Czy katolik powinien obchodzić Halloween?

Image

Przed nami Dzień Wszystkich Świętych, ale i Halloween, dlatego tym razem gościem naszego portalu jest ks. Sylwester Szwajca, proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli.

Naszego gościa pytamy jakie ma znaczenie Dzień Wszystkich Świętych w Kościele Katolickim oraz jakie są najważniejsze przesłania i wartości, które katolicy powinni „wydobyć” z tego święta?

Dla wielu Dzień Zaduszny czy Wszystkich Świętych to krótka modlitwa nad grobem, zapalenie świeczki… A co jeśli katolicy nie odwiedzą cmentarza i nie pomodlą się za zmarłych w te dni? Czy ważne jest palenie zniczy i czy ma znaczenie ich ilość ustawiona na płycie pomnika i okazałość? Czy ma znaczenie ile kwiatów dostaną nasi zmarli bliscy?

Przed nami także Halloween. Dzieci przebierają się za zombie i potwory, zbierają słodycze, dorośli organizują przyjęcia w strojach rodem z horrorów. Czy katolicy powinni uczestniczyć w obchodach Halloween? Proboszcza parafii Trójcy Przenajświętszej pytamy o to, czy można brać udział w zabawach halloweenowych, jednocześnie zachowując wartości katolickie?

Znakomita większość pochówków na cmentarzu komunalnym w Stalowej Woli, to pochówki tradycyjne. Od jakiegoś czasu jest też możliwość pochówków urnowych. Niektórzy sądzą jednak, że taki pochówek wyklucza zmartwychwstanie, że jest, mówiąc w uproszczeniu, gorszy. A co na to Kościół? O rozwianie wątpliwości prosimy naszego gościa.

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.

~Zielony7

Pozdrawiam ks. Sylwestra.
Maciej Szczęsnowicz (były wychowawca z SOSz-W w Strudze.