Rozpoczęły się RELACJE- VIII Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne

Image

Tradycyjnie już w trzeci weekend września w Stalowej Woli odbywają się RELACJE- VIII Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne.

W piątek przed stalowowolską publicznością zaprezentowali się: Teatr Off- Road z Zabrza- „Grüss aus Buenos Aires”, Wiktoria Skowron z Dębicy- „Wychowana”, Amatorski Teatr Dramatyczny im. Józefa Żmudy ze Stalowej Woli- „Dom Bernardy Alba”. Odbyło się także spotkanie z dramatopisarzem Wojciechem Bonowiczem, redaktorem zbioru dramatów Wiesława Myśliwskiego.

W gościnnym w Spółdzielczym Domu Kultury organizatorzy z MDK (siedziba jeszcze w remoncie) przygotowali czterodniowy program, który budują: prezentacje konkursowe, omówienia spektakli, spotkania wprowadzające do tematu przewodniego, w tym pokaz filmu dokumentalnego, spektakl gościnny, gala finałowa. Preludium do festiwalu stanowi pokaz zwycięskiego widowiska z poprzedniej edycji, połączony z warsztatami dla teatromanów prowadzonymi przez Łukasza Drewniaka.

Do udziału w konkursie kandydowało 76 spektakli z całego kraju. Do prezentacji w Stalowej Woli wybrano zaledwie 11. W gronie oceniającym przedstawienia konkursowe jest krakowski krytyk teatralny Łukasz Drewniak, który jest obecny na RELACJACH od pierwszej edycji. Z kolei pierwszy raz w jury konkursu zasiada Mikołaj Grabowski, reżyser, aktor, pedagog. Korzystając z jego obecności w Stalowej Woli organizatorzy zaprosili wybitnego artystę do zaprezentowania spektaklu „Dzienniki”, opartego na „Dzienniku” i „Trans- Atlantyku” Witolda Gombrowicza. Również po raz pierwszy na festiwalu gości aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa Lidia Sadowa.

Zapraszamy do udziału w RELACJACH, które są twórczym, wypełnionym emocjami spotkaniem artystów amatorów, poszukujących dla siebie wyzwań, mających do przekazania treści, które uznali za ważne dla naszych relacji i RELACJI. Wejście na spektakle jest darmowe. Oto program na najbliższe dni:

16 września / sobota

10.00 Prezentacje konkursowe/ sala widowiskowa SDK.
10.00 "Bezgłośna samotność"- Teatr Fieter/ Ozimek/ scen., reż., scenografia, występuje: Robert Konowalik.
11.20 „HierarchJA”– Teatr Jeszcze/ Warszawa/ scen. i reż. Natalia Fijewska-Zdanowska/ wiersze: Robert Jesionek/ muz. Mikołaj Tabako/ choreografia: Anna Gwarek/ praca z lalkami: Radosław Kaliski/ reż. świateł: Radosław Sałasiński.
Spektakl tłumaczony na POLSKI JĘZYK MIGOWY.
12.30 „Ścięte żonkile”– Teatr Krzesiwo/ Warszawa/ scen. i reż. Ryszard Polaszek/ scenografia i choreografia: Zespół/ oprac. muz. Filip Polaszek.
13.15 Omówienie spektakli konkursowych/ sala widowiskowa SDK.
16.00 Prezentacje konkursowe/ sala widowiskowa SDK.
16.00 „Inna” Aleksieja Słapowskiego– Teatr BaWiMo/ Białystok/ tłum. i reż. Dariusz Szada- Borzyszkowski/ scenografia: Jarosław Perszko/ oprac. muz. Michał Gieniusz.
17.50 „Prawy sercowy”– Teatr Agrafka/ Chełmno/ scen. Karolina Kasprzak/ reż. Iga Jambor-Skupniewicz/ lalki: Beata Jasionek.
Spektakl tłumaczony na POLSKI JĘZYK MIGOWY.
19.10 „Związani”– Grupa Zatrzymać Obrotówkę/ Kraków/ scen. Aleksandra Barczyk, Marta Riess, Arletta Szewczyk/ reż. Aleksandra Barczyk/ muz. Maja Pogwizd.
Spektakl tłumaczony na POLSKI JĘZYK MIGOWY.
20.00 Omówienie spektakli konkursowych/ sala widowiskowa SDK.

17 września/ niedziela

10.00 Prezentacje konkursowe/ sala widowiskowa SDK.
10.00 „HEKSY/ ballada o umieraniu”- Teatr SAFO/ Rydułtowy / scen. i reż. Katarzyna Chwałek- Bednarczyk/ muz. Jarosław Hanik, Tomasz Mazur, Irena Santor, Johann Johannsson.
11.30 „Zapach Domu”– Kępicka Grupa Teatralna/ Kępice/ scen., reż., scenografia i oprac. muz. Magdalena Płaneta.
12.20 Omówienie spektakli konkursowych/ sala widowiskowa SDK.
16.30 Gala RELACJI VIII Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych– ogłoszenie wyników konkursu/ sala widowiskowa SDK.
18.00 SPEKTAKL GOŚCINNY: „Dzienniki”– scen. na podstawie „Dziennika” i „Trans-Atlantyku” Witolda Gombrowicza: Mikołaj Grabowski/ reż. i wykonanie: Mikołaj Grabowski/ sala widowiskowa SDK/ impreza biletowana.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =