Wojskowe uroczystości z okazji święta formacyjnego saperów

Image

Za nami uroczystości z okazji święta sformowania 18. Pułku Saperów oraz święta 16. Tczewskiego Batalionu Saperów.

W sobotę od rana na Placu Piłsudskiego odbywał się piknik rodzinny. Nie brakowało atrakcji dla najmłodszych, ale i dorośli znaleźli tu coś dla siebie. Dużą popularnością cieszyła się wystawa sprzętu i pokaz wyszkolenia żołnierzy, tresura psów. Była też, jak przystało na święto wojskowe, grochówka.

Oficjalne uroczystości wojskowe rozpoczęły się od wciągnięcia biało- czerwonej flagi na maszt oraz odśpiewaniem hymnu. Później głos zabrali zarówno wojskowi, jak i przedstawiciele lokalnego samorządu i rządu. Podczas uroczystości z okazji święta sformowania 18. Pułku Saperów oraz święta 16. Tczewskiego Batalionu Saperów zabrakło Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka, którego spodziewano się zobaczyć. Ważnym punktem było uhonorowanie żołnierzy znakiem Specjalnym trzeciego stopnia za Ochronę Granicy. Tę część uroczystości zakończył pokaz musztry paradnej.

Po części oficjalnej odbyła się defilada ulicami miasta: Popiełuszki – Staszica – Mickiewicza do I Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Stalowej Woli, gdzie miała miejsce uroczysta Gala Wojskowa. Odbył się tam koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =