Czy warto studiować online? Rozwiewamy wątpliwości - uczysz się wtedy, kiedy chcesz!

Materiał zewnętrzny Image

Przed 2020 rokiem nauka online wydawała się czymś abstrakcyjnym, co wydawało się poza zasięgiem ludzi. Jednak COVID 19 pokazał, że jest to coś, co nie tylko jest do zorganizowania, ale na dodatek niesie ze sobą ogrom korzyści. Tym bardziej że taka forma nauki sprawia, iż można uczyć się kiedy się chce oraz w dowolnie wybranym przez siebie miejscu.

Studia online - co to tak naprawdę jest?

Aby mówić o korzyściach płynących z poszczególnych procesów, należy uświadomić sobie, z czym człowiek ma tak naprawdę do czynienia.

Studia online dają możliwość uczestniczenia w zajęciach bez konieczności specjalnego jeżdżenia do siedziby uczelni. Wszystko organizowane jest przy udziale platform e-learningowych oraz komunikatorów video. W ten sposób przekazywana jest wiedza, która jest potrzebna do tego, aby na samym końcu móc przystąpić do egzaminu.

Studia w trybie zdalnym

Studia w trybie zdalnym okazały się ogromnym ułatwieniem dla wielu osób. W szczególności dla tych, które dzielą od uczelni setki kilometrów. Uczestniczenie osobiste w zjazdach stanowiłoby ogromną trudność, która na dodatek generowałyby ogromne koszty.

Uczestnictwo w takich zajęciach online wymagają jednak zaangażowania odpowiedniego sprzętu. Może być to komputer lub laptop, który zapewnia transmisję danych lub smartfon. Niezależnie od wybranej formy, potrzebna jest kamerka internetowa, która pozwala wykładowcom na bieżąco m.in. sprawdzać obecność w trakcie zajęć.

Jakie studia online?

W natłoku obowiązków, jakie ma się codzienne do wykonania, człowiek czasem rezygnuje z możliwości, jakie zapewnia im szkoła wyższa.

Studia online są tak naprawdę odpowiedzią na potrzeby takich osób, które chcą się uczyć, ale bez konieczności stawiania się na zajęcia osobiście. Tym bardziej że nauka daje szanse na rozwinięcie swoich kompetencji zawodowych, jakie w czasie późniejszym zostaną dostrzeżone przez pracodawców na rynku.

Pozostaje tylko wybrać kierunek oraz rodzaj studiów. Do dyspozycji są m.in. studia podyplomowe online. Kierunki przeznaczone są dla nauczycieli oraz dla osób, jakie np. zajmują się organizowaniem zajęć sensorycznych. Doskonale zorganizowaną ofertę w przypadku zajęć w trybie zdalnym, ma Collegium Balticum Akademia Nauk Stosowanych. Warto inwestować w swój rozwój, aby móc otworzyć przed sobą nowe możliwości.

Studia podyplomowe - 100% zajęć w trybie zdalnym czy to możliwe?

Są osoby, które przyzwyczajone do tradycyjnej formy zajęć, mogą mieć pewne wątpliwości odnośnie studiów podyplomowych online.

Należy poznać korzyści, jakie związane są z tym zagadnieniem, aby zdać sobie sprawę z tego, że zajęcia organizowane w 100% w trybie zdalnym wydają się tak naprawdę korzystnym rozwiązaniem.

Wśród zalet można wymienić można m.in. oszczędność czasu. Nie trzeba nigdzie dojeżdżać. Wystarczy wstać z łóżka dwadzieścia minut przed planowanym rozpoczęciem zajęć. Nikt nie musi poświęcać czasu na to, aby oczekiwać na wiecznie spóźniającą się komunikację miejską. Studia online to także doskonałe rozwiązanie dla tych osób, jakie mieszkają w mniejszych miejscowościach, gdzie korzystanie z transportu publicznego stanowi ogromne wyzwanie.

Mówiąc o oszczędnościach, należy wspomnieć także o oszczędnościach finansowych. Zajęcia w trybie zdalnym rozwiązują problem zakupu biletów, jakie potrzebne są na komunikację. Będzie można również zaoszczędzić na tankowaniu, ponieważ nigdzie nie trzeba będzie jeździć.

Zamiast marnować czas na dojazd, będzie można poświęcić go na naukę, dzięki czemu będzie można lepiej przyswoić przerabiany materiał.

Młode osoby korzystają także z tej możliwości, że nie są zmuszone do wynajmowania miejsca w akademikach lub w osobnych mieszkaniach - co także pociągnęłoby za sobą niepotrzebne koszta. Część społeczeństwa rezygnuje ze studiów stacjonarnych, ponieważ pochłaniają one ogromne ilości pieniędzy, jakie należy wydać nie tylko na wynajem, ale także na samodzielne żywienie i wszystko to, co pobocznie związane jest z tym tematem. Młodzież ma możliwość zorganizowania tego w inny sposób, nie rezygnując z nauki na uczelni, gdzie do dyspozycji są wybrane przez nich kierunki.

Mówiąc o zaletach, nie można zapomnieć także o wygodzie. Tym bardziej że wykłady można odtwarzać wielokrotnie, co przydaje się w szczególności tym osobom, jakie nie do końca zrozumiały przyswajany materiał lub też nie zdążyły sporządzić notatek.

Zajęcia na uczelni organizowane w trybie zdalnym stały się atrakcyjną okazją, która w ostatnich czasach wykorzystywana jest przez ludzi w różnym wieku. Nie należy zrezygnować ze swoich aspiracji, jeżeli ma się do dyspozycji studia online.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =