Uczniowie IV klas szkoły podstawowej odebrali laptopy

Image

W budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli odbyło się przekazanie laptopów dla uczniów IV klas szkół podstawowych.

Do końca września, w ramach „Programu Laptop dla Ucznia”, zostanie przekazanych w sumie 394 346 laptopów dla polskich czwartoklasistów, co w sumie kosztowało państwo ponad 1 mld 149 mln zł.

Laptopy będą własnością rodziców, a ich przekazanie odbywa się na podstawie umowy zawartej przez gminę lub szkołę z rodzicem ucznia. Jeżeli rodzice odmówią przyjęcia laptopa na własność, wówczas właścicielem komputera staje się organ prowadzący szkołę.

W przypadku Stalowej Woli nowiutkie komputery trafiły w środę do około 500 uczniów.

- W tym roku programem zostali objęci uczniowie klas IV i tak sukcesywnie w kolejnych latach, kolejni uczniowie będący uczniami klasy IV, otrzymają niezbędne narzędzia do pracy w szkole- mówi Magdalena Wrońska– Bulec, naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Urzędu Miasta Stalowa Wola.

Laptopy przez okres 5 lat będą musiały służyć do celów edukacyjnych. Uczniowie będą mogli z nich korzystać na wszystkich lekcjach, nie tylko informatyki.

Symbolicznego przekazania sprzętu komputerowego dokonali: prezydent Lucjusz Nadbereżny oraz wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =