Co się dzieje ze światłami na Staszica- Mickiewicza?

Image

Otrzymaliśmy sygnał od Czytelników, że regularnie występuje problem z sygnalizacją świetlną obok szpitala. Chodzi o skrzyżowanie Mickiewicza ze Staszica, gdzie często psują się światła. Najgorzej jest w godzinach porannych, kiedy to wiele osób jedzie do pracy, odwozi dzieci do szkoły i przedszkola. Mieszkańcy apelują o zajęcie się tym problem, bo gdy kierowcy z braku sygnalizacji bardziej muszą skupić się na drodze i pojazdach nadjeżdżających z każdej strony, mniej skupiają się na pieszych, którzy chaotycznie wchodzą na jezdnię, a czasem wręcz wbiegają przed maski samochodów.

W tej sprawie zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Powiatowych. Jak się dowiedzieliśmy teren ten jest teraz własnością powiatu, a więc sygnalizacja świetna na skrzyżowaniu dróg Staszica - Mickiewicza w Stalowej Woli została przejęta przez powiat stalowowolski wraz z całym ciągiem ulic: Jana Pawła II (od skrzyżowania z ul. KEN), Staszica, Energetyków od PZDW w Rzeszowie, który przejął ten ciąg drogowy od GDDKiA w Rzeszowie w związku z pozbawieniem w/w ulic kategorii drogi krajowej nr 77, z tytułu oddania do użytku obwodnicy Stalowej Woli i Niska. Oprócz w/w sygnalizacji powiat przejął również wszystkie pozostałe urządzenia sterowania ruchem drogowym w ciągu w/w ulic tj.:

· sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II z ulicą osiedlową przy stacji paliw Lotos,

· sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i ks. J. Popiełuszki,

· sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Energetyków i Wrzosowej,

· sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych ul. S. Staszica,

· sygnalizacja ostrzegawcza ze znakiem D-6 nad jezdnią na przejściu dla pieszych przez al. Jana Pawła II,

· sygnalizacja ostrzegawcza ze znakiem D-6 nad jezdnią na przejściu dla pieszych przez ul. S. Staszica,

· sygnalizacja ostrzegawcza ze znakiem D-6 nad jezdnią na przejściu dla pieszych przez ul. Energetyków.

- W ostatnim czasie w sygnalizacji świetnej na skrzyżowaniu dróg powiatowych nr 3009R ul. Staszica, 1025R ul Mickiewicza doszło do uszkodzenia (awarii) trzech modułów sterujących grupami sygnalizacyjnymi. Jeden z modułów został wymieniony, drugi naprawiony, trzeci obecnie w trakcie naprawy u producenta. Sterownik sygnalizacji składa się z 8 takich modułów i w każdej chwili może dojść do ich uszkodzenia, awarii, co skutkuje zatrzymaniem pracy sygnalizacji i przejściem w stan sygnału ostrzegawczego. W tym czasie na skrzyżowaniu obowiązują uczestników ruchu zasady ruchu ustanowione przez zatasowane znaki drogowe i należy się do nich stosować- wyjaśnia dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Stalowej Woli Piotr Śliwiński.

Do takich awarii dochodzi często ze względu na zużycie pewnych elementów. Naprawa nierzadko trwa jakiś czas.

- Awaria/ uszkodzenia podzespołów układu sterowania pracą sygnalizacji pojawiają coraz częściej z uwagi na wyeksploatowanie (zużycie fizyczne) podzespół w wyniku wieloletniej pracy. Przejęte przez powiat „w spadku” po GDDKiA urządzania sterownia ruchem drogowym na byłej drodze krajowej nr 77: Jana Pawła II, Staszica, Energetyków liczą sobie już wiele lat i takie sytuacje awaryjne mogą się pojawiać. Jeżeli chodzi o samo zdiagnozowanie problemu i jednoznaczne stwierdzenie który z elementów układu sterownia jest uszkodzony, czy też nie działa poprawnie, wymaga niestety szeregu czynności sprawdzających i czasem trwa dosyć długo, tym bardziej kiedy nie jeden element układu jest uszkodzony, a kilka, tak jak to ma właśnie miejsce w przypadku sygnalizacji na skrzyżowaniu dróg powiatowych nr 3009R ul. Staszica, 1025R ul Mickiewicza w Stalowej Woli. Tutejszy Zarząd wraz z konserwatorem sygnalizacji na bieżąco monitoruje sytuację i podejmuje czynności w celu zapewnienia bezawaryjnej pracy sygnalizacji świetlnych w ciągu drogi powiatowej nr 3009R- mówi dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Stalowej Woli Piotr Śliwiński.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~OBCY

Kobieto dziadzio będzie się bronił spokojna twoja rozczochrana

~Mały

Jak byś się uczył też by cię wozili

~Żal

Żwirki - Mickiewicza: Próbujcie skręcić w lewo......Jedźcie od Pysznicy do Niska w godzinach szczytu.......Przecież Weber i Nadbereżny nie jadą do pracy.

~Żmija

No cztery sekundy to jaja drugie auto skręcając w lewo w stronę szpitala musi stać znowu 90 sekunt

~For

Widać słabo poświęcona instalacja była i się psuje. Trzeba wezwać Rafała od infrastruktury, porządnie przetnie wstęgę raz jeszcze przed wyborami, a i porządnie trzeba pokropić.

~Miasto

Osoby odpowiedzialne odpowiedzą za wszystko. Również z Kodeksu Karnego. Już niedługo.

~nowaGWIAZDA

Najwyższa pora zrobić tam piękne rondo i nie będzie tam już żadnych problemów bo miejsca na rondo tam aż za dużo. Przy okazji emeryt e 2rds już parę lat temu gęgał , że na ulicy STASZICA mamy rondo.

e2rds

~Siodema, nie rób z siebie głupiego cwaniaka tylko spróbuj skręcić w stronę Niska z ulicy Mickiewicza od Hutnika po godzinie 15 -tej, zobaczysz jak to wygląda

~Mamba

Pomijając fakt że powiat to nikomu niepotrzebny twór, to jak ktoś nie potrafi jeździć, to może skorzystać z transportu publicznego a nie jęczeć że mu światła wyłączyli.

~~~~~~

nie bój żaby. Jak on przyjedzie, wtedy na każdej krzyżówce stał będzie policjant.

~~~~~~

nie bój żaby. Jak on przyjedzie, wtedy na każdej krzyżówce stał będzie policjant.

~hehe

Ciekawe czy Pinokio będzie jechał ulicą Mickiewicza? Czy światła wyłączą w całym mieście?

~St7

Kiedy uruchomicie światła na Okulickiego.Nie zdziwię się jak tam dojdzie do tragedii na przejściach dla pieszych panie prezydencie

~Siodema

Bez "świateł" ludzie jeździć nie potrafią.

~Irek

To dlatego Kudłaty "na gwałt" kosi trawę na mieście bo Morawiecki przyjedzie w poniedziałek pooglądać ucieczkę chińskiego inwestora, upadek przemysłu maszyn budowlanych w Stalowej Woli,, wyprowadzenie za bezcen amerykańskiej technologii do Azji, paniczne przejmowanie M16 przez hutę aby uniknąć masowych zwolnień przed wyborami .... jednym słowem repolonizację zakładu sprzedanego przez trofiniaka. Brawo Wy!

~Czarnozielony

Co za problem postawić policjanta w czasie awarii

~Stalowa

Niejaki Piotr Śliwiński mówi, że po prostu jak nie działa sygnalizacja to trzeba się stosować do znaków. Super porada. Typowa dla władzy. Niech spróbuje jechać ulicą podporządkowaną w godzinach szczytu (chociaż tam ruch jest cały czas), włączyć się do ruchu, skręcić w lewo z ulicy Żwirki - Mickiewicza w kierunku Niska. Co oni zrobili z mieszkańcami tego miasta?

~zaniechanie

Tyle lat ludzie mówią o ulicy Mickiewicza. Korki są tam nieprawdopodobne. Były kiedyś strony typu: "napraw to". Tam też władza miała w poważaniu ten rejon. Żwirki, Mickiewicza, Staszica to teren, którym władza powinna się chwalić. Szlak ArtDeco, piękna zieleń, itd. Kiedyś starosta mówił o remoncie łącznie z kanalizacją, potem się wycofał, a teraz nawet nie widzi, że zwykłej sygnalizacji świetlnej nie ma regularnie. Nie mogą jeździć ciężarówki ale śmigają aż miło. Karetki? Jadą pod prąd bo jak mogą inaczej? Najwyżej ktoś umrze? Jaki problem? Muszą za to odpowiedzieć.

~hmm...

Co się dziwicie? - sygnalizacja wpisała się w "normalne" działanie państwa pisu. Wszystko jest ok.