Andrzej Komsa nowym dyrektorem Ambulatorium. Jakie inwestycje poczyni?

Image

Wieloletni dyrektor stalowowolskiego Ambulatorium Wojciech Korkowski przeszedł na emeryturę. Jego miejsce zajął lekarz Andrzej Komsa.

Andrzej Komsa przez 18 lat był związany ze stalowowolskim szpitalem. Pełnił funkcję zastępcy dyrektora, był dyrektorem ds. lecznictwa, współpracował z dyrektorem Edwardem Surmaczem. W kwietniu 2020 roku zaczął kierować lecznicą jako p.o. dyrektora do czasu rozstrzygnięcia konkursu na nowego dyrektora. Teraz po odchodzącym na emeryturę Wojciechu Korkowskim przejmie funkcję szefa Ambulatorium.

- Miasto Stalowa Wola, zgodnie z procedurą ustaw regulujących, ogłaszało postępowania wyboru nowego dyrektora. Konkurs był ogłaszany 2 razy zgodnie z przepisami. Ostatnie postępowanie zakończyło się sukcesem. Nowym dyrektorem naszego Ambulatorium został pan doktor Andrzej Komsa, osoba o olbrzym doświadczeniu zarówno zawodowym jako lekarz, ale również manager zarządzający ośrodkiem zdrowia. Można powiedzieć, że w pewien sposób wraca do miejsca, w którym rozpoczynał swoją prace zawodową, służbę lekarza. Pracował w Ambulatorium przez 10 lat- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Nowy dyrektor Ambulatorium Andrzej Komsa chciałby w dalszym ciągu rozwijać placówkę medyczną, której przejął stery. Ma już konkretne plany w tym zakresie. Jak zaznacza, on sam oprócz pracy jako dyrektor, będzie też służył ludziom jako lekarz. Nie zamierza więc zaprzestać praktyki.

- Chciałbym wprowadzić kilka zmian, ponieważ jesteśmy jednostką budżetową, sami musimy zapracować na to, żeby funkcjonować. Chciałbym rozszerzyć medycynę pracy, medycynę rodzinną. Chciałbym uzupełnić te specjalności, których brakuje jeszcze w Ambulatorium, chciałbym wzmocnić młodą kadrą lekarzy rodzinnych i lekarzy z rodziny pracy. Jestem po rozmowach z kilkoma lekarzami- mówi lekarz Andrzej Komsa, dyrektor Ambulatorium.

Andrzej Komsa planuje rozszerzyć rehabilitację dziecięcą, która działa obecnie raz w tygodniu.

- Jesteśmy jedynym ośrodkiem w okolicy, który posiada własne laboratorium diagnostyczny, własny rentgen. Rozmawiamy z panem prezydentem o tomografii komputerowej, rozmowy trwają. Będziemy myśleć żeby w tym kierunku się rozwijać- mówi Andrzej Komsa, dyrektor Ambulatorium.

Ambulatorium ma świadczyć usługi, które są najbardziej oczekiwane i potrzebne. Jedną z takich dziedzin jest kardiologia. Zespół lekarzy właśnie został wzmocniony przez wieloletniego ordynatora kardiologii w stalowowolskim szpitalu - lekarz Marka Ujdę.

- Choroby serca i naczyń są w dalszym ciągu głównym sprawcą zgonów i chorobowości w Polsce i zapewne tak będzie długo. Ponieważ popyt na porady kardiologiczne rośnie, a sprostanie temu popytowi jest problemem, postanowiliśmy z moim, ale nie tylko, udziałem wzmocnić ten pion kardiologii w tutejszej poradni- mówi lekarz Marek Ujda.

Marek Ujda zapowiada wzmocnienie bazy diagnostyki nieinwazyjnej. W planach jest stworzenie pracowni, która będzie miała echokardiografię, własne stanowiska do prób wysiłkowych oraz wykonywania w dużej ilości badań holterowskich, czyli całodobowego rejestrowania rytmu serca.

Warte podkreślenia jest to, że od 1 sierpnia br. w SP ZOZ uruchomiona została pierwsza w mieście Poradnia Medycyny Paliatywnej. Opieka paliatywna ambulatoryjna jest dla osób, których stan ogólny jest na tyle stabilny, że mogą zgłosić się do ośrodka samodzielnie.Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Hahaha

Miny mówią wszystko ,haha.Zniszczyli szpital z panami S,teraz czas na ambulatorium.Świetny wybór dla miasta,jak pozbyć się kłopotu z przychodnia

~Romek

Gratulacje , bardzo dobry wybór !

~Z miasta

Bardzo ładne kaski, bardzo bym chciał taki mieć, podobno erbuś= ubek= maszynista, już sobie taki kupił! Zazdroszczę mu!

~ciekawa

A kto w szpitalu na miejsce pana Komsy?

~nowaGWIAZDA

Do jovi, ciemniaku po pierwsze TVP to telewizja NARODOWA. Po drugie nikt straszyć uchodźcami z AFRYKI i AZJI nikogo straszyć nie musi wystarczy oglądać jakąkolwiek telewizje i zobaczyć jak ci ciapowaci gwałcą i biją kobiety. W ich mentalności kobiety to niewolnice to maja w genach. Tacy jak cały dzień nic nie robią to co im do łabów przychodzi?

~lala

Rzecz to niebywała pani leje pana!

~babka kiepska

Napiszcie o siostrze Andrzeja K. która jest wariatką i bije męża

~Mieszkaniec

Redakcjo z przykrością informuję, że prowadzicie i sympatyzujecie się jedną opcją polityczną i wycinacie niewygodne wpisy, jesteście do wymiany!

~Mieszkaniec

Redakcjo z przykrością informuję, że prowadzicie i sympatyzujecie się jedną opcją polityczną i wycinacie niewygodne wpisy, jesteście do wymiany!

~jovi

"Kobieta" - to przykład prania mózgu przez pisowską szczujnię zwaną dla niepoznaki tvp publiczną! Nie powinna pani zasmiecać tymi bzdurami ani jednego forum. Omamy lękowe leczy się nie poprzez aktywnośc na forum a w przychodniach specjalistycznych. Proszę się zarejestrować i cierpliwie oczekiwać na kolejkę do specjalisty.

~loki

Patrzę i oczom nie dowierzam, pan dyrektor w kasku ochronnym na głowie. Moim zdaniem podyktowane jest tym, by nikt nie ciosał kołków na głowie pana dyrektora! Taki widocznie nowy zwyczaj wprowadził pan Nadberezny dla ludzi po... konkursach! Skoro tak ma być to niechaj będzie. Jeszcze tylko jedna wątpliwość, jak to się stało, że pan dyrektor nie mógł być zastępcą dyrektorki szpitala a w ambulatorium jest naczelnym? Czy Nadbereżny zagrał na nosie panu Zarzecznemu?

~Anna

Właśnie odebrał pozdrowienie od pacjenta który został kaleko wszystko jasne

~Konduktor:)

MieszkaniecR to straszne!! Nie można podróżować pociągami!!! Nie ma kas biletowych!! Cała inwestycja poszła na marne!!! Bo nie ma KAS!!! Przywróćcie kasy!!! Nikt nie może dojechać do pracy ! Tory rdzewieją!! ........ Tumany intelektualne!

~Agatonek2

Te miny,przecież to gotowe memy.
Nic to wszystko nie rokuje.

~maruda

a czemu Ci panowie w kaskach to budowlańcy czy....?

~Józek

Jaki konkurs.....?jedna wielka proforma, odkąd odszedł ze szpitala wiadomo było że ma zostać dyrektorem.Po to tam poszedł .

~Mieszkaniec R

Tymczasem kolejny dzień a kasy na dworcu PKP nieczynne. Brawo!!!!

~bobo

Gratulacje dla nowego dyrektora. Zapytam z ciekawości kiedy będzie towarzyskie "zwilżanie ślinianek"? Mówicie o układach a gdzie ich nie ma? To obecna formacja polityczna wprowadziła nepotyzm jakiego do tej pory nikt nie oglądał. Z pewnością pozwolą jeszcze dorobić w jakiejś radzie nadzorczej i będzie git!

~Mieszkaniec

Mój mąż z zawodu jest dyrektorem. Porażka .

~Skrzat8

Rodzina na swoim.

~kolega

Właściwy człowiek na właściwym miejscy . Gratulacje panie doktorze.

daniell

Gratulacje - życzę samych sukcesów na nowej drodze zawodowej - życzy były pacjent , ten od prawej ręki z nieruchomym stawem łokciowym - jeszcze raz życzę samych sukcesów - pozdrawiam !

~Ala

Przecież wiadomo było że tylko ten będzie dyrektorem łaził już jako nie wiadomo kto po ambulatorium więc kto miał i po co startować krótko populizm

~Pacjent

Porażka i układy