Wyższe emerytury i renty na Podkarpaciu

Image

W pierwszym półroczu 2023 roku na Podkarpaciu, w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku, wzrosły emerytury i renty wypłacane przez ZUS i KRUS. Wzrosła również liczba emerytów, pobierających świadczenia społeczne z ZUS, natomiast zmalała liczba emerytowanych rolników.

Jak podaje Urząd Statyczny w Rzeszowie w okresie od stycznia do czerwca 2023 roku przeciętna miesięczna emerytura wypłacana na Podkarpaciu przez ZUS wynosiła 2975,58 zł, przeciętna renta z tytułu niezdolności do pracy 2200,07 zł, a przeciętna renta rodzinna 2492,01 zł. Emerytury w województwie podkarpackim pobierało 313,5 tys. osób, renty z tytułu niezdolności do pracy 33,6 tys., a renty rodzinne 61,8 tys. osób.

W pierwszym półroczu 2023 roku przeciętna miesięczna emerytura wypłacana rolnikom przez KRUS na Podkarpaciu wyniosła 1786,65 zł. Przeciętna miesięczna renta z tytułu niezdolności do pracy 1593,52 zł, w tym renta wypadkowa 1798,33 zł. Przeciętna renta rodzinna miała wartość 2248,53 zł, w tym renta wypadkowa 2086,11 zł. Emerytury w opisywanym okresie pobierało 41,8 tys. rolników, renty 11,7 tys., a renty rodzinne 2,3 tys. rolników.

W okresie pierwszych sześciu miesięcy 2023 roku w porównaniu z analogicznym okresem 2022 roku przeciętna emerytura wypłacana przez ZUS na Podkarpaciu wzrosła o 434,04 zł, renta z tytułu niezdolności do pracy o 283,87 zł, a renta rodzinna o 310,83 zł.

Wzrosły również przeciętne miesięczne świadczenia wypłacane rolnikom w województwie podkarpackim w pierwszym półroczu 2023 roku w porównaniu z pierwszym półroczem 2022 roku: emerytura o 306,09 zł, renta z tytułu niezdolności do pracy o 249,23 zł, w tym renta wypadkowa o 323,66 zł, renta rodzinna o 313,28 zł, w tym renta wypadkowa o 288,36 zł.

Liczba emerytów pobierających świadczenia z ZUS od stycznia do czerwca 2023 roku wzrosła o 7,2 tys. osób w porównaniu z analogicznym okresem 2022 roku, natomiast zmalała liczba rencistów o 2,1 tys. osób oraz pobierających renty rodzinne o 485. Zmniejszyła się także liczba emerytowanych rolników (o 1469), rencistów (o 254) oraz pobierających renty rodzinne z KRUS (o 17).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
e2rds

~nowaGWIAZDA, a ten przygłup i du.owłaz pis-uarowski nadal robi z siebie idiotę, ale nic dziwnego, pis-uary takich przygłupów potrzebują, a jeszcze jak to ścierwo na państwowej posadzie pracuje i okrada podatnika to musi klaskać i włazić bez mydła.

maszynista

nowaGWIAZDA to hejter pisowski Edek,pseudointeligent i inne niki ,Mnie nie zmyli ,robi za sztuczny tlok ,zawsze popiera pis i wchodzi w dup... pis.Nie chce pisowskich dodatkow 500 bieda lub 13 ,14 emeryture .Niech sobie wsadza gdzies ta kase .Rzygac sie chce jak widze pis w telewizji dlatego nie ogladam.Wszystkie wpisy chwalace pis to jedna osoba pisze.y nowa gwiazdą. Ty jesteś kompletnym idiotą. Na tym forum publikuje poparcie dla PiSu kilku, a może jeden przygłup zmieniając nic -ki. Odnoszę wyrażenie że może to ty. Inteligentni nie zajmują się przygłupiastą polemiką. Wszystkie dotychczasowe wpisy za PiS . to stek bzdur. Ten rząd jest tak beznadziejny i tylko robi szkody. Skłócili się z całym światem nawet teraz z Ukrainą. No skoro Morawiecki nie wyśle już broni do nich to HSW do likwidacji. Kraby niepotrzebne niezależnie kto miał je robić. Będziecie pisuary mogli zaśpiewać ,,nic się nie stało..

~Też emeryt

Emeryt a co ja mam powiedzieć jak mam na rzekę 1800 a żona 1600. Za czynsz 48m place miesięcznie 600zl Inne opłaty 600 a leki minimum 700 bo moich leków nie ma na liście bezpłatnych. W sklep dziennie podstawowe produkty 50/60 zł.. Brakuje na tace.

~Ubek

15 pazdziernika jak PiS wygra to nie biorę już nigdy emerytury a oszczednosci oddaje na hospicjum.
Tak uczcze akt sprawiedliwosci dziejowej.

~Blog

Ten którego nazwałem kapiszon prowadzi tu spór z Frontem. Nie docierają do niego argumenty .Skomentuje tak ; fanatyk i marzyciel.. Prawdopodobnie po 15 tym październiku będzie musiał po pełnić sepuku.O ile to ktoś honorowy , choć wśród pisowcow to rzadkość.

~nowaGWIAZDA

Do dron jeśli chcesz ze znawcą sondaży dyskutować to cię nauczę , wszystkie partie opozycyjne mają notowania poniżej 10 procent . Tylko peło ma coś powyżej 20 procent i ciągle im spadają notowania bo POLACY całej prawdy o tej partii dzięki telewizji NARODOWEJ się dowiadują. PiS ma obecnie ponad 40 procentowe poparcie i do zagospodarzenia jeszcze 12 procent bo tylu jest niezdecydowanych. Mogę się już dziś z każdym założyć , że PiS dostanie prawie 50 procentowe poparcie i będzie rządził samodzielnie z MINISTREM Z. ZIOBRO. Masz to ode mnie zaklepane a co ja komukolwiek obiecuję zawsze to dostaje. Ciebie ta tvn 24 karmi bzdurami i bredniami o jakiejkolwiek szansie peło na koryto ale koryta nie będzie. Pamiętasz jak w wyborach na prezydenta POLSKI startował w pierwszej kadencji PAN PREZYDENT ANDRZEJ DUDA jak mu wszystkie sondażownie dawały 17 procent w pierwszej turze a Komorowskiemu prawie 50 procent w pierwszej turze. A prawda była taka , że PAN PREZYDENT ANDRZEJ DUDA w pierwszej turze dostał prawie 50 procent a K. niecałe 22 procent resztę dostali inni kandydaci. Tak te zakłamane wszystkie sondażownie dodają poparcia opozycji a ujmują prawicy. Już dziś zakładam się z każdym o każde pieniądze , że PiS dostanie prawie 50 procent wszystkich głosów i na referendum pójdzie ponad 60 procent uprawnionych POLAKÓW.

~Emeryt

Ale wiadomość . Brutto czyli netto, po potrąceniu składki zdrowotnej9% i podatku od nadwyzki12% w garści zostaje ,2400. To jest średnio, bo tu jest dołączona 13tka. Więc bdo średnio uposażonego emeryta tylko2200. A inflacją w dalszym ciągu szaleje i to nie tylko rok do roku ale miesiąc do miesiąca.Precz z oszustami z pis- u..Precz z Morawieckim, którego siostra brała kasę za lewe zatrudnienie.a żona wykupiła hektary na wybrzeżu za preferencyjne ceny. Precz z komendantem policji , który rozwalił komendę a jego boa dusiciel napadł na posłankę.

~Dron

Tak zwany nowa gwiazdą to niczego nie rozumiejący de bil.Wyglada NA TO ze jego przodkowie mocno zgrzeszyli skoro spłodzili taki pomiot. Powtarza z uporem to co go wyuczyli. Na przykład o stosunkach USA z Niemcami które są wzorcowe bo prezydenci nawet Trump bywają często w Niemczech a kanclerze też są regularnie w Białym Domu a nie jak Duda w toalecie.Pis to partia zbrodniarzy wobec narodu i należy ją zdelegalizować.a takich jak ty wysłać na białe niedźwiedzie.Na szczęście nawet najbardziej rządowe sondaże nie dają szansy na większość tym chochsztaplerą. Wielkie taki dla nich przygotowane a i cele też. I jak w tym twoim śmierdzącym dziubie?

~nowaGWIAZDA

Do dron, widzisz jak się kompromitujesz popierając te bardzo słabe wszystkie partie opozycyjne. Ta opozycja jest tak słaba i głupia , że PiS będzie rządził do końca świata i jeden dzień dłużej. Tak mat..ołku partie opozycyjne są patriotyczne tylko daj na to choć jeden dowód , że tak jest bo to są TARGO..WICZANIE wystarczy tylko zobaczyć jak oni głosują w parlamencie europejskim. Na szczęście wszyscy POLACY na tej TARG..OWICY się poznali i tylko fanatycy na opozycje zagłosują. Dla STANÓW ZJEDNOCZONYCH , Niemcy to nic nie znaczący kraj który nawet czołgów nie posiada. Żaden amerykański polityk już od 10 lat z politykami z Niemiec nie rozmawia bo nie ma z kim. Tobie tak nasra..ła ta tvn24 , że nie wstydzisz się takie brednie i głupoty produkować. Gdybyś wiedział z kim dyskutujesz to na kol..nach byś przed moją szlachetną osobą kl..czał.

~Dron

Nowa a raczej zużyta gwiazda. Ty nawet nie masz umiejętności rzeczowej polemiki. Nakręcony przez tą jedyną szczujnia, powtarzasz za TVP te wszystkie niedorzev.cznosci ,Dla USA Polska to mało znaczący kraj. Ich prezydent potraktował Dudę jak intruza , który nie daje mu się spokojnie wysikać. Niemcy dla was wróg, UE wróg. Tylko dlaczego pozostałe kraje nawet Węgry w kluczowych sprawach mówią jednym głosem .Wypierdku mamuta o polityce nie masz zielonego pojęcia. Ta partia PiS to grupa przestępczą. Gdyby ludzie związani z opozycja mieli udział w aferze zbożowej już dawno by kaczor albo długi nochal to wyciągnęli. Ale nie ma tej listy bo są tam politycy PiS. Partie opozycyjne to prawdziwi patrioci. A stosunki USA Niemcy są dla nas niedościgłym wzorem.. Prezydent USA rozmawia z kanclerzem częściej niż Duda z Kaczyńskim. To tyle niedorobiencu. Po wyborami chciałbym żebyś zamieścił nekrolog o swojej śmierci propagandowej. I wyjechał do Korei PlN.

~Albin

Nie mogę zrozumieć ludzi, którzy są zwolennikami PiS u.

~nowaGWIAZDA

Oj dronie po co się błaźnisz nie mając o niczym zielonego pojęcia ja z takich jak ty mam wielki ubaw bo jesteś bardzo ograniczony umysłowo skoro wypociłeś taka propagandę. Te media zagraniczne w POLSCE tez nadają w języku polskim i w ich interesie jest służyć swoim krajom a szczególnie Niemcom. A komu dzięciole służą polskie partie opozycyjne jak nie mocodawcom z zagranicy. Prezydenci z USA najczęściej POLSKĘ odwiedzają a w Niemczech nie byli od 10 lat to jakie stosunki mają Niemcy z najważniejszym partnerem w NATO? Ty o polityce nie masz żadnego pojęcia bo skąd tvn24 ci nigdy prawdy mnie powie bo tam tylko propaganda wkoło. Tak zboże które wcześniej sprowadzono do POLSKI było sprzedawane przez firmy należące do opozycyjnych właścicieli i wszyscy POLACY to wiedzą tylko ty o tym nie wiesz bo cię tvn24 ogłupił i powiedzieli ci , że to Pis prominenci handlowali tym zbożem. Ja znam wielu z tych firm i oni nie mają nic wspólnego z PiS tylko wszyscy popierają opozycje. Cymbale to ty produkujesz tu na tym portalu wypociny pod tysiącami różnych nicków, ja zawsze komentuję pod ''nowaGWIAZDA''.

~Dron

Analfabetą umysłową jesteś ty tak zwana nowa gwiazda.A nazwiska owszem z dużej ale w wypadku Pinokia to nawet mała literą to już przesada.. TVN24., Polsat News, Onet, ,WP.to źródła obiektywne no jeszcze obco jezyczne ,ale przecież ty i te przygłupy pisuary tylko po polsku i publiczna ewentualni Rydzykowi..Polskie stosunki z USA są poprawne na ile to Amerykanie mają korzyść i nakazuje obecność w NATO. Prezydent USA może spotkać się z Duda najwyżej w łazience.. Zboże z Ukrainy samo nie wjeżdżało a kupowane przez polskie firmy należące do prominentów z PiS. Tylus miał to ujawnić ale tego nie zrobi bo za dużo smrodu.. Taka jest prawda barani łbie. Więc zniknie z forum i nie rób obciachu pisząc po różnym nic- kiem.

~nowaGWIAZDA

Do dron, oszołomie , analfabeto nazwisko zawsze się pisze z dużej litery ale ty chyba nawet podstawówki nie skończyłeś skoro o tym nie wiesz. Właśnie inteligenci mogą tylko komentować na portalach bo do tego trzeba mieć wielką wiedzę i to nie z tvn24. Bo mądrych ludzi żadna propaganda niemiecka nie interesuje , mądrzy POLACY to telewizję polską oglądają. Tak rząd PiS skłócił nas POLAKÓW z całym światem , chyba tvn24 ci to powiedział a ty jak pajac te brednie i bzdury powtarzasz. Nigdy wcześniej jak POLSKA istnieje nie mieliśmy lepszych stosunków z USA. Ale tvn24 ci tego nie powie bo tam tylko propaganda upadku ale prawdziwy upadek tej stacji już się zbliża i wszyscy POLACY się z tego bardzo cieszą. Żaden polityk z prawicy się nigdy nie cieszy jak go klepią po ramieniu bo liczy się tylko interes POLSKI a nasz interes może nie podobać się nawet naszym sojusznikom. Typowy przykład oligarchowie z całej EUROPY na UKRAINIE posiadacze tysięcy hektarów pól uprawnych by chcieli do POLSKI zboże sprzedawać ale to zboże szkodzi polskim rolnikom dlatego politycy prawicy zablokowali ten przymusowy eksport zboża do POLSKI co nie podoba się ukraińskim politykom. W interesie UKRAINY jest jak największa sprzedaż tego zboża do unii w tym POLSKI a w naszym interesie jest ochrona polskiego rolnika. Gdyby rząd PiS pozwolił na handel tym zbożem w POLSCE to by przegrali wybory w tym roku. Ty o polityce nie masz zielonego pojęcia więc po co się tu udzielasz.

~Dron

Ty nowa gwiazdą. Ty jesteś kompletnym idiotą. Na tym forum publikuje poparcie dla PiSu kilku, a może jeden przygłup zmieniając nic -ki. Odnoszę wyrażenie że może to ty. Inteligentni nie zajmują się przygłupiastą polemiką. Wszystkie dotychczasowe wpisy za PiS . to stek bzdur. Ten rząd jest tak beznadziejny i tylko robi szkody. Skłócili się z całym światem nawet teraz z Ukrainą. No skoro morawiecki nie wyśle już broni do nich to HSW do likwidacji. Kraby niepotrzebne niezależnie kto miał je robić. Będziecie pisuary mogli zaśpiewać ,,nic się nie stało..


..

~nowaGWIAZDA

Do maszynista, ale ty głupolem jesteś , tu na tym portalu tysiące sympatyków PiS komentują a ty wszędzie widzisz inteligenta. A sztuczny tłok to wszyscy wiedzą ,że robi go ten hejter z opozycji produkujący swoje wypociny pod tysiącami idiotycznych nicków. Każdy kto posiada wielką inteligencję tylko PiS będzie zawsze popierał. POLACY jeszcze nigdy
w dziejach POLSKI wcześniej nie mieli tak wspaniałego rządu PiS. Ty za głupi jesteś aby to zrozumieć ćwierćinteligencie.

~Dron

Monika ciemna babo.! Już ci pisali że w referendum się nie głosuje tylko bierze udział , a ty swoje. A to co oni nazwali referendum to farsa. To pokazało poziom umysłu tego wypierdka, który dawno powinien być na emeryturze , bo ma rozum nie większy niż jego kot.

~Lucek

Zamiast odsunąć w końcu te same mordy od koryta, to tłuki w komentarzach się kłócą który ich przez następne 4 lata będzie dymał tusk, czy Kaczyński. Jeden nawet napisał że mamy mądre społeczeństwo hahaha leżę i kwicze

~Bobo

Ten "maszynista" jest przykrym ruskim trollem

maszynista

nowaGWIAZDA to hejter pisowski Edek,pseudointeligent i inne niki ,Mnie nie zmyli ,robi za sztuczny tlok ,zawsze popiera pis i wchodzi w dup... pis.Nie chce pisowskich dodatkow 500 bieda lub 13 ,14 emeryture .Niech sobie wsadza gdzies ta kase .Rzygac sie chce jak widze pis w telewizji dlatego nie ogladam.Wszystkie wpisy chwalace pis to jedna osoba pisze.

~Dom

Wybudowali mur na granicy, aby mogli sprzedawać wizy w Mińsku?

~Monika

Nie dajcie się zastraszyć i odebrać sobie GŁOSU w REFERENDUM !!!

~Gfzzxbjjn

nowaGWIAZDA pozdrawiam!

~Fcxffccc

Te różne wypociny piszą ruskie trolle... Na takich stronach jak ta jest ich pełno.. różne miasta mają takie strony.. być może po to stworzone.. więc ruskie chcą kreować alternatywna rzeczywistość bo mają cel zmienić nasze myślenie.. hmm.. jedno jest pewne jadą na PiS .. to nam Polakom powinno dać do myślenia..a że jesteśmy mądrym narodem który pokojowo obalił komunę to jest dla nas nadzieja!!!! W Bogu nadzieja!!! Oddaj głos w REFERENDUM!!

~Myślący

maszynista= ubek= erbuś, ale harujesz ale to nic ci nie da, wyborcy mają głowę na karku i nie dadzą się nabrać, wybiorą mniejsze zło, czyli PIS!

~Do fakt

Widzę co teraz się dzieje. Patologia zawsze była i będzie. Ale chodzi o tych którzy nie będąc patologia znajdują się na dnie egzystencji. Oni to właśnie aby nie zejść na drogę przestępstwa próbują ratować się penetrują śmietniki.A skala tego jest pokaźna.

~Quo Vadis

Oto co wypocił R2RWPG - "Puste półki w latach osiemdziesiątych to owoc anarchizacji wywołanej przez Solidarność."
Kto wiec wywalczył nam wolność i obalił komunizm???? czy nie ruch "Solidarności"?????
To skandal pisać takie brednie i zakłamywać historie.Pisać takie coś może jedynie wybitny komunista bądz diecko resortowe.

~fakt

pro...ty jeszcze w życiu mało widziałeś. Jak w prl w Warszwie na dworcu centralnym urzędowali "zasra..ńcy" i żule wszelakiej masci ,i tak było w wielu miastach Polski.

maszynista

~nowaGWIAZDA to hejter pisowski Edek,pseudointeligent i inne niki ,Mnie nie zmyli ,robi za sztuczny tlok ,zawsze popiera pis i wchodzi w dup... pis.Nie chce pisowskich dodatkow 500 bieda lub 13 ,14 emeryture .Niech sobie wsadza gdzies ta kase .Rzygac sie chce jak widze pis w telewizji dlatego nie ogladam.

~Hanel

Czy Ukraińcy mają 500+?