Andrzej Komsa nowym dyrektorem Ambulatorium. Jakie inwestycje poczyni?

Image

Wieloletni dyrektor stalowowolskiego Ambulatorium Wojciech Korkowski przeszedł na emeryturę. Jego miejsce zajął lekarz Andrzej Komsa.

Andrzej Komsa przez 18 lat był związany ze stalowowolskim szpitalem. Pełnił funkcję zastępcy dyrektora, był dyrektorem ds. lecznictwa, współpracował z dyrektorem Edwardem Surmaczem. W kwietniu 2020 roku zaczął kierować lecznicą jako p.o. dyrektora do czasu rozstrzygnięcia konkursu na nowego dyrektora. Teraz po odchodzącym na emeryturę Wojciechu Korkowskim przejmie funkcję szefa Ambulatorium.

- Miasto Stalowa Wola, zgodnie z procedurą ustaw regulujących, ogłaszało postępowania wyboru nowego dyrektora. Konkurs był ogłaszany 2 razy zgodnie z przepisami. Ostatnie postępowanie zakończyło się sukcesem. Nowym dyrektorem naszego Ambulatorium został pan doktor Andrzej Komsa, osoba o olbrzym doświadczeniu zarówno zawodowym jako lekarz, ale również manager zarządzający ośrodkiem zdrowia. Można powiedzieć, że w pewien sposób wraca do miejsca, w którym rozpoczynał swoją prace zawodową, służbę lekarza. Pracował w Ambulatorium przez 10 lat- mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Nowy dyrektor Ambulatorium Andrzej Komsa chciałby w dalszym ciągu rozwijać placówkę medyczną, której przejął stery. Ma już konkretne plany w tym zakresie. Jak zaznacza, on sam oprócz pracy jako dyrektor, będzie też służył ludziom jako lekarz. Nie zamierza więc zaprzestać praktyki.

- Chciałbym wprowadzić kilka zmian, ponieważ jesteśmy jednostką budżetową, sami musimy zapracować na to, żeby funkcjonować. Chciałbym rozszerzyć medycynę pracy, medycynę rodzinną. Chciałbym uzupełnić te specjalności, których brakuje jeszcze w Ambulatorium, chciałbym wzmocnić młodą kadrą lekarzy rodzinnych i lekarzy z rodziny pracy. Jestem po rozmowach z kilkoma lekarzami- mówi lekarz Andrzej Komsa, dyrektor Ambulatorium.

Andrzej Komsa planuje rozszerzyć rehabilitację dziecięcą, która działa obecnie raz w tygodniu.

- Jesteśmy jedynym ośrodkiem w okolicy, który posiada własne laboratorium diagnostyczny, własny rentgen. Rozmawiamy z panem prezydentem o tomografii komputerowej, rozmowy trwają. Będziemy myśleć żeby w tym kierunku się rozwijać- mówi Andrzej Komsa, dyrektor Ambulatorium.

Ambulatorium ma świadczyć usługi, które są najbardziej oczekiwane i potrzebne. Jedną z takich dziedzin jest kardiologia. Zespół lekarzy właśnie został wzmocniony przez wieloletniego ordynatora kardiologii w stalowowolskim szpitalu - lekarz Marka Ujdę.

- Choroby serca i naczyń są w dalszym ciągu głównym sprawcą zgonów i chorobowości w Polsce i zapewne tak będzie długo. Ponieważ popyt na porady kardiologiczne rośnie, a sprostanie temu popytowi jest problemem, postanowiliśmy z moim, ale nie tylko, udziałem wzmocnić ten pion kardiologii w tutejszej poradni- mówi lekarz Marek Ujda.

Marek Ujda zapowiada wzmocnienie bazy diagnostyki nieinwazyjnej. W planach jest stworzenie pracowni, która będzie miała echokardiografię, własne stanowiska do prób wysiłkowych oraz wykonywania w dużej ilości badań holterowskich, czyli całodobowego rejestrowania rytmu serca.

Warte podkreślenia jest to, że od 1 sierpnia br. w SP ZOZ uruchomiona została pierwsza w mieście Poradnia Medycyny Paliatywnej. Opieka paliatywna ambulatoryjna jest dla osób, których stan ogólny jest na tyle stabilny, że mogą zgłosić się do ośrodka samodzielnie.Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =