Poznaliśmy laureatów Regionalnego Konkursu na Wolontariusza i Koordynatora Roku 2023

Image

W Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie odbyło się Podkarpackie Forum Obywatelskie. Uczestniczyło w nim blisko 200 osób z województwa podkarpackiego. Były to organizacje pozarządowe, wolontariusze oraz samorządowcy. Powiat Niżański reprezentował Starosta Niżański Robert Bednarz.

W trakcie Forum Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności Wojciech Kaczmarczyk wręczyli statuetki oraz dyplomy dla Wolontariusza i Koordynatora Korpusu Solidarności Województwa Podkarpackiego.

Laureatami etapu Regionalnego Konkursu na Wolontariusza Roku 2023 Korpusu Solidarności Województwa Podkarpackiego zostali:

I miejsce: Katarzyna Ożóg – Bąk z Niska, wolontariuszka Stowarzyszenia Aktywnej Współpracy w Wolinie SAWW;

II miejsce: Beata Drzymała z Nowosielca, wolontariuszka Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Poprowadź Mnie przez Świat”

III miejsce: Anna Tołpa, wolontariuszka Stowarzyszenia My Wy Oni

Wyróżnienia zdobyli: Barbara Potocka z Nowosielca, wolontariuszka Koła Gospodyń Wiejskich „Nowosielczanki” z Nowosielca i Dawid Korab z Fundacji Lucky-Sky.

W kategorii Koordynatora Roku 2023 Korpusu Solidarności Województwa Podkarpackiego laureatami zostali:

I miejsce: Dorota Korżyk z Koła Gospodyń Wiejskich Babiniec - Czarna i Przyjaciele w Czarnej Górnej; II miejsce: Michał Dziuba z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zbydniowie III miejsce: Jakub Kasprzyk z Koła Gospodyń Wiejskich w Rudawce. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Łukasz Kominko ze Stowarzyszenia My Wy Oni

- Wyróżnienie wolontariuszek zaangażowanych w pracę na rzecz swoich środowisk, na rzecz innych osób, jest bardzo dużym sukcesem dla Powiatu Niżańskiego. W kategorii Wolontariusza Roku Korpusu Solidarności województwa podkarpackiego aż 2 osoby z naszego Powiatu znalazły się na podium Konkursu, tj. Pani Katarzyna Ożóg – Bąk i Pani Beata Drzymała, zaś Pani Barbara Potocka otrzymała zaszczytne wyróżnienie. To nie koniec sukcesów, bowiem laureaci pierwszych miejsc w obu kategoriach zostali nominowani do etapu ogólnopolskiego Konkursu na Wolontariusza i Koordynatora Roku 2023 Korpusu Solidarności. Chcę tutaj podkreślić, że bardzo ważna jest dobra współpraca organizacji pozarządowych, które Panie reprezentujecie, z samorządami i instytucjami. Dziękuję bardzo nagrodzonym i wyróżnionym za podejmowane starania na rzecz waszych lokalnych społeczności i naszej Małej Ojczyzny – Powiatu Niżańskiego – mówił Starosta Robert Bednarz.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =