Cegła na ścianę – stylowe rozwiązanie

Materiał zewnętrzny Image

Surowe wykończenie wnętrz, w którym głównym wykończeniem jest stara cegła, to jedno z modniejszych rozwiązań. Wpasowuje się ono w modny styl loftowy z nutką vintage. Płytki dekoracyjne ze starej cegły cieszą się więc dziś dużą popularnością.

Płytki ścienne ze starej cegły rozbiórkowej to trend, który wciąż utrzymuje się na topie wśród rozwiązań architektonicznych. Cegła dekoracyjna tego typu potrafi stworzyć wnętrze niepowtarzalne, nadające przestrzeni charakteru, klimatyczne i jednocześnie pozostające oryginalną alternatywną dla ścian. Cegła na ścianę wykrawana z porozbiórkowych cegieł to rozwiązanie, które śmiało można nazwać architektonicznym hitem. Dlaczego jeszcze warto się zdecydować na takie rozwiązanie? Co prezentuje sobą stara cegła? O tym w dalszej części tekstu.

Stare cegły na ścianę – dlaczego warto się zdecydować

Stara cegła bez wątpienia ma niepowtarzalny charakter. Nie dorównuje jej też żadna imitacja cegły. Poza tym, że jest estetyczna, to jest także materiałem bardzo trwałym. Co przenosi się na trwałość i gustowny charakter wykonanych ze starej cegły płytek. Nadają one wnętrzu industrialny – bardzo modny – charakter i są sposobem na uzyskanie „starego wnętrza" nawet w najnowocześniejszych budynkach. Trzeba także pamiętać o tym, że czerwona cegła to nie tylko sposób na wnętrze loftowe. Dzięki odpowiedniemu doborowi pozostałych elementów aranżacji położona na ścianę cegła sprawdzi się także we wnętrzach rustykalnych czy wtedy, gdy naszym marzeniem jest skandynawskie wnętrze. Poza wymiarem estetycznym warto też pamiętać o zaletach praktycznych tego typu płytek. Na przykład o tym, że doskonale izolują one pomieszczenie pod względem hałasu. Takie płytki sprawdzą się też nie tylko w niemalże każdym wnętrzu, ale i zdadzą egzamin jako element zewnętrznej elewacji. A to dzięki swojej odporności.

Na jednej ścianie pomieszczenia czy na kilku – gdzie sprawdzi się cegła na ścianie

Jednym z lepszych rozwiązań – zwłaszcza w mniejszych pomieszczeniach – jest ułożenie płytki ze starej cegły na jednej ścianie. Nie przytłoczą wtedy tak pomieszczenia. Gdy pomieszczenie jest większe, można też zastosować montaż np. na dwóch przeciwległych czy sąsiadujących ze sobą ścianach. Jeśli chodzi o pomieszczenia, to takie płytki ze starej cegły sprawdzą się nie tylko w przedpokoju czy salonie. Są one odporne na wilgoć i wysoką temperaturę w związku z tym warto zastosować je w kuchni czy w łazience. Trzeba przyznać, że pod tym względem płytki ceglane są rozwiązaniem dość uniwersalnym.

Obrazek


Płytki ceglane – szeroka oferta

Cegła na ścianę oferowana przez wyspecjalizowane i doświadczone firmy to nie tylko sprzedaż tego rodzaju płytek. To płytki wysokiej jakości, które po poddaniu ich ręcznemu oczyszczeniu i procesom technologicznym będą służyć długi czas. Poza tym tego typu płytki na nasze życzenie mogą być zamontowane w naszym domu czy mieszkaniu przez fachową ekipę, która zna wszystkie tajemnice takiego materiału https://e-ceglanafantazja.pl. Stara cegła w ich rękach zyska więc naprawdę nowe życie. Płytki z cegły mogą być zamontowane nie tylko na ścianach, ale i na schodach naszego domostwa. Dla pewności naszego wyboru przed zakupem można też zamówić próbki płytek.

Obrazek


Płytki ceglane, do których została wykorzystana stara cegła, bez wątpienia najlepiej nabyć z miejsc, które znają wszystkie tajemnice materiału i pozyskują go w sposób odpowiedzialny. Tak by perfekcyjnie przygotować go do użycia. Takim miejscem bez wątpienia jest Sklep Ceglana

Fantazja.

Obrazek


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =