Otwarcie nowej siedziby Posterunku Policji w Pysznicy

Image

Policjanci Posterunku Policji w Pysznicy rozpoczęli służbę w nowej siedzibie. Nowoczesny obiekt powstał w ramach systemu „zaprojektuj - wybuduj”. Nowa siedziba jest odpowiedzią na oczekiwania zarówno mieszkańców, jak też samych policjantów. Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanego posterunku.

Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Posterunku Policji w Pysznicy. W uroczystości udział wzięli I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Stanisław Sekuła, Komendant Powiatowy Policji w Stalowej Woli insp. Janusz Śnios wraz z zastępcami oraz zaproszeni goście. Meldunek I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Stanisławowi Sekuła złożył dowódca uroczystości mł. insp. Jacek Iracki.

Przybyłych gości przywitał Komendant Powiatowy Policji w Stalowej Woli insp. Janusz Śnios. Następnie insp. Stanisław Sekuła I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie wręczył Kierownikowi Posterunku Policji w Pysznicy asp. szt. Markowi Bieniek - symboliczny klucz do nowej siedziby. Budynek poświęcił ks. Andrzej Maczuga - proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jana Chrzciciela.

Uroczystość zakończyła się pamiątkową fotografią przed nowym budynkiem posterunku.

Budowa posterunku rozpoczęła się w nocy z 27 na 28 marca br. Inwestycja została zrealizowana w systemie "zaprojektuj-wybuduj". Objęła budowę dwóch parterowych budynków w systemie modułów 3D z przeznaczeniem na funkcję budynku administracyjnego i budynku garażowo-gospodarczego oraz rozbudowę infrastruktury technicznej i zagospodarowanie terenu. Pomieszczenia budynku zostały przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

W budynku będzie pełnić służbę 9 funkcjonariuszy. Działkę pod budowę nowego posterunku przekazała Gmina Pysznica. Inwestycja w całości sfinansowana została z budżetu państwa.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =