Powiat zaciągnie kredyt na spłatę zobowiązań

Image

Powiat Stalowowolski zaciągnie kredyt długoterminowy, by spłacić swoje wcześniejsze zobowiązania. Zgodę na to dali radni podczas ostatniej sesji.

Chodzi o kwotę 11 mln zł z przeznaczeniem na:

- spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu emisji papierów wartościowych i zaciągniętych kredytów w wysokości 3,3 mln zł,
- pokrycie planowanego deficytu budżetu w wysokości 7,7 mln zł.

Założono też harmonogram spłat zaciągniętego kredytu:

- w latach 2026 – 2032 po 0,5 mln zł,
- w 2033 roku – 1 mln zł,
- w 2034 roku – 3,5 mln zł,
- w 2035 roku – 3 mln zł.

- Po podjęciu tej uchwały zarząd zwróci się do Regionalnej Izby Rozrachunkowej o wydanie opinii o możliwości spłaty zobowiązania, którym byłby ten kredyt w latach wskazanych do obsługi tego zadłużenia jako spłaty- powiedziała tuż przed głosowaniem skarbnik powiatu Elżbieta Kulpa.

Radni nie mieli żadnych uwag. Uchwałę przegłosowali pozytywnie.

Wszystko odbyło się zgodnie z prawem, bo na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 2 i 3 ustawy o finansach publicznych, jednostki samorządu terytorialnego mogą zaciągać kredyty na finansowanie planowanego deficytu budżetu, spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu emisji papierów wartościowych oraz zaciągniętych pożyczek i kredytów.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Job

Widać w tym posunięciu progierkowską myśl ekonomiczną. Nie daleko pada jabłko od jabłoni.

~nowaGWIAZDA

Do wojtek , po taśmach prawdy od SOWY partia, peło już nigdy przy korycie nie zasiądzie masz to zaklepane jak pies budę.

~Marija

Te długi powinni spłacać radni co za nimi głosowali.

~Wojtek

PO podczas swoich rządów, gdyby rzucało ciemnemu ludowi jakiś ochłap w postaci trzynastek i różnych innych benefitów, to rządziło by do dzisiaj, ale zignorowali starą złodziejską zasadę, że jak kradniesz to się dziel. A najlepiej z tym coś mu ukradł, to będzie cię uważał za dobrodzieja...

~Hjhh

Do eSka
Politycy? Jacy politycy bo ja tu nawet polityków nie widzę, raczej bazarowych cwaniaków, a wiesz co to cwaniak? To mieszanka chamstwa z przebiegłością. I o takich osobnikach mówimy. Prosty przykład sobie/daj, jaki to polityk? A cała reszta to ten sam sort.

~Vox

@doktorząb
Pinokio wraz z Szumowiną, Niedzielą i innymi tzw Ekspertami powinni stanąć przed plutonem egzekucyjnym, a razem z nimi ten łotr i clown z krakowskiego przedmieścia, który dał zielone światło laboratoriom z za oceanu, za co serdecznie mu dziękowała Georgette Paulsin Mosbacher
Z kraju Pinokio uczynił własny biznes z którego ciągną astronomiczną kasę. Wiedzą, że mogą bezkarnie robić co zechcą bo pozbawili Polskę wszelkich cech państwa , a ludność tej krainy przekupują ochłapami, aby siedziała cicho.

~eSka

Jak się na radnych wybiera polityków - populistów, socjalistów a nie przedsiębiorców to tak się to kończy :( Raport NIK w sprawie plandemii pokazał do jak monstrualnych WAŁÓW dochodziło i pewnie nadal dochodzi np w związku z wojną na Ukrainie czy handelek wizami do Polski, a wiadomo przykład idzie z góry... Zadłużenie pozabudżetowe przekroczyło wszelkie wskaźniki alarmowe i nadal szybko rośnie i tu to samo - jest problem? bieremy kredyt!

~doktorząb

Kto wsadzi tych bandytow z pis jak maja immunitety .Raport NIK wyszedl ,miliardy wydane niepotrzebnie,dodatki kowidowe tez byly niepotrzebne .Lekarzy,pielegniarki przekupili zeby wprowadzic stan strachu .Glowny łotr Pinokio powinien byc juz w areszcie a ten sobie wyglasza swoje mowy pochwalne co to on uczynol na spotkaniach.Ponad 200 tys ludzi usmiercili przez zamykanie w domach ,zamkniete szpitale i eliksiry śmiercionki.Chorowici seniorzy po pierwszej dawce dostawali objawy kowida i po kilku tygodniach w szpitalu zgon.

~Felicjan

Za te długi powinni siedzieć.

~Ooó

Opluwają PO, a sami pod płaszczykiem uczciwości walą wały że PO+PSL+SLD
i inna szumowina musiałyby się drugi raz narodzić i to nie wiadomo czy by im dorównali. Dają ciemnemu motłochowi pieniądze to ten cicho siedzi i przemilcza największe szfindle. Najgorsze to pewno nigdy światła dziennego nie zobaczą. Po tych co wyszły można wnioskować resztę.

~Toni

Każdy kto po tych wszystkich partactwach i aferach na szczeblu lokalnym i krajowym dalej popiera PiS, powinien dostać legitymację osoby niepełnosprawnej umysłowo.

~Tymon

PiS jest za cienki, aby o własnych siłach rządzić państwem. Ma swoich mocodawców, którzy nieustannie wspierają ich pieniędzmi, bo to, że te pieniądze, które są rozdawanie na prawo i lewo pochodzą z jakiegoś uszczelnienia VAT, czy jakiegoś innego zakłamanego źródła, to pewnie najgłupszy wyborca PiS nie uwierzy. Kasa pochodzi z kredytów zaciągniętych w Żydowskich bankach, a może jeszcze Koreańskich(?), które wspomagają takie rządy jak w Polsce. Mówimy o Polsce jako zarysie na mapie admisyracyjnej Europy, bo tylko taka się ostała.

~Uiuuu

@Kibic43
Dziadki powiadasz? A ja ich nazywam prostytutki, sprzedajne qrvvy stadionowe, a ich człowiek przy kudłatym to sobie/daj. Bez nich kudłaty by nosił teczkę za szrekiem, o ile tamten by mu na to pozwolił. Bo i na to jest za głupi.

~Lucjan

PiS bierze kredyty by spłacać kredyty. Nie spłacimy ich długów do śmierci.

~kibic43

Jak beda glosowac kibice Stalowki? bo pis dziadkom wynajal jakies pomieszczenia i teraz dziadki zamkneli geby i nie krytykuja pis.Ma kogo zaglosuja? niech ujawnia to ,bo ja nie popieram pis ,nic od tych łotrow nie chce.

Thomas-W

Dzień Dobry.

Wzrost zadłużenia Powiatu i konieczność spłaty tego zadłużenia, oznaczają wyższe opłaty za mieszkania.
A to oznacza falę eksmisji do mieszkań socjalnych, ewentualnie do schroniska dla bezdomnych lub do obozowiska w lesie przy Przemysłowej w przypadku osób które nie dostaną prawa do mieszkania socjalnego.

~Stachu

ale Krokusowi 20 tys. dali bo chyba mają za dużo pieniedzy... na cudze dzialki!

~Mieszkaniec

Mam nadzieję , że mieszkańcy docenią to przy następnych wyborach. I podejmą słuszną decyzję

~Taka prawda

Planowany deficyt budżetowy, - ręce opadają, czyli takie ,,my wam zrobimy to i tamto w przyszłym roku ale będziemy musieli coś niecoś dopożyczyć.oczywiście radni chcąc pozostać w radzie przytakują.

~Diabeł

W Tarnobrzegu też wzięli kredyt aby spłacić kredyt. Lublin ma ponad 1 mld zł zadłużenia !!!!!!!!!!! ale o tym nikt wam nie powie bo tylko tak robią w Stalowej Woli

~Wersace

Dziwi mnie tylko że całe to towarzystwo od rządzenia uważa się za coś wyjątkowego, wszystkowiedzącego i na wszystkim najlepiej się znającym. A tak naprawdę to co oni wyczyniają mógłby z powodzeniem czynić jakiś nierozgarnięty intelektualnie, albo poczęty po alkoholu.

~obiektywnie

Miasto, Powiat, kredyty, emisja obligacji itp. to takie NIC nieznaczące bzdety... Po działalności włodarzy i ich pomocników w osobach radnych widać, że to G znaczy. Gdyby Nadbereżny bądź Zarzeczany, albo, któryś z radnych miał w takim samym stylu zarządzać wydatkami we własnym gospodarstwie domowym, albo za nieudolność zarządzaniu wydatkami odpowiadać materialnie, to zastanowiłby się ze sto razy czy warto... A tutaj? Zero! (0) odpowiedzialności. Ślepy pęd, aby tylko wybrnąć na kawałek prostej. Jak wygramy wybory będziemy się martwić bo będzie na to czas. A jak nie to...No cóż przyjdzie jakiś nieszczęśnik i dostanie po nas w spadku wielkie G w postaci długów do spłacenia. To takie zaminowanie pola do sprawowania władzy. Jak widać włodarze niczym się nie trworzą więc wnioskuję, że to wszystko jest wielkiego CHxxx warte. I nie uwierzę w kocopoły, że tym w/w zależy na dobru Miasta i Mieszkańców.

jusek

Tomciu,farfoclu na bezrobociu.
Co możesz wiedzieć o kredycie?Przecież MY jesteśmy sponsorami twojego nieróbstwa i nigdy tego długu nie spłacisz.Spadaj do swojego Szówska i milcz kiedy mówisz, ekspercie od broni,politologu 10-go sortu,dziadu emaliowany.

Thomas-W

Dobry Wieczór Państwu.

Z wykształcenia jestem politologiem zarejestrowanym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jarosławiu.
To typowa "pętla kredytowa", na końcu której - w przypadku przeciętnego człowieka - jest przeprowadzka do szałasu w lesie przy ulicy Przemysłowej.
Powiat Stalowowolski musi wziąć kredyt żeby spłacić poprzednie kredyty i jest już zadłużony co najmniej do 2035 roku.

~Aaa

Beeheheeeeeee

~kosmos

Czekaliśmy na to wiekopomne wydarzenie dość długo by doczekać się 'rolowania" długu kolejnym długiem. Gołym okiem widać, że obrany kurs jest identyczny z tym jakim porusza się szpital powiatowy(oczko w głowie starosty!) Wzorzec oddłużania szpitala poprzez jego dalsze zadłużanie pan Zarzeczny przetestował z byłym dyrektorem Edwardem S. Gdy szpital miał dług ok 4 mln. złotych trzeba było wywalić dyrektora L. bo na horyzoncie pojawił się "uzdrowiciel" finansów szpitalnych którego pan Zarzeczny sobie przygarnął. Oddłużanie rozpoczęto z rozmachem poprzez kolejne długi... Na to godził się p. starosta bo siedział w radzie szpitala jako jej szef. Patrzył na ręce dyrektora i nie wiedzieć kiedy dług szpitala pokazał 16 mln. Pamiętamy w jakim klimacie nastąpiło przerwanie passy oddłużeniowej. Ciekawi nas panie starosto ile teraz wynosi dług szpitala bo skoro pan postanowił oddłużać powiat tą samą metodą to chyba do katastrofy jest już blisko. Jesteśmy ciekawi czy identycznie pan postępuje z budżetem domowym?

~Kozioł

Jprdl geniusze

~Bond

To nazywa się spirala zadłużenia. Będzie tylko gorzej. Młodzi ludzie wam tego długu nie darują! Kredyt, kredytem. Brawo komuchy.

~Ubek

Huta Stalowa Wola. PiS przedwcześnie ujawniło plan "odbijania" majątku
Nasz informator twierdzi jednak, że strona chińska przestała udzielać jakichkolwiek informacji i 'usztywniła swe stanowisko' po spotkaniu z załogą i mieszkańcami Stalowej Woli premiera Morawieckiego i wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, podczas którego ten pierwszy publicznie wspomniał o odzyskiwaniu przez obecne władze sprywatyzowanego mienia od chińskiego inwestora
- podaje "Rzeczpospolita".

~księgowy

nie ma na to zgody... zaciągnie tzn. jeszcze bardziej zadłuży każdego z nas a wyrówna to podnosząc podatki...niech ten który to zrobi odpowiada za takie decyzje majątkiem własnym