2,7 mln zł na rozbudowę remizy OSP Charzewice

Image

Remiza OSP Charzewicach zostanie rozbudowana. Strażacy cieszą się z tego faktu.

Wszystko to za sprawą dofinansowania w wysokości 2,7 mln zł jakie udało się pozyskać miastu.

– Mamy wiadomość, na którą jednostka OSP Charzewice czekała od dłuższego czasu i trzeba powiedzieć, że było to olbrzymie marzenie, zarówno druhów starszych, jak i dzieci, młodzieży, osób zaangażowanych w to, aby Ochotnicza Straż Pożarna w Charzewicach żyła, aby tutaj były formowane te najpiękniejsze postawy miłości do drugiego człowieka, aby tutaj proces wychowania, proces służby na rzecz drugiego człowieka mógł rozwijać się jak najlepiej– mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

W ramach planowanej inwestycji powstanie nowa świetlica o powierzchni 300 m2 oraz 2 boksy garażowe. Dzięki rozbudowie remizy strażacy z OSP Charzewice będą mieli lepszy komfort pracy z młodzieżą i dziećmi. Przetarg na rozbudowę remizy zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku. Projekt jest już gotowy, a więc po wyłonieniu wykonawcy rozpoczną się prace budowlane.

- Te środki, które otrzyma OSP Charzewice zostaną bardzo dobrze zainwestowane. Nie tylko zostanie poszerzony obiekt remizy, ale będzie on wykorzystywany w dobrych celach, celach związanych z bezpieczeństwem mieszkańców Stalowej Woli, w celach związanych z młodzieżą, z pracą z młodym pokoleniem, ale także w celach związanych z integralnością i to wszystko tutaj będzie się działo- mówi Rafał Weber.
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Gonzo

Straż nie jest po to by mieć lepszy kontakt z dziećmi i młodzieżą co wy bredzicie oni mają gasić a nie się bawić

~kolostw

tu taka kasa, a osp burdze nawet wozu strażackiego nie ma

~Florian

Jak wybory to remizy, koła gospodyń wiejskich, parafie itp. Krótko mówiąc: zacofanie.