jakie są ich zalety? Gdzie są stosowane?

Materiał zewnętrzny Image

Organizacja placu budowy wymaga bardzo często ułożenia tymczasowych, placów, dróg objazdowych lub dojazdowych dla pracowników i sprzętu. Powinny być na tyle wytrzymałe, aby zapewnić bezpieczeństwo dla użytkowników, środowiska i istniejących elementów infrastruktury. Ważne jest, aby ich konstrukcja umożliwiała także łatwą rozbiórkę po zakończeniu prac budowlanych. Znakomitym rozwiązaniem są maty drogowe Tufftrak. Sprawdź, gdzie można je stosować. Dowiedz się więcej, o ich właściwościach i zaletach.

Najważniejsze właściwości mat drogowych Tufftrak

Maty Tufftrak tworzą niezwykle wytrzymałą konstrukcję, o specjalnie zaprojektowanej przez inżynierów powierzchni "Chevron traction". Jej specyficzna struktura poprawia przyczepność kół pojazdów. Zygzakowaty wzór w postaci wystających pinów skutecznie przeciwdziała ruchom bocznym i poślizgom. Maty stanowią skuteczną ochronę podłoża przed tworzeniem się kolein oraz zagłębień. Produkowane są polietylenu o wysokiej gęstości lub polietylenu o ultra wysokiej masie cząsteczkowej dzięki czemu pomimo swojej masy zachowują dużą elastyczność.

Charakteryzują się nośnością wynoszącą do 150 ton, co umożliwia poruszanie się po nich pojazdów wieloosiowych o dużym tonażu. Maty Tufftrak są łatwiejsze w transporcie, w przeciwieństwie do mat drewnianych lub aluminiowych. Są chemicznie obojętne i dzięki temu świetnie sprawdzą się w miejscach wrażliwych ekologicznie. Należy zaznaczyć, iż maty są proste w montażu dzięki zastosowaniu systemu zacisków ATCME z łącznikami flex. Wyróżniają się także wysoką odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne. Zakres temperatur, w jakich można je stosować, zawiera się w przedziale od -50 do 80 stopni Celsjusza. Warto również wspomnieć, iż nie przewodzą prądu elektrycznego, dzięki czemu sprawdzą się w przestrzeniach magazynowych i przemysłowych.

Gdzie można zastosować maty drogowe Tufftrak?

Maty tworzą bardzo uniwersalne podłoże, które można wykorzystywać przy realizacji lub organizacji:

- tymczasowej ochrony terenu przed i w trakcie przejazdu wojsk,
- placu budowy, na którym będzie wykorzystywany sprzęt ciężki,
- tymczasowego placu manewrowego,
- tymczasowej drogi w trakcie budowy obiektów sektora energii odnawialnej,
- koncertów, eventów, festiwali, imprez sportowych,
- ochrony podłoża szczególnie w branży przemysłowej,
- tymczasowego dojazdu do miejsca prowadzenia prac konserwatorskich.

Podsumowanie

Maty Tufftrak sprawdzają się wszędzie tam, gdzie ważne jest zabezpieczenie podłoża przed zniszczeniem lub przegrzewaniem. Dzięki swojej konstrukcji mogą znosić bardzo duże obciążenia, a zastosowane systemy mocowania, uniemożliwią przemieszczanie się ich względem siebie. Nie korodują, nie gniją i nie wchodzą w reakcje z wodą, trawą lub ziemią. Maty Tufftrak, z których buduje się drogi tymczasowe, są wygodnym, prostym i relatywnie tanim rozwiązaniem. Dużo łatwiejszy demontaż mat, niż w przypadku rozwiązań tradycyjnych, pozwala na uniknięcie ewentualnych uszkodzeń oraz ich ponowne użycie w innych miejscach. Jeśli potrzebujesz drogi tymczasowej z mat Tufftrak, skorzystaj z oferty firmy Lion's Heart.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =