Regały wspornikowe: wydajne przechowywanie i organizacja w twojej przestrzeni

Materiał zewnętrzny Image

Odpowiednia organizacja towarów i materiałów w firmie jest na wagę złota. Nic więc dziwnego, że bardzo chętnie wybieramy nowoczesne regały wspornikowe. To systemy funkcjonalne i niezawodne, które warto poznać bliżej! Czym cechują się regały wspornikowe? Kiedy warto je zastosować w magazynie?

Nowoczesna konstrukcja regałów wspornikowych

Nowoczesne regały wspornikowe są spotykane w wielu magazynach i innych obiektach. Zazwyczaj służą do składowania towarów dłużycowych, takich jak belki, płyty, druty i pręty różnego rodzaju. Charakterystyczna budowa takich regałów zapewnia niezwykle szerokie możliwości zastosowania!

Czym wyróżniają się regały wspornikowe? Konstrukcja bazuje na pojedynczym słupie, który jest stabilny dzięki bazom umieszczonym w dolnej części. Kotwią one kolumny do podłoża, a ich utrzymanie odbywa się prawidłowo za pomocą rygli. Niezwykle istotne jest stosowanie dodatkowych stężeń usztywniających, gdyż ładunki są tutaj opierane o wsporniki. Wzmocnieniami najczęściej są uchwyty, osłony, ograniczniki i zabezpieczenia.

Co warto wiedzieć o regałach wspornikowych?

Poza regałami wspornikowymi, w wielu firmach sprawdzają się także komory chłodnicze. To specjalne systemy, które powinniśmy dopasowywać do profilu i specyfiki działania firmy. Co jeszcze warto wiedzieć o regałach wspornikowych?

Obrazek


Najprościej rzecz ujmując, są one zbudowane z szeregu kolumn z przytwierdzonymi wspornikami. Więcej miejsca do przechowywania uzyskujemy wtedy, gdy postawimy na wsporniki znajdujące się z obu stron. Określona budowa takich regałów sprawia, że z łatwością będziemy przechowywać dużą ilość towarów. Montaż zlecić warto specjalistom, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie w tym temacie.

Zastosowanie regałów wspornikowych

Kiedy najczęściej wybierane są regały wspornikowe? Jak już wiemy, doskonale sprawdzają się w przypadku dłużyc (belek, prętów, drutów), jednak ich zastosowanie jest znacznie szersze. Można liczyć na dosyć łatwą konstrukcję, dzięki czemu zachowamy efektywność w miejscu pracy. Regały wspornikowe to gwarancja łatwego zdejmowania i układania towarów na półkach.

Obrazek


Takie rozwiązanie jest nieocenione w przypadku towarów o dużych gabarytach, takich jak materiały budowlane, drzwi, okna, blacha dachowa lub drewno konstrukcyjne. Znaczenie ma tutaj fachowy proces montażu i dopasowanie parametrów regałów do konkretnych obciążeń.

Pamiętajmy także o dużej dowolności w konfiguracji rozstawiania słupów i wsporników. To oznacza, że możemy idealnie dopasować regały wspornikowe do różnych towarów, składowanych np. w magazynach. Te aspekty z kolei mają spore znaczenie dla zachowania płynności procesów logistycznych w firmie. Nowoczesne regały z powodzeniem umieścimy nawet na zewnątrz!

Obrazek


Jak widzimy, solidne regały wspornikowe mają szerokie zastosowanie i zapewniają wygodę podczas składowania wielkogabarytowych towarów oraz materiałów. Proces wyboru trzeba uwarunkować specyfiką działania firmy i własnymi potrzebami. Na szczęście producenci dają nam wiele możliwości, dlatego każdy klient znajdzie niezawodne regały dla swojej branży!

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =