Wmurowano kamień węgielny pod budowę przedszkola

Image

Przedszkole nr 12 już rozebrane. W jego miejscu powstaje Przedszkole nr 9. Plac budowy poświęcony, akt erekcyjny podpisany, kamień węgielny wmurowany.

Poprzednie przedszkole, typu szwedzkiego było już mocno wyeksploatowane, dobrze służyło dzieciom z naszego miasta, ale przyszedł czas na zastąpienie go nowym. Dzieci z 12- tki już korzystają z nowoczesnej placówki. Gdy wybudowany zostanie nowy budynek, przeniosą się do niego maluszki z 9- tki.

Na uroczystości rozpoczęcia budowy 2.10. 2023 roku spotkali się samorządowcy, parlamentarzyści, przedstawiciele wykonawców zadania. Plac budowy pobłogosławił ksiądz proboszcz z Floriana. Zadanie będzie kosztować 16,8 mln zł, z tym że miasto w tym przypadku skorzysta z dofinansowania rządowego „Polski Ład”.

Budynek swoim wyglądem ma przypominać literę U. Będą się tam znajdować: oddziały przedszkolne, pomieszczenia dydaktyczne, kuchnia z zapleczem oraz część administracyjna. Łączna powierzchnia użytkowa nowego budynku przedszkola będzie wynosiła 1486,74 m2. W obiekcie będą wykorzystywane odnawialne źródła energii, będzie on wyposażony w instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, nowoczesną sieć elektryczną i teletechniczną, klimatyzację, ogrzewanie podłogowe. W ramach tego zadania modernizację przejdą tereny przyległe. Pojawi się nowy dojazd, miejsca parkingowe i plac zabaw.

Budowa Przedszkola nr 9 potrwa około 2 lat.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
e2rds

~Mieszkaniec, a co dały PiS-uary, ano kradną normalną przyszłość i wmawiają, że to dla ich dobra.

~Mieszkaniec

Młodzi dobrze sobie radzą a w PO, dalej te stare gęby, kiedyś mieli 5 minut i zmarnowali, co nam dała PO, ano przede wszystkim słynną aferę VAT-owską.

~nowaGWIAZDA

Do mimik, co ty cieciu gęgasz tam do nowego żłobko - przedszkola przyszły wszystkie panie z zamkniętego przedszkola numer 9 a także wszystkie dzieci z tego przedszkola.

mimik

Nastepne przedszkole i praca będzie po znajomosci tak jak w zlobko- przedszkolu cała kadra po znajomości .

~Mieszkaniec

Sami Januszem budownictwa na czele z kierownikiem Stanisławem z malarni na budowe

~Giro

Pamietam jak uroczyście pisiury i sam Mateuszek z młoteczkiem stukał po niby stępce w stoczni i kropienie też było tylko promów zapomnieli wybudować oszusty, ale miliony wydali na projekt!

monica15_05

~ABCDE chyba już tvp ci szare komórki wyebal

monica15_05

~Ubek brawo zaniedlugo z huty nic nie zostanie do tego doprowadził pis

~kwiatkowsk

De*bi*le z pisu nawet nie wiedzą co to i gdzie jest WĘGŁO i wmurowują ten swój kamień w ścianę fundamentową. PiS to umysłowy od*pa*d.

~Ubek

Kamień węgielny wmurowali w budowę cmentarza który powstanie po HSW. Przez 8 lat PiS nie wybudował żadnej nowej hali produkcyjnej pod zbrojeniówkę. Kraba przenosi do Gliwic a Borsuk czeka na lokalizację w Polsce. W HSW zostaną same ochłapy.

~Ateusz

Znowu kropidło. To moje ateistyczne wnuki nie będą tam przyjęte.
Pewnie będzie im. JP ll

~Teresa

Dlaczego premier jeździ z wyciem syren po zaprzyjaźnionym mieście? O mało mnie i wnuczka nie rozjechał na Aleji Jana Pawła Drugiego.

~Teresa

Dlaczego premier jeździ z wyciem syren po zaprzyjaźnionym mieście? O mało mnie i wnuczka nie rozjechał na Aleji Jana Pawła Drugiego.

~ABCDE

Dlaczego nie można wpisywać komentarzy pod artykułami PO a pod art. PIS-u, można. Bo szanowna Redakcja trzyma z PO a artykuły o PO są śmieszne i kompromitujące lub skierowane do małych i to bardzo małych dzieci, być może połowa ich uwierzy w te wypociny!

~Majka

Przedwyborczych szopek ciąg dalszy...

~PIELĘGNIARKA

Ach, jak wszystko się robi tuż przed wyborami i klecha też musi być. Mam nadzieję ,że w tym żłobku ,czy też przedszkolu żadne dziecko na samym początku nie będzie miało przypiętej łaty ,bo różnie to bywało poprzednio.

~!!!

hm a pan minister to ma jakiś urlop bezpłatny? Bo chyba nie jest ministrem od budowy przedszkoli?

~nowaGWIAZDA

Widzę , że sz...ak trafia lemingów frustratów bo jeszcze nigdy jak nasze miasto istnieje nie zrobiliśmy tyle wielkich inwestycji. Takiego rozwoju naszego miasta STALOVEJ WOLI cała POLSKA nam mieszkańcom zazdrości. Ale co tam robi ten bezradny z RZESZOWA przecież on głosował aby tego przedszkola nie budować a teraz taki lans.

~Misio

Brawo Panie Prezydencie !! Iza zjedz snikersa! Czemu w tych ludziach jest tyle agresji?

mark30

Jest i weber

~Yamal

Wszyscy bili brawo oprócz jednej osoby. Nie zgodniecie o kogo chodzi umiech

~Gonzo

I bardzo dobrze tak powinno być