Czy radni są produktywni? Ile złożyli wniosków?

Image

Problemy mieszkańców są zgłaszane przez nich samych albo osobiście, albo telefonicznie, albo mailowo radnym miejskim. Radni później powinni zająć się nimi, a jeśli to zrobią, najczęściej realizują to poprzez wnioski, które zgłaszają w magistracie. Ile wniosków złożyli poszczególni nasi przedstawiciele?

Problemów nie brakuje, bo każdy chyba obywatel chciałby na swoim osiedlu w przestrzeni miasta coś zmienić. O tym niejednokrotnie słyszymy na sesjach Rady Miasta, gdzie każdy radny może wypowiedzieć się w punkcie „interpelacje i wnioski radnych”. Radny Dariusz Przytuła podsumował na facebooku aktywność rajców związaną ze składaniem przez nich wniosków.

Jak radni słuchają mieszkańców i zgłaszają ich wnioski. Stan wniosków i interpelacji na dzień 17 września. Jeżeli występował wniosek Klubu SPS (Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe), przypisałem każdemu naszemu radnemu jeden wniosek. Poniżej wyliczenie zgodnie z Biuletynem Informacji Publicznej Urzędu Miasta Stalowa Wola- pisze radny Dariusz Przytuła.

A oto podsumowanie

44 Przytuła – SPS
43 Marczak – SPS
39 Butryn – SPS
29 Warchoł
19 Augustyn – PiS
15 Brzeziński – SPS
15 Proszowska – SPS
11 Szymonik - SPS
10 Bajek – PiS
7 Durek – PiS
4 Chojnacka – PiS
3 Paleń – PiS
2 Miśko – PiS
2 Kulpa – PiS
2 Sobieraj – PiS
2 Krzek – PiS
1 Małek – PiS
1 Madej – PiS
0 Rut – PiS
0 Sibiga – PiS
0 Zaborowski – PiS
0 Kochan – PiS
0 Kaczmarek – PiS

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~blabla

Pisowskich radnych mozna zastapic szympansami tez bezrefleksyjnie reke moglyby podnosic ,a koszty mniejsze bo tylko pare bananow

~Tęsknota

Proszowska, jednak przechodzi do Narodowców, czy to prawda?

~nowaGWIAZDA

Mieszkańcy STALOVEJ WOLI zróbmy wszystko aby ten bezradny z Rzeszowa już nigdy w naszej radzie nie zasiadał bo robi tam tylko zamieszania i głupie ujadanie. Niech startuje w Rzeszowie skoro tam mieszka.

~Tuścik

Augustyn z Proszowską przechodzą do PIS-u, ale po co?

~Rozum

Nowa lewica i nowe twarze a nie te prababcie typu P., chciałbym na nich głosować!

~Kobieta

Apeluję do wszystkich polskich mężczyzn. Chłopaków mężów ojców braci i dziadków : brońcie polskich kobiet ! nie pozwólcie żeby nam się tu zjechały byki z afryki. Abyśmy mogły spokojnie pójść na spacer lub pojeździć na rowerze. Macie koleżanki dziewczyny żony córki siostry matki babcie.. zagłosujcie w referendum ! wtedy niezależnie kto wygra będziemy musiały być chronione!..

~yoga

Moim zdaniem należałoby rozszerzyć "katalog" aktywności naszych radnych nie tylko co do zgłaszania wniosków, postulatów czy dezyderatów. Prosimy bardzo by państwo "deputowani" miejscy pokazali swoją hojność w zakresie pomocy finansowej dla będących w potrzebie, dzieci, fundacji, organizacji charytatywnych. Taki zwyczajny odruch serca dla bliźnich. W gronie radnych są przecież pretendenci do sejmu więc pokażcie się państwo ze swoją empatią. Kto ją ma a kto o niej kompletnie zapomniał. Warto o takich rzeczach pamiętać nie tylko przed wyborami. No więc prosimy o aktywność Waszą w pokazaniu się publicznie!

~Czabbers

"Nie ma afery" I krzyczą to ludzie którzy żyli "aferą" ośmiorniczek. No padłem.

~Lewak

Nie mogę już patrzyć na tą gębę P., dała by szansę młodym lewakom, jej czas już się skończył albo niech idzie do Rady Nadzorcze firmy swojego męża.

~Lewak

Nie mogę już patrzyć na tą gębę P., dała by szansę młodym lewakom, jej czas już się skończył albo niech idzie do Rady Nadzorcze swojego męża.

~Leno

~Mieszkaniec
Paleń 3, i ona chce do sejmu. Koń by się uśmiał.

Żeby wciskać przycisk który partia wskaże to się nadaje.

~Mithrandir

ilość nie świadczy o jakości. znamy pierdoły w stylu kolorowe oświetlenie mostu na Sanie... po za miastem, no ciekawe

~Kasia

To prawda nie chcemy tu tych ludzi bo widać młode byki w sile wieku.. to wygląda okropnie!! Nie wyobrażam sobie nie zgłosić temu sprzeciwu w referendum!

~Ggfdddd

Może i tusk by szukał kasy z wiz bo on wszędzie brał kasę nawet z OFE.. po co komu marne grosze od 1% pracowniczych emigrantów.. ech krzyczcie więcej może kto wam uwierzy.. w krzyku i kłamstwach wasza nadzieja!

~Tacyt

Po ile teraz chodzą wizy edek? Za Wawrzynka było drożej? smiech2 Płot jest po to żeby u ziemniaka dolarów nie zostawiali? Ale wy prości jesteście. Człowiek do 2015 nie miał świadomości jakie półgłówki i ancymony i w jakiej liczbie wokoło wyrosły smiech2

~nowaGWIAZDA

Już raz król POLSKI SOBIESKI uratował EUROPĘ przed najazdem muzułmanów z TURCJI i nie tylko z TURCJI. Tak teraz PAN PREMIER JAROSŁAW KACZYŃSKI uratuje nawet zachodnią EUROPĘ przed najazdem tych socjalnych uchodźców. Wystarczy im zabrać socjal i wszyscy wrócą do swoich krajów.

~STOP

...łódeczkami..

~STOP

Przepowiednia o. Klimuszki.... się spełnia. Mamy najazd okrągłymi łóżeczkami na Europę. To jest oddanie Europy bez wojny!!! Powstrzymać "elity" europejskie!! Nie rozumieją??! Trzeba ich usunąć przy najbliższych wyborach !!!

~Gggg

Aferą to jest to że tusk dostaje najwyższe odznaczenia niemieckie za klepanie putina po plecach...

~Mieszkaniec

Paleń 3, i ona chce do sejmu. Koń by się uśmiał.

~Ekolog

hahahaha im głośniej pisowskie pieski wyją że nie ma afery tym bardziej wiesz że afera jest! Co teraz prezio wymyśli żeby nakryć aferę medialnym wyciem? Może znowu aborcja albo prawa kobiet?

~nowaGWIAZDA

Muszę jeszcze dodać ,że obecnie muszę komentować na portalach ogólnokrajowych bo u nas nikogo przekonywać nie muszę bo wiem ,że 90 procent mieszkańców STALOVEJ WOLI i okolic naszego miasta na PiS zagłosuje. Natomiast trzeba douczyć mieszkańców szczególnie zachodniej POLSKI aby wiedzieli na kogo zagłosować. Żeby nie było tak , że zagłosowali na większe zło a za rok tego bardzo żałowali bo nie ma żadnej alternatywy na najlepsze rządy w POLSCE po 2 wojnie światowej u nas.

~nowaGWIAZDA

Do cfsgjj, BARDZO DZIĘKUJĘ i życzę tobie tego samego.

~nowaGWIAZDA

Jeszcze bardzo ważna sprawa nie porównujcie emigrantów z wizami do uchodźców z AFRYKI i AZJI bo ci uchodźcy przyjeżdżają po socjal a ci z wizami do roboty . Bo w POLSCE dla emigrantów nie ma żadnego socjalu jedynie trzeba na grosza ciężko zasuwać i robić. Po za tym ci uchodźcy co przyjechali po socjal nigdy z EUROPY nie wyjada i mieszkańcy strej unii będą na nich zapier..lać do końca swego życia bulić na nich wielkie podatki. Wiadomo , że każdy rząd który płaci im ten socjal nie ma swoich pieniędzy musi te pieniądze na socjal ściągnąć z podatnika.

~Cfsgjjj

nowaGWIAZDA ... Pozdrawiam Cię miłego dnia!

~nowaGWIAZDA

Cała prawda o emigrantach zarobkowych z AZJI i AFRYKI przybyło ich do POLSKI w ostatnich 8 latach niecałe 300 oczywiście z wizami do roboty w polu i do zbierania owoców i warzyw. Gdyby nie przybyli to te warzywa i owoce ostały by w polu nie zebrane i zmarnowane. Wszyscy po wygaśnięciu ich wiz wracają do swojego kraju i takich emigrantów POLSKA potrzebuje jak ryba wody. Przecież POLACY też do starej unii wyjeżdżali zbierać choćby szparagi kiedy to jeszcze nie byliśmy w unii i wszyscy POLACY o tym dobrze wiedzą. Co ciekawe w wydawanie tych wiz są zamieszani tylko politycy opozycji i ich prokuratura i sądy zaaresztowały i rozliczają. Cała ta opozycja w POLSCE to taki KOŃ TROJAŃSKI najpierw narozrabiają a potem rząd PiS o to oskarżają ale już niebawem prokurator ZIOBRO wszystko nam ujawni i wtedy nikt na opozycje w wyborach do sejmu i senatu nie zagłosuje.

~OTOCZAK

Dużo można napisać o radnych z SPS, ale na pewno nie to że są produktywni.
Do tej pory dali się poznać jako wieczni malkontenci, narzekacze i lanswrzy.
Nic im się nie podoba, narzekają dosłownie na wszystko.
Mącą wodę wymyślając różne "problemy" nieistniejące i burzą mieszkańców.
Tak wygląda ta 5- letnia kadencja radnych SPS.

~do Kobieta.

Mokebee I Mykoła mogą cie ubogacić przecież.

~dojna zmiana+

Lepiej jest się nie odzywać wcale i wydać się głupim,niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.

~Tarzan

Mokebee z Mykolą co piz ich sprowadził ci nie pasują?