Za modernizację osiedlówki Al. Jana Pawła II chcą horrendalnych kwot

Image

Od dawna mówi się o planach przebudowy drogi osiedlowej na Al. Jana Pawła II. Choć miasto otrzymało na ten cel dofinansowanie w wysokości 13,5 mln zł, to znalezienie wykonawcy, który za przyzwoitą sumę podejmie się modernizacji tej uliczki, wcale nie jest proste.

Gmina na to zadanie chciałaby wydać (łącznie z dofinansowaniem) maksymalnie 22 mln zł. Jak się okazało po otwarciu ofert przetargowych, trzeba będzie zapłacić znacznie więcej. Pierwsza z propozycji, za 30 mln zł, pochodzi od firmy STRABAG z Pruszkowa, druga od konsorcjum PBI z Kraśnika- 32,2 mln zł! Nie był to pierwszy przetarg na wykonanie przebudowy tej drogi osiedlowej. Jak sprawdziliśmy do wcześniejszego przystąpiły te same firmy, jednak ceny były wówczas inne. Firma z Pruszkowa jeszcze w lipcu chciała za wykonanie tego samego zadania „ledwo” 26,8 mln zł, a więc oczekiwała o prawie 3,2 mln zł mniej niż za drugim razem! Z kolei oferta konsorcjum była wyższa (33,7 mln zł!). W związku z tak horrendalnymi propozycjami możemy się spodziewać, że tak jak przy poprzednim przetargu, zostanie podjęta decyzja o jego unieważnieniu.

Przypomnijmy, że modernizacja miała rozpocząć się przy wjeździe w ul. Poniatowskiego przy nowym żłobko- przedszkolu, a kończyć przy przychodni na Popiełuszki i przy rondzie obok Lidla na ul. Poniatowskiego. W ramach tego zadania planowana jest przebudowa wszystkich sieci podziemnych (sieci wodociągowe, kanalizacyjne i grzewcze). Zaplanowano też budowę chodników dla pieszych, nowe nasadzenia oraz wyznaczenie oczekiwanych przez mieszkańców miejsc parkingowych.

Inwestycja nie należy do najłatwiejszych, bowiem nie ma możliwości aby na tak dużym osiedlu, które ma 4 główne wyjazdy do dróg głównych, wykonywać prace na całym 1,5 km odcinku drogi równocześnie. Konieczne będzie etapowanie robót. Czy kolejny przetarg przyniesie niższe kwoty wykonania zadania?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Przytupek

Po co w ogóle ta przebudowa? Czy mieszkańców się ktoś pytał? Wyrżną wszystko jak zwykle, a po roku sie zawali (jak np. Skarpa, Podwórko dla Pława, mini "drzewa" na Popiełuszki itp.). Lepiej za tę kasę nowy asfalt dać na Wyszyńskiego.

~Oladudek

Tusk zaprasza byki z Afryki do zabawy z dziećmi w nowopowstalym burdeloprzedszkolu

~jan

.... nakręcili hiperinflację a teraz się dziwią że nikt nie chce robić za śmieciowe pieniądze, więcej potańcówek, akademii z pisowskimi sekretarzami, można też rozdawać wille różnym demagogom i pseudoedukatorom szerzącym kult jednostki ....

~jan

Ja już dawno ostrzegałem POpaprańcow co pragnęli wysokich zarobków , że jak będą więcej zarabiać to będą za wszystko dużo więcej płacić a oni myśleli , że tylko będą dużo zarabiać a za wszystko grosze płacić taka to ciemnota. Ale na szczęście dzięki najlepszym rządom pis inflacje obecnie mamy najniższą w unii europejskiej na poziomie 8 procent. Milion razy tłumaczyłem oszołomom z opozycji , ze lepiej mało zarabiać i za wszystko grosze płacić.

racjonalista

Najpierw PiS swoimi głupimi rządami i rozdawnictwem wywindował inflację w kosmos, ceny w sklepach poszły gigantycznie do góry, płaca minimalna i składki ZUS poszły gigantycznie do góry. I się dziwią czemu firmy chcą za swoją pracę uczciwych pieniędzy. PiS się dziwi, bo tam nie wiedzą co oznacza uczciwość...

~Eko

W tym sklepie co wszytko tanieje z reklamy NBP pewnie znajdą taniego wykonawcę i jeszcze reszta zostanie! A po drugie Rafał dzisiaj ze swą grupa webera szalał z łopatą w ujęciach obiektywów, to może on pomoże i będzie taniej?

~Oladudek

Jest burdeloprzedszkole w okolicy to niech te małe darmozjady dzwki i ich faceci wezna się do roboty i zbudują sobie dojazdy do tej meliny dla burdeltaty Tuska

~Wirus

Pora wygonić czarnych żboków do ich kraju watykańskiego,tam niech się parzą jeden z drugim

~Srebrniki

Każdy centymetr Naszej ziemi jest okupiony krwią Polaków a oni mówią wybierzcie nas Niemcy chcą federalizacji niech zaprowadzą tu porządek a jak nas wybierzecie to my wam odblokujemy talary zaraz na drugi dzień.... Baardzo to smutne...

~Werka

Pamiętam jak byłam dzieckiem to gdy dzwony wybiły południe tata stawał na polu od roboty my wszyscy z nim i mówiliśmy Anioł Pański... To były piękne czasy... Nie dajmy pozbyć się z Polski Boga!! Bo Polska od wieków jest Bogiem silna !!!

~nick

Pinokio znowu w Stalowej W. będzie judził i naigrywał się z Tuska, a za nim będą stali uczniowie z mocno przestraszonymi twarzami, bo przypomni im się przedszkole, gdy z nich szydzono
Młodzieży nie dawajcie TWARZY tym obłudnym występom

~Aswq

Opozycja traci kontakt ... odpływa ...

~POCIĄG

modernizacje mordernizacjami a kasa biletowa na dworcu pkp w Rozwadowie nadal nieczynna buahaha

~Taka Prawda

Niech wyślą do pracy tych imigrantów za łapówki, a nie, przecież afery nie ma! Tak powiedzieli politycy pislamu więc afery która obnaża ich obłudę i zakłamanie, przypominam że wybory 8 lat temu wygrali na fali krzyczenia że imigranci nas zaleją, i jak widać sami odkręcili kurek. Zaraz się okażę że ich główne wsparcie, kościół, składa się głównie z gejów i będzie dopiero wesoło bo wybory 4 lata temu wygrali na fali lpgt. Cóż, w tych wyborach nie za bardzo można zmyślić wroga narodowego bo imigrantów sami sprowadzali a o aferach KK też ludzie pamiętają, a samym tuskiem nie wygrają.

~M.Konopnicka

Chodziły tu Niemce,
Chodziły odmieńce:
»Sprzedaj, chłopie, rolę,
Będziesz miał czerwieńce!

~M.K

Zapłacimy chatę,
 Zapłacimy pole...
 Będziesz miał talarów
 Na caluśkim stole!«

~M.K

— A mój Niemcze miły,
Idźże, kędy raczysz!
Ale mojej roli[1]
Równo nie obaczysz!

~M.K

Schowaj se czerwieńce
 I białe talary...
 Kto przedaje ziemię,
 Nie naszej ten wiary!

~M.K

Bogatyś ty, Niemcze,
I trzos twój chędogi,
Ale na tę ziemię
Jeszcześ za ubogi!

~M.K

Pójdą twe talary
 Za rolę, za płoty;
 A kto mi zapłaci
 Ten miesiączek złoty?

~M.K

A kto mi zapłaci
Za tę jasność bożą,
Co w moje okienko
Idzie z każdą zorzą?

~M.K

Za ten dach słomiany,
 Co mi głowy strzeże?
 Za ten dzwon, co dzwoni
 Rankiem na pacierze?

~M.K

Za te lasów szumy,
Za te polne kwiaty,
Za ten krzyż pochyły,
Co mi strzeże chaty?

~M.K

 A kto mi zapłaci
 Za te jasne rosy,
 Co się srebrem sypią
 Na łąki, na wrzosy?

~M.K

Za wiosenny klekot
Naszego bociana?
Za tę pieśń z pod lasu:
»Oj dana!... oj, dana!...«

~M.K

 A kto mi zapłaci
 Za słodkość tę miodu,
 Co pszczoły ją niosą
 Do ula z ogrodu?

~M.K

Za cmentarz rozkwitły
W głóg dziki, jak sady,
Gdzie leżą w mogiłkach
Ojcowie i dziady?

~M.K

 A toćże i mnie tam
 Gospody potrzeba,
 Gdy Pan Bóg zawoła:
 — »Chodź, chłopie, do nieba!«

~M.K

A toćby mi dzieci
Po nocach tęskniły,
Nie wiedząc, gdzie szukać
Ojcowej mogiły!

~M.Konopnicka

Nie sprzedam ci roli...
 Weź, Niemcze, talary...
 Kto ziemię przedaje,
 Nie naszej ten wiary!