Zainwestował w internecie i stracił

Image

W wieku 72- lat też można chcieć jeszcze się dorobić. Jeden z mieszkańców Podkarpacia pomyślał, że zrobi to szybko, lekko i bez wysiłku.

Policja ostrzega przed oszustami, którzy oferują pewny zysk z internetowych inwestycji. W ostatnim czasie ofiarą takich przestępców padł mieszkaniec Podkarpacia, który zachęcony internetową reklamą, postanowił kupić akcje internetowej spółki. Mężczyzna stracił kilka tysięcy złotych.

Do jednej z podkarpackich komend zgłosił się 72- latek, który padł ofiarą internetowego oszustwa. Mężczyzna chciał zainwestować część swoich pieniędzy w akcje kupione w internecie. Jednak zamiast zyskać, po kontakcie z fałszywymi konsultantami, stracił kilka tysięcy złotych.

Do oszustwa doszło w ubiegłym miesiącu, zgłoszenia mężczyzna dokonał wczoraj. Senior na jednym z portali społecznościowych, zobaczył reklamę zachęcającą do zakupu akcji spółki. Aby uwiarygodnić fałszywe ogłoszenie wykorzystano w nim wizerunek znanych osób. To przekonało 72- latka, który postanowił zainwestować część swoich pieniędzy. W tym celu wypełnił formularz kontaktowy znajdujący się na stronie.

W tym samym dniu skontaktował się z nim pierwszy „doradca inwestycyjny”. Przestępca namówił pokrzywdzonego do przelania tysiąca złotych na wskazane konto oraz zainstalowania programu do zdalnego sterowania pulpitem. „Niezbędne” oprogramowanie miało pomóc w inwestycji w kolejne akcje spółki.

Kilka dni później do 72- latka odezwał się następny „konsultant”. Tym razem senior zainwestował kilka tysięcy złotych, które zgodnie z informacjami przekazanymi przez oszusta, miały potroić swoją wartość. Pomimo zapewnień fałszywego doradcy, mężczyzna nie otrzymał obiecanego z inwestycji zysku, ani zwrotu przelanych pieniędzy. Przestępcy usiłowali również wziąć kredyt na dane 72- latka, wykorzystując dostęp do jego internetowego konta bankowego.

To już kolejny przypadek, kiedy ofiarą oszustów pada osoba chcąca zainwestować swoje oszczędności w internecie. Przestępcy coraz częściej wykorzystują fałszywe strony portali inwestycyjnych do wyłudzenia pieniędzy i uzyskania dostępu do naszych kont bankowych. Dlatego nigdy nie podawajmy danych do kont bankowych czy kart płatniczych różnego rodzaju doradcom inwestycyjnym.

Zawsze sprawdzajmy również, jakie oprogramowanie proponują nam zainstalować tzw. „konsultanci”. Jeżeli są to programy służące do zdalnego sterowania naszym urządzeniem czy przesyłania danych przez internet, możemy być pewni, że osoby te chcą nas oszukać.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~@wyborca

Na pewno nie ci co ich tu Tusk z putinem chce sprowadzić...

wyborca

~Kobieta, ktoś będzie musiał pracować w nowo tworzonej strefie ekonomicznej. Zgadnij, kto.

~Kobieta

Apeluję i będę apelować i prosić wszystkich polskich mężczyzn. Chłopaków mężów ojców braci i dziadków : brońcie polskich kobiet ! nie pozwólcie żeby nam się tu zjechały byki z afryki. Abyśmy mogły spokojnie pójść na spacer lub pojeździć na rowerze. Macie koleżanki dziewczyny żony córki siostry matki babcie.. zagłosujcie w referendum ! wtedy niezależnie kto wygra będziemy musiały być chronione!..
18 ! latek czarny byk recydywista podejrzany o zgwałcenie siostry chodzący na wolności brutalnie zgwałcił 29 letnią kobietę we Francji.. nie dość że ja zgwałcił to jeszcze poranił ja kijem od szczotki przebijając jej jelita. lekarze i pielęgniarki udzielający jej pomocy nie wytrzymali psychicznie zostali objęci pomocą psychologa... I co ? Musiało być cicho sza żeby aby nikt się o tym nie dowiedział... Tak się chroni zwyrodnialców.. bo to przecież biedni ludzie i trzeba ich tu spraszac a później rozlokować... Myślę że to Polska dostanie tych najgorszych...

~Gong

Pewnie ten "inwestor" był na pisiej potańcówce.

e2rds

~E2r ds i nawet świński knur zakwiczał, a dawno nie kwiczał, ale knurku, powiem szczerze, takich głupoli naiwnych wcale mi nie szkoda, no chyba, że to będzie jakiś świniak naiwny w twojego klanu, to mimo wszystko szkoda świniaka.

e2rds

~ (tylda) świńskie gó.no, ja nie jestem taki de.il śmierdzący jak ty.

~:-)

co za pazerny głąb

~Butrinio

W naszych sercach radny Przytuła na zawsze pozostanie jako wielki zwolennik komputerów. I nawet Bruksela tego nie zmieni!

~E2rds

No i śwagrowi sie przytrafiło.
Teraz jak ma tyle na głowie.....jezdzi i agituje

Saint

Czy to stary czy to młody głupim się po prostu jest.
Jeszcze cudowne szybkogotujące garnki i kołdrę z łosia afrykańskiego powinni mu w kredycie dołożyć.

wyborca

Czy tam było zdjęcie 0bajtka i tekst "21686216586431 nieruchomości czeka na ciebie"?

Czy zdjęcie naszego kapitana i wielki napis "Zainwestuj i zamieszkaj na Złotej"?

Co za d3bil.

~Ureo

Co za kiep, nie zdziwiłbym się jakby to był wyznawca pizu. Mógł zobaczyć zdjęcie pinokia albo innego ob..ajtka i sypnął kasą jakiemuś saszce ze związku radzieckiego.

~Polak

Jak się wchodzi w inwestycje w internecie to nie wchodzi się do 1 lepszej osoby czy firmy której nawet się nie zna itp.

~Dżastin

O tym samym pomyślałem XDddd smiech2 Jakieś saszki ale o mykoły kroją naiwnych aż wióry lecą

~XDddd

Dziad pewnie na reklamie zobaczył kaczkę albo pinokia i im zaufał hahahhahahahaha

~Luna

A już myślałem, że chodzi o radnego Dariusza. On lubi bawić się kompem.

~Podatnik

Czy ten "konsultant inwestycyjny" miał na imię Tadeusz i był z Torunia?

~Lopek

Na kazdego cfaniaka przypada kilku naiwniaków.

~taka prawda

Głupich i chciwych nie sieją tylko zbierają.

~

Pewnie e2rsedes