Wojskowe uroczystości z okazji święta formacyjnego saperów

Image

Za nami uroczystości z okazji święta sformowania 18. Pułku Saperów oraz święta 16. Tczewskiego Batalionu Saperów.

W sobotę od rana na Placu Piłsudskiego odbywał się piknik rodzinny. Nie brakowało atrakcji dla najmłodszych, ale i dorośli znaleźli tu coś dla siebie. Dużą popularnością cieszyła się wystawa sprzętu i pokaz wyszkolenia żołnierzy, tresura psów. Była też, jak przystało na święto wojskowe, grochówka.

Oficjalne uroczystości wojskowe rozpoczęły się od wciągnięcia biało- czerwonej flagi na maszt oraz odśpiewaniem hymnu. Później głos zabrali zarówno wojskowi, jak i przedstawiciele lokalnego samorządu i rządu. Podczas uroczystości z okazji święta sformowania 18. Pułku Saperów oraz święta 16. Tczewskiego Batalionu Saperów zabrakło Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka, którego spodziewano się zobaczyć. Ważnym punktem było uhonorowanie żołnierzy znakiem Specjalnym trzeciego stopnia za Ochronę Granicy. Tę część uroczystości zakończył pokaz musztry paradnej.

Po części oficjalnej odbyła się defilada ulicami miasta: Popiełuszki – Staszica – Mickiewicza do I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Stalowej Woli, gdzie miała miejsce uroczysta Gala Wojskowa. Odbył się tam koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
maszynista

Badzmy solidarni z Rosją ,bo bogaty dobrze zaplaci za wspolprace a Ukraina to dziady przejete przez korpo i jedynie co moga nam dac to zatrutą żywnosc GMO..KIEDY BEDZIE ODSZKODOWANIE DLA RODZIN ZABITYCH ROLNIKOW UKRAINSKA RAKIETĄ?

~Ddddd

ubek=erbuś= maszynista= lucek a ostatnio Andrzej to ten sam popyrtany stary komuch, któremu już w łepetynie wszystko się pomieszało, jad i ujadanie, ciągle to samo, całe miasto już się z ciebie śmieje, nawet domyślamy się kim jesteś!

~Kobieta

Apeluję do wszystkich polskich mężczyzn. Chłopaków mężów ojców braci i dziadków : brońcie polskich kobiet ! nie pozwólcie żeby nam się tu zjechały byki z afryki. Abyśmy mogły spokojnie pójść na spacer lub pojeździć na rowerze. Macie koleżanki dziewczyny żony córki siostry matki babcie.. zagłosujcie w referendum ! wtedy niezależnie kto wygra będziemy musiały być chronione!..

maszynista

Zly jak chcesz pomagać Ukrainie to jedz tam i walcz z zlym Putinem,ja nie jestem solidarny z Ukraina i nie musze tam jechac.Obluda pis iorow .Flagi Ukrainskie z urzedow posciagali ,bo czas wyborow i politycy udają że teraz służą polakom.Broń najlepsza jaka mamy wysylamy Ukrainie ,politycy świnie tak zdecydowali.Po wyborach znowu te flagi ukrainskie powroca i znowu sluzenie Ukrainie będzie.Zborze korporacji z Ukrainy znowy zaczna po 16 pazdziernika wpuszczać ,tylko teraz czas wyborow ,glupi lud niech mysli że pis to im slużą.Rosja graniczy z nami ,ale dziennikarze udaja ze nie graniczy i po Ukrainie wjada do nas.Nie musieli jechac ruscy do nas przez Ukraine tylko przez granice z nami lub przez Bialorus.

~Andrzej

Do Zły
Co ty powiadasz?
Ukraińcy walczą (?) i giną nie za Ukrainę, ale za interesy amerykańskie i Brytyjskie na Ukrainie. Na całe szczęście oni sami już mówią o tym coraz głośniej. Polska jest zupełnie bezpieczna pomimo swojego zaangażowania. Tobie się pomieszało w głowie od tej Janowskiej propagandy. Na całe szczęście Ruski wie co robi. Zły? A co to za nick?

~emerytka

Chciałabym wiedzieć ile kosztował nas podatników ten piknik dla garstki ludzi i dlaczego odbył się niemal w tym samym czasie co piknik na błoniach z okazji 85-lecia HSW

~Zły

maszynista, myślisz tylko do połowy swojego krótkiego nosa, dobrze, że Ukraińcy walczą z użyciem naszej broni bo inaczej ty byś musiał walczyć z użyciem tej broni, jakie to proste!

~raider-s

@Molly
Ile było naruszeń przestrzeni NATO - około 300, ile zestrzelono? Te łachudry nawet wobec nagrań i zdjęć zaprzeczają, że nie naruszyły polskiej przestrzeni. Co robić? Należy próbować przechwytywać, ale na pewno nie wolno robić gwałtownych ruchów, bez uzgodnień z NATO/USA. Niestety, nie jesteśmy jak Turcja, solo nie zagramy.

Wrześniowy atak na Sewastopol, gdzie został zniszczony okręt desantowy i podwodny udowodnił ostatecznie, że Rosjanie nie maja sposobu nawet na stosunkowo łatwe do zwalczania rakiety/pociski manewrujące - pomimo, że wiedzieli o możliwości przeprowadzenia ataku, co zostanie zaatakowane i z jakiego kierunku przyjdzie uderzenie oraz jaka będzie zastosowana taktyka.
Miłego dnia.

maszynista

A jak nie chcemy uchodzcow to znaczy nie nalezy glosowac na PO PIS tylko na pozostale partie ?

~marek

to w stalowej jest jednostka wojskowa ?

~Aaron

@Chcdcvbb
Zaraz, zaraz o ile dobrze rozumiem to Ruskie i rudy wpychają tych negro bez kasy? Tak? A Prawy i Sprawiedliwy minister też negro i ciapatych, ale z kasą i za kasę? To pewno, że ci za kasę są ok. A popatrz się na Ukrów, ilu ściągnął do naszego kraju ich brat Andrij i te szumowiny jeszcze żrą za nasze podatki i się sq syny odgrażają że nas zaskarżą. Wyjaśnij kogo wolisz między nogami bogatego negra, czy może biednego ciapatego, czy może zaciekłego widlarza? Możesz skorzystać z koła ratunkowego...

~@kobieta

@kobieta, wyrazy współczucia! Jednak strach przed utratą władzy i pójściem do pierdla za te wszystkie szwindle i afery oraz utratę koryta budzi w ludziach obrzydliwe demony faszyzmu i komunizmu jednocześnie! Proponuje Ci głębokie oddechy i jogę aby dotlenić organ zwany mózgiem by pobudzić go chociaż do minimalnego działania.

~Chcdcvbb

Proszę jaki los planują zgotować naszym kobietom ruskie razem z rudym... Poczytajcie sobie Państwo te komentarze.

maszynista

Obluda pis iorow .Flagi Ukrainskie z urzedow posciagali ,bo czas wyborow i politycy udają że teraz służą polakom.Broń najlepsza jaka mamy wysylamy Ukrainie ,politycy świnie tak zdecydowali.Po wyborach znowu te flagi ukrainskie powroca i znowu sluzenie Ukrainie będzie.Zborze korporacji z Ukrainy znowy zaczna po pazdziernika wpuszczać ,tylko teraz czas wyborow ,glupi lud niech mysli że pis to im slużą.

~łolaboga

Kobieto Twój apel to jest sianie nienawiści jeszcze cię żaden czarmy nie vvuduqcył, a ty się drzesz w niebogłosy. Co ty chcesz od tych biednych ludzi? Te bez pieniędzy w lesie do dobre uchodźcy, ale te co mają szmal na łapówki za wizy to złe? Ty głupia jesteś, a jakiego byś chciała z pieniędzmi czy bidoka żeby cię wybzykal? Wszystkie chłopy mają was bronić, a ministry z pisu za łapówy i tak tych czarnych wpuszczają.

~Wo.jtek

~Uw.aga
O wypraszam sobie sianie dezinformacji. Nie jedna dama powie ci, że nie raz jeden marzyła o czarnym Ch... Nie wierzysz to popytaj. Twoja żonka też że swoimi koleżankami rozprawiała jak by to było z taaaakim dużym i czarnym. Zapytaj.

~Uw.aga!!!

Uwaga!!!! Uwaga!!!! Wo.jtek ....u.bek.... e.2.rds itp. To.... r.us.kie ...t.ro.l.le....!! siejące tu d.ezinf.ormację i prop.agandę!!!!

~Fgddfghh

Tak kobiety wiedzą że się im wiek emerytalny podniesie, zabierze 800 na dzieci, wpuści l.g.b.t do szatni wc i basenów, i narazi na niebezpieczeństwo gwałtu... Oddaj głos żeby to zablokować!!!

~Wojtek

@Kobieta
Kobieto z tym apelem toś przegła pałke. Niejedna z Was śni o takiej czarnej parówe z Afryki. Może nie? Dzisiaj kobiety nie zasługują na szarmanckość czy szlachetność ze strony mężczyzny. Kobiety dzisiaj to emancypantki, sufrażystki i feministki. W końcu mamy równouprawnienie? Radźcie sobie same. Jak was vvydupcy Saracen to świętymi was kościół obwoła. Ten sam kościół co go PiS sponsoruje.

~Molly

@ Rider- s, czyli do 100 m mogą wysłać wszystko do nas? A na ziemi nie szukamy co spadło, bo po co jak spadlo i nie je…o. A do tego aby się chciało nie jest wymagana wiedza z budowy rakiet, radary tylko determinacja i myślenie!

~12groszy

Kobiety myślące wiedzą na kogo głosować , jak traktuje je władza i na lewych wizach sprowadza byki z Afryki

~raider-s

@Molly
Żeby pisać trzeba najpierw wiedzieć o czym się pisze. Do tej pory nasza obrona przeciwlotnicza - poza najniższym piętrem, była ruska, a jej podstawę stanowił przestarzały sprzęt. Odziedziczyliśmy taki a nie inny ''horyzont radiolokacyjny'' - w szczycie możliwości, po rozwiązaniu Układu Warszawskiego, mieliśmy 580 radarów. Na Bałtyk widzieliśmy powyżej 200 metrów, na granicy zachodniej powyżej 300 metrów, w centrum i dalej 500-1000 metrów. Tylko ''Barbara'' i AWACS-y zmieniają sytuację. Potrzebne są systemy rozpoznania i obserwacji ze szczególnym uwzględnieniem przestrzeni powietrznej na niskim pułapie - do 500 stóp. W chwili obecnej nasi przeciwlotnicy zaczęli wreszcie dostawać odpowiedni sprzęt. Jeśli przy modernizacji OPL nikt nie będzie majstrował, to będzie jak należy.

~Kobieta

Zapomniałam jeszcze o braciach!! Bracia chrońcie swoje siostry!!!

~Tymcio2708

Oczywiście w dobie internetu żadnej informacji na portalach stalowowolskich a jest przecież "ikonka " wydarzenia można było napisać bo mało kto wiedział i tłumów nie było a bardzo fajny piknik .Dobrze że były plakaty rozwieszone na słupach informacyjnych w mieście chociaż mało ludzi czyta powinna być informacja w internecie

~Tymcio2708

Oczywiście w dobie internetu żadnej informacji na portalach stalowowolskich a jest przecież "ikonka " wydarzenia można było napisać bo mało kto wiedział i tłumów nie było a bardzo fajny piknik .Dobrze że były plakaty rozwieszone na słupach informacyjnych w mieście chociaż mało ludzi czyta powinna być informacja w internecie

~Malwina

Śmiem przypuszczać że ta strona net została stworzona przez rus.kich i rus.kie trolle mają tu świetne pole do siania propagandy... co świetnie widać po wpisach.. nawet się z tym specjalnie nie kryją.

~Hela

Widać, że zdolność defiladową już prawie mamy!

~huciak61

Tylko glupi nie widzi ze rzad Pinokia sluzy Ukrainie i korporacjom.Wpakowali na Ukraine miliardy z kredytu i jeszcze wpakuja wiecej bo taki rozkaz maja z USA.Flagi Ukrainskie z urzedow posciagali ,bo czas wyborow i glupio im .Jak ich ponownie wybierzecie to te flagi znowu sie pojawia.Sludzy Ukrainy to wlasnie rzad jest.

~Ubek

Produkcja zbrojeniowa w Stalowej Woli to ściema PiS. Resztki ze stołu jak psy w średniowieczu dostaniemy

~Mieszkaniec

Naprawdę trzeba paraliżować ruch w mieście? Po to żeby grupka osób mogła się pokazać? Jak nie biegi, to defilady, marsze, pikniki... A co z pracującymi i tymi, którzy chcą spokoju?