Narty Head dla dzieci – jak wybrać?

Materiał zewnętrzny Image

Szukasz odpowiednich desek dla dzieci, które będą idealnym sprzętem do rozwijania swoich umiejętności na stoku? Narty Head są dobrym wyborem. W tym artykule przybliżymy Ci aspekty, na które warto zwrócić uwagę oraz modele sprawdzające się w praktyce dla początkujących.

Dlaczego narty Head dla dzieci to dobry wybór?

Narty Head to znane modele na rynku, które szczególnie przypadną do gustu zaawansowanym sportowcom oraz uczestnikom zawodów. Jest wiele kolekcji wypełnionych nowoczesnymi technologiami i niezwykle trwałymi materiałami. Producent nie zapomniał jednak o najmłodszych, tworząc segment juniorski dla osób rozwijających swoje umiejętności na stoku.

Narty Head są wielokrotnie testowane, co przekłada się na bezpieczeństwo. Zapewniają dobrą przyczepność, a lekkość idzie w parze z wytrzymałością. Producent opracowuje takie konstrukcje, które nie stanowią obciążenia, nawet przez wiele godzin spędzonych na świeżym powietrzu.

Narty Head dla dzieci to dobre wsparcie dla młodych sportowców, niezależnie od tego, czy w przyszłości jazda na nartach będą traktować zawodowo, czy rekreacyjnie. Istnieje wiele modeli, dlatego możesz dopasować go w zależności od wieku i oczywiście wzrostu. Znajdziesz je na stronie internetowej sklepu Ski Race Center: https://skiracecenter.pl/908-narty-head.

Jak wybrać narty Head dla dzieci?

Kluczową kwestią jest długość nart uzależniona głównie od wzrostu i wagi młodego sportowca. Przyjmuje się, że optymalna deska powinna sięgać do wysokości obojczyka, jednak na wybór konkretnego modelu powinny wpływać również pozostał czynniki, czyli styl jazdy i dotychczasowe umiejętności. Nie jest to bowiem zasada, której nie można podważyć.

Jeśli chodzi o doświadczenie na stoku, tutaj przyjmuje się zasadę: im bardziej zaawansowany jest młody narciarz, tym dłuższe deski powinien posiadać. Mogą sięgać nawet do ust czy nosa. Jeśli dziecko szybko się uczy na stoku, a podstawy jazdy ma już dawno za sobą, można pozwolić sobie na nieco dłuższe modele. Te powinny być idealnym wyborem również dla użytkowników o mocniejszej, masywniejszej budowie. Wtedy znacznie płynniej będzie manewrować na stoku i wchodzić w zakręty. Dzieci, które są szczupłe, powinny jeździć na krótszych nartach, aby czerpać większą przyjemność z jazdy i nie wkładać w to sił przekraczających ich możliwości.

Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać narty Head dla dzieci, nie możesz też zapomnieć o jego wieku. Najlepiej rozpocząć naukę nie wcześniej niż przed ukończeniem 3-4 lat. Narty nie powinny być niższe niż do okolicy pach. Jeśli będziesz mieć problem z wyborem odpowiedniego modelu pod względem wymiarów, zawsze możesz sięgnąć po rady fachowców w Ski Race Center. Kontakt do nich znajdziesz na stronie internetowej skiracecenter.pl.

Narty juniorskie Head – które kolekcje wziąć pod uwagę?

Narty Head o sportowym charakterze zaprojektowane dla dzieci oparte są na drewnianym rdzeniu – konstrukcja ta jest odwzorowaniem topowej kolekcji nart przeznaczonej dla dorosłych sportowców. Te typowo rekreacyjne doskonale radzą sobie na przygotowanych trasach, można nimi łatwo manewrować i gwarantują pełen komfort. To kolekcje Supershape, V-Shape oraz Joy. Dla miłośników freeski producent przygotował modele Kore Team, Caddy Junior czy Superhead SLR PRO.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =