Coraz bliżej finału rozbudowy Szpitala Powiatowego w Nisku

Image

W nowo dobudowanym skrzydle Szpitala Powiatowego im. PCK w Nisku, w obecności Wiceministra Infrastruktury Rafała Webera, Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza i Wicestarosty Adama Macha, Dyrektor SPZZOZ w Nisku Paweł Tofil podpisał umowę na prace budowlane i instalacyjne z wykonawcą, w ramach zadania pn.: „Rozbudowa i przebudowa części Szpitala Powiatowego w Nisku. ETAP II – CZĘŚĆ III (roboty wykończeniowe, montaż armatury i osprzętu)”. Wykonawcą prac została wybrana firma ACORDI z Rzeszowa, reprezentowana przez Właściciela Dominika Ziobro.

– Podpisanie umowy na ostatnią część zadania, tej bardzo dużej inwestycji, niezwykle znaczącej dla naszego Powiatu, jest bardzo ważne i potwierdza to, że realizacja kolejnych prac zbliża nas do celu, jakim jest zrealizowanie zamierzonego planu i oddanie do użytku nowo powstałego obiektu. Obiektu, w którym świadczone będą usługi na jak najwyższym poziomie oraz zaspakajane będą potrzeby zdrowotne mieszkańców nie tylko naszego Powiatu. To, co nam przyświeca realizując tę inwestycję, to ciągłe dostosowywanie Szpitala do jak najwyższych standardów tak, aby zapewnić odpowiedni poziom leczenia pacjentom i komfort pracy personelowi Szpitala – mówił Starosta Niżański Robert Bednarz.

Inwestycja zostanie zrealizowana, zgodnie z podpisaną umową, do dnia 31 marca 2024 roku, a całkowity koszt wykonania tej części zadania wyniesie 10 496 020,52 zł. Środki na wykonanie zadania zabezpieczone zostały przez Powiat Niżański, przy udziale środków SPZZOZ w Nisku. Władze Powiatu nieustannie czynią starania o pozyskanie środków z zewnątrz na realizację tej inwestycji.

Zakres rzeczowy prac części III etapu II obejmuje roboty budowlane, roboty instalacyjne (wentylacja, instalacja CO), roboty instalacyjne (instalacje wodno-kanalizacyjne), instalację gazów medycznych, budynek (Projektowany SAP), w tym: centralę sygnalizacji p.poż, przebudowę kabli nN, rozdział energii, budynek agregatu i magazynu odpadów.


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~ciekawa

Jako kto na tym otwarciu jest Józef Sroka ??? Ja też bym chciała być na takiej imprezie. Panie Starosto, gdzie można zapisać się na następne otwarcie jakiejś drogi czy obiektu? To jest w końcu inwestycja za nasze pieniądze więc otwierać może każdy. Chyba, że warunkiem jest odpowiednia przynależność??? Czy są to imprezy dla wybranych ???

~kit

Ale ten Sroka ma parcie na szkło. Czy on gdzieś pracuje ??? Zawsze, gdzie jest jakieś otwarcie to on jest. Jeżeli na otwarciach jest na urlopie wypoczynkowym to wszystko jest ok. Gorzej jak jest ... inaczej.

~wilk

Czy wszyscy widziani na zdjęciu powinni tam być ??? Co tam robi ten jeden pan ???