Dlaczego Bitcoin jest dobry dla ludzi?

Materiał zewnętrzny Image

Zastanawiasz się, czy Bitcoin, wśród innych kryptowalut, jest odpowiedni dla ludzi? Jeśli tak, oto korzyści płynące z Bitcoina.

W ciągu ostatnich lat technologia Satoshi'ego Bitcoin stała się najpopularniejszą kryptowalutą do tego stopnia, że wyprzedziła niektóre tradycyjne miary wartości, takie jak złoto. Mimo że kryptowaluta stała się niezwykle popularna, niektórzy inwestorzy i konsumenci wciąż zastanawiają się nad zamieszaniem jakie wywołała. Strona handlowa identyfikuje potencjalne możliwości handlowe na rynku handlu kryptograficznego, a następnie wykonuje zyskowne transakcje dla swoich użytkowników po ocenie.

Wartość Bitcoina jest wielokrotnie większa niż cena jakiejkolwiek tradycyjnej formy waluty. Pomimo zmienności, wartość Bitcoina pozostaje powyżej jakiejkolwiek innej formy pieniądza. Technologia Blockchain jest solidna i bezpieczna, ma potencjał w wielu sektorach. Niektórzy inwestorzy i eksperci nadal postrzegają Bitcoin jako zwykłą spekulację. Mimo to, rzeczywistość jest taka, że Bitcoin był dobry dla wielu ludzi, takich jak osoby nieubankowione, ubogie w dolary i regiony marginalizowane. Oto dlaczego Bitcoin jest odpowiedni dla każdego.

Szybkie transakcje

Kiedykolwiek chcesz wysłać pieniądze do USA lub gdziekolwiek na świecie, istnieje niewiele sposobów, aby zrobić to w krótszym czasie niż za pomocą kryptowaluty. Niektóre konwencjonalne metody mogą zająć nawet pięć dni, a niektóre mają wiele regulacji dotyczących kwoty, którą możesz przelać w danym okresie.

Zaletą Bitcoin jest to, że transakcje są kompletne w ciągu kilku minut, dzięki czemu możesz szybko przesłać dużą kwotę. Twoje środki stają się dostępne w portfelu natychmiast po potwierdzeniu bloku transakcji przez sieć.

Dostępność

Możesz łatwo uzyskać dostęp do Bitcoin za pomocą smartfona i połączenia internetowego. Jednym z godnych uwagi faktów jest to, że możesz uzyskać dostęp do środków w portfelu Bitcoin i zabezpieczyć je kluczem uwierzytelniającym. Dostępność Bitcoin pozwala na łatwe inwestowanie z komfortu gdziekolwiek jesteś poprzez swój telefon.

Bitcoin pozwala osobom nieubankowionym na dostęp do usług finansowych bez władzy centralnej. Możesz nie mieć dostępu do tradycyjnej bankowości z wielu powodów, ale możesz uzyskać dostęp do usług finansowych z Bitcoin.

Przejrzystość

Wszystkie transakcje kryptowalutowe są dostępne na publicznie dostępnej księdze bloków. Każdy może użyć narzędzi do sprawdzenia danych transakcji, takich jak gdzie, kiedy i ile kryptowaluty ktoś wysłał z adresu portfela. Każdy może zobaczyć, ile kryptowalut ma dany portfel.

Ten poziom przejrzystości może potencjalnie zmniejszyć liczbę nieuczciwych transakcji. Ktoś może wykazać, że wysłał pieniądze i że odbiorca je otrzymał lub że ma fundusze dostępne do handlu. Kiedy dokonujesz transakcji za pośrednictwem Bitcoin, nie możesz użyć tego samego bitcoina dwa razy, co czyni go idealnym i bezpiecznym dla każdego bez ryzyka fałszerstwa.

Prywatność

Bitcoin rozumie prywatność i szanuje ją. Ponieważ nie musisz otwierać konta w instytucji finansowej, aby używać kryptowaluty, możesz zachować prywatność swoich transakcji. Transakcje są stosunkowo anonimowe, co oznacza, że masz identyfikator na blockchainie - adres portfela - ale żadnych konkretnych informacji o tobie.

W wielu przypadkach ten poziom prywatności jest pożądany (zarówno niewinny, jak i nielegalny). Jednak wszystkie dane dotyczące transakcji są publiczne, jeśli adres portfela łączy się z tożsamością z prawdziwego świata. Istnieje kilka sposobów na zamaskowanie kolejnych transakcji podczas korzystania z Bitcoin. Ale jeśli twoje transakcje mają związek z działalnością przestępczą lub oszustwem, rządy mogą mieć sposoby, aby je wyśledzić i działać.

Konkluzja

Bitcoin to stosunkowo nowa technologia, która ma potężny wpływ na dzisiejszy świat finansów. Gdy Satoshi wprowadzał tę technologię, intencją była pomoc ludziom i zabezpieczenie ich podczas inflacji. Jednak Bitcoin był korzystny dla ludzi na różne sposoby i powinniśmy dążyć do tego, aby tak pozostało. Chociaż istnieje wolność i prywatności w transakcjach bitcoinowych, ludzie nie powinni go nadużywać, ale używać go z właściwych powodów, aby zabezpieczyć swoje transakcje z myślą o dobrych czynach.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =