ADHD u dorosłych – jak zdiagnozować?

Materiał zewnętrzny Image

ADHD jest jednym z tych zaburzeń, które kojarzy się głównie z dziećmi. Warto jednak pamiętać, że także osoby dorosłe mogą się z nim borykać. Jak zdiagnozować zaburzenie? Jak przebiega leczenie? Poniżej znajdziesz kilka informacji.

ADHD u dorosłych – test online

Jak zdiagnozować ADHD u dorosłych? Test online nie zastąpi wizyty u specjalisty, ale jest bardzo pomocny i na pewno warto go wykonać. Nie zajmuje to zbyt wiele czasu, co jest dużą zaletą. Taki test online jest dobrym pomysłem w przypadku występowania objawów takich jak:

● Problemy ze słuchaniem,
● Trudności z wykonywaniem więcej niż jednej czynności na raz,
● Zwlekanie z wykonywaniem obowiązków,
● Łatwe rozpraszanie się,
● Zniecierpliwienie,
● Gadatliwość,
● Ciągła potrzeba bycia w ruchu.

Samodzielne diagnozowanie na jest najlepszym pomysłem. Jeśli zauważasz u siebie podobne objawy, warto udać się do specjalisty. Wcześniej jednak możesz wykonać test online: https://psychologwnecie.pl/adhd-u-doroslych-test-online/. Test składa się z 12 pytań, a udzielenie odpowiedzi nie zajmuje więcej niż kilka minut. Są tam opisy różnych sytuacji, a odpowiedzi zaznacza się z uwzględnieniem skali: „Tak, często”, „Czasami”, „Rzadko”, „Nie, prawie nigdy”.

Jak przebiega leczenie ADHD u dorosłych?

Leczenie ADHD u dorosłych to kilka etapów. Pierwszy to test. Konsultacja z psychologiem lub psychiatrą jest koniecznością. Warto udać się do dobrego profesjonalisty, z którym można swobodnie porozmawiać. Wielu takich specjalistów znajdziesz tutaj: https://psychologwnecie.pl/. Poza psychoterapią duże znaczenie ma także terapia farmakologiczna. Chociaż ADHD jest zaburzeniem i nie da się go całkowicie wyleczyć, dzięki leczeniu można złagodzić najbardziej uciążliwe objawy, co znacznie poprawia komfort codziennego funkcjonowania. Warto wspomnieć, że specjalista może przeprowadzić również spotkania psychoedukacyjne przeznaczone dla rodzin osób dotkniętych ADHD. Dzięki temu zrozumienie i wsparcie bliskiej osoby jest nieco łatwiejsze, niewątpliwie więc warto z takiej szansy skorzystać.

Coraz większą popularnością cieszy się terapia online. Trudno się temu dziwić, spotkania w tej formie pozwalają bowiem zaoszczędzić czas i czuć się jeszcze swobodniej. Jeśli interesuje Cię taka forma, sprawdź szczegóły: https://psychologwnecie.pl/adhd-u-doroslych-diagnoza-leczenie-terapia-online/. Znajdziesz tam nie tylko informacje o terapii online, ale także ofertę uznanych specjalistów, którym można zaufać. Warto wspomnieć, że na stronie dostępne są różne testy psychologiczne.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =