Czterech chętnych na przebudowę ul. Wolności

Image

Jesienią br. ma rozpocząć się modernizacja ul. Wolności w Stalowej Woli. Wkrótce zapadnie decyzja co do wyboru wykonawcy. Trwa analiza ofert, które wpłynęły w ramach postępowania przetargowego.

Przebudowie zostanie poddana cała ul. Wolności (529 metrów). Nawierzchnia drogi zostanie wykonana od podstaw. Pojawią się nowe chodniki w stylizowanej kostce klinkierowej, które będą nawiązywać do czasów budowy Stalowej Woli. Zieleń, która rośnie wzdłuż ul. Wolności zostanie w całości zachowana, ponadto zostaną wykonane zupełnie nowe nasadzenia, które sprawia, że będzie tam jeszcze ładniej. Ulica skąpana ma być w różach. W ramach prac zostanie w pełni wymienione oświetlenie uliczne. Lampy będą stylizowane na styl przedwojenny, modernistyczny. Pojawią się też wjazdy prowadzące do podwórek osiedlowych. To co się nie zmieni, to ilość miejsc parkingowych. Pozostanie taki sam układ jaki jest obecnie.

Według szacunków modernizacja ul. Wolności miała kosztować nieco ponad 5 mln zł. Tylko jeden z oferentów zmieścił się w tej sumie- konsorcjum firm WMB Kraśnik - Sandomierz (4,77 mln zł). Pozostałe oferty nadesłały: firma z Pruszkowa (5,95 mln zł), konsorcjum budowlane ze Staszowa (6,47 mln zł) oraz przedsiębiorstwo drogowe ze Staszowa (10,98 mln zł). Miasto pozyskało 2,8 mln zł na to zadanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Po przeanalizowaniu wszystkich ofert zapadnie decyzja o wyborze wykonawcy. Będzie miał on 7 miesięcy od podpisania umowy na wykonanie wszystkich prac.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =