Czterech chętnych na przebudowę ul. Wolności

Image

Jesienią br. ma rozpocząć się modernizacja ul. Wolności w Stalowej Woli. Wkrótce zapadnie decyzja co do wyboru wykonawcy. Trwa analiza ofert, które wpłynęły w ramach postępowania przetargowego.

Przebudowie zostanie poddana cała ul. Wolności (529 metrów). Nawierzchnia drogi zostanie wykonana od podstaw. Pojawią się nowe chodniki w stylizowanej kostce klinkierowej, które będą nawiązywać do czasów budowy Stalowej Woli. Zieleń, która rośnie wzdłuż ul. Wolności zostanie w całości zachowana, ponadto zostaną wykonane zupełnie nowe nasadzenia, które sprawia, że będzie tam jeszcze ładniej. Ulica skąpana ma być w różach. W ramach prac zostanie w pełni wymienione oświetlenie uliczne. Lampy będą stylizowane na styl przedwojenny, modernistyczny. Pojawią się też wjazdy prowadzące do podwórek osiedlowych. To co się nie zmieni, to ilość miejsc parkingowych. Pozostanie taki sam układ jaki jest obecnie.

Według szacunków modernizacja ul. Wolności miała kosztować nieco ponad 5 mln zł. Tylko jeden z oferentów zmieścił się w tej sumie- konsorcjum firm WMB Kraśnik - Sandomierz (4,77 mln zł). Pozostałe oferty nadesłały: firma z Pruszkowa (5,95 mln zł), konsorcjum budowlane ze Staszowa (6,47 mln zł) oraz przedsiębiorstwo drogowe ze Staszowa (10,98 mln zł). Miasto pozyskało 2,8 mln zł na to zadanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Po przeanalizowaniu wszystkich ofert zapadnie decyzja o wyborze wykonawcy. Będzie miał on 7 miesięcy od podpisania umowy na wykonanie wszystkich prac.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
e2rds

~nowaGWIAZDA, a ten znów robi z siebie idiotę pod troszeczkę zmienionym nickiem.

~Kle

Kupowałeś winietę czeską? Nie? To co ty wiesz o życiu...

~Zenon

Do Kobieta: o takiej jak ty mówi pan Korwin Mikke.

~Kobieta

Apeluję do wszystkich polskich mężczyzn. Chłopaków mężów ojców braci i dziadków : brońcie polskich kobiet ! nie pozwólcie żeby nam się tu zjechały byki z afryki. Abyśmy mogły spokojnie pójść na spacer lub pojeździć na rowerze. Macie koleżanki dziewczyny żony córki siostry matki babcie.. zagłosujcie w referendum ! wtedy niezależnie kto wygra będziemy musiały być chronione!..

~Kobieta

JON bardzo dziękuję za zrozumienie !! W Was nasza nadzieja !! Aby nie musieć się z nimi bić wystarczy na razie dobrze zagłosować w referendum. Wtedy ich po prostu tu nie będzie.. bardzo dziękuję!

~JON

Do kobiety , niech pani się nie martwi dopóki są w POLSCE kibice drużyn piłkarskich , żaden ciapowaty ręki na kobiety w POLSCE nie wyciągnie. Bo jak by spróbował to zostanie przez kibiców zlinczowany na oczach wszystkich POLAKÓW.

~Frank Zappa

Tylko czterech? To remont będzie trwał pięć lat. Most też czterech robi.

~Frank Zappa

Tylko czterech? To remont będzie trwał pięć lat. Most też czterech robi.

~nowaGWIAZDA

Do kochciu , ty jesteś za malutki aby cokolwiek o '' nowaGWIADA ''wiedzieć są rzeczy o których nikt nie może wiedzieć. Zresztą gdybyś coś o nim wiedział to twoje życie by było zagrożone.

~Tynk

Verso - niech idą, ma być beton i parkingi, a nie drzewa przewracajace się w czasie burzy. Chcesz drzew to idź do parku, albo wybuduj się pod lasem

~verso

pytanie: czy te drzewa pójdą pod topór

~Kochciu

Ty nowa gwiazda Mozambiku gdzieś byl jak cię nie bylo

~nowaGWIAZDA

Po rewitalizacji ta ulica będzie najpiękniejszą ulicą w STALOVEJ WOLI.

~JASIO

ŁAPY PRECZ OD DRZEW STALOWA WOLOA TO NIE BETONOWY CHLEW!!!!