Powiat przymierza się do inwestycji szpitalnych. Przebudowę przejdzie m.in. Oddział Wewnętrzny

Image

Oddział Wewnętrzny stalowowolskiego szpitala od lat czeka na przebudowę. Pacjenci od dawna narzekają na zbyt duże sale i łazienki, które są ogólnodostępne i na korytarzu. W końcu ma się to zmienić.

- Chcemy zrobić generalną modernizację Oddziału Wewnętrznego. To nie będzie tylko malowanie, tylko całkowicie będzie zmieniony cały oddział. Sale będą 2-3 osobowe z węzłami sanitarnymi. Wymienimy całą instalację wodno- kanalizacyjną. To będzie zrobione w podobnym standardzie jak w przypadku oddziałów, które były w ostatnim czasie przebudowywane np. kardiologia, ortopedia- mówi starosta Janusz Zarzeczny.

Starosta stalowowolski zapowiada, że Oddział Wewnętrzny będzie znajdował się na całym piętrze, nie zmniejszy się więc ilość łóżek, za to znacząco poprawi się komfort pacjentów. Laryngologia, która mieści się na tym samym oddziale co wewnętrzny, zostanie przeniesiona w inne miejsce.

- Teraz na Oddziale Wewnętrznym były duże 6- osobowe sale. Mieściło się tam nawet więcej łóżek, ale nam nie o to chodzi. Chcemy poprawić warunki, by powstały mniejsze sale z węzłami sanitarnymi. Na oddziale po przebudowie będzie około 50- łóżek. Niestety będziemy pracowali w bardzo trudnych warunkach, na żywym organizmie, bo pacjenci w jakiejś części oddziału muszą być. Nie możemy sobie pozwolić na wyłączenie Oddziału Wewnętrznego. Połowa oddziału będzie czynna, na drugiej połowie będą prowadzone prace. Będą trudne warunki podczas remontu, ale musimy to zrobić- mówi starosta Janusz Zarzeczny.

Oprócz przebudowy Oddziału Wewnętrznego starostwo chce przebudować również Chirurgię. Na modernizację właśnie tych 2 oddziałów udało się pozyskać 12 mln zł środków zewnętrznych. Starosta szacuje, że przebudowa tych oddziałów będzie kosztowała około 16 mln zł. Przetarg na prace budowlane ma zostać ogłoszony w przyszłym roku.

Na tym nie koniec inwestycji szpitalnych. Jak podkreśla starosta Janusz Zarzeczny w przyszłym roku powiat w szpital zainwestuje prawie 40 mln zł.

- W tej chwili jesteśmy po przetargu, jeśli chodzi o Neurochirurgię. Chcemy to robić już w przyszłym roku. Mamy już zrobiony projekt. To będzie inwestycja rzędu 3 mln zł. Neurochirurgia będzie zrobiona w pierwszej kolejności, będzie ona na miejscu starego bloku operacyjnego- mówi Janusz Zarzeczny.

Powiat stalowowolski doposaży Szpitalny Oddział Ratunkowy. Będzie to możliwe dzięki otrzymaniu dofinansowania w wysokości ponad 13 mln zł. Zakupiony zostanie m.in. tomograf, dwa wysokiej klasy aparaty RTG i inne sprzęty, które bardzo tam się przydadzą.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Mieszkaniec

To głęboki PRL

~Adam

Te niszczarki w urzędach bardzo hałasują, moglibyście je wyłączać po dziewiętnastej? Proszę.

~Jaś

Zacznijcie najpierw od oddania personelowi pieniędzy które macie w kieszeniach a podobno PiS w jednych szpitalach daje a w drugich zabiera ..Ale jaka dyrektor taki wąż w kieszeni oby jej coś się stało i trafi na jakiś oddział w szpitalu tam panie zajmą się nią szybko w takiej kwocie jaka płaci ,,A może ten zastanie wodz naczelny starosta który sam w kieszeni ma pytona i dusi go bo chwali się że to on ratuje szpital a może to jednak cud wyborczy stanie się lepszy i Po zapłaci za oszustwa z podwyżkami za grupy zaszeregowania w sumie i takim nie wierzę zawsze coś nakręca ale naczelny wódz nie dopuścić do podwyżek to jego chasło A może coś się zmieni i wodza kopnie w dupę nowa władza na wiejskiej i w tedy wąż zje pytona i nastanie wreszcie normalność Amen

~kassa

Panie starosto skończyły się schody a teraz do rzeczy. Kiedy pan ujawni faktyczne zadłużenie szpitala bo wieść gminna niesie, że szpital tonie w długach. Czy to takie trudne zorganizować konferencję i powiedzieć mieszkańcom jak jest z finansami nadzorowanej od lat przez pana osobiście lecznicy? Czego panu brakuje, odwagi czy woli pan milczenie jako środek zapobiegawczy niepokojowi? Nie twierdzę, że remont jest zbyteczny ale po kolei...

~Senior

Co z tych remontów jak niema lekarzy ,tylko trzeba jechać do innych szpitali.

~Hmm

A podziemia kiedy? Tam to jak za Ćwieczka, staro i ponuro.

~Aaaaaa

No w końcu bo przecież w tym szpitalu to wielki brud i smród, aż strach tam się leczyć żeby gorszego syfa nie dostać