Drzewa pod nową halę sportową już ścięte

Image

Hala sportowa tej szkole jest bardzo potrzebna. Przez pokolenia uczniowie PSP7 obywali się bez niej, nawet w czasach wyżu demograficznego, ale teraz będzie inaczej, nowocześniej i wygodniej.

Sala gimnastyczna to za mało dla tylu klas. Do tej pory zajęcia WF odbywały się w różnych miejscach, często także na zewnątrz gdzie jest orlik, bieżna i… różne warunki atmosferyczne. Hala sportowa z prawdziwego zdarzenia daje wiele możliwości.

- Za kwotę ponad 12,3 mln zł zostanie wybudowana nowoczesna hala sportowa wraz z zapleczem szatniowym, z przebudową zaplecza sportowego dla całej szkoły- mówił tydzień temu Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Słowo stało się ciałem. Minusem jest to, że wraz z rozbudową infrastruktury ścięto wiekowe drzewa, które były wizytówką tego miejsca. Jeszcze wczoraj fotografowaliśmy je dla Was. Okazało się, że po raz ostatni.

Niestety, wycinki nie dało się uniknąć, bo hala sportowa musi powstać w pewnych obostrzeniach i nie da się jej ulokować w taki sposób, by ocalić drzewostan. W przypadku tego zadania jest więc konieczna wycinka topoli włoskich, rosnących przy szkole od lat. Nie jest możliwa zmiana projektu. Miasto rozważało możliwość przeniesienia szkolnych drzew, ale koszt przesadzenia jednego, to aż 50 tys. zł. Przy kilku drzewach rachunek byłby kosmiczny. Tańszym więc rozwiązaniem będzie zakup nowych, odpowiednio dużych drzew i posadzenie ich w sąsiedztwie.

Przewiń do komentarzy

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~nowaGWIAZDA

Ty ivka, to daj jeden przykład tej głupoty tego szanowanego komentatora bo dla mnie to najmądrzejszy komentator na tym portalu.

~ivka

dzban pseudointeligent teraz sie nazywa ~nowagwiazda.
moze i nowa ale głupota dalej ta sama

~nowaGWIAZDA

Gdyby w STALOVEJ WOLI mieli coś do gadania osobnicy tacy jak emeryt '' e 2rds'' to nasze miasto by się zwinęło do 19 wieku. Wycinać drzewa pod blokami i powiększać wszędzie parkingi bo wszędzie brakuje miejsc parkingowych dla samochodów. Każda nowa inwestycja w naszym mieście bardzo cieszy wszystkich mądrych mieszkańców STALOVEJ WOLI bo miasto się rozwija w kosmicznym tempie.

~aaaaaaaa

Lewactwo ma nowy zabobon ludzie do gazu .Dziki i drzewa na piedestał

~andrzej

tak, komuchy najpierw zabraniają wszelkiego rozwoju sportowego ,a potem się domagają efektów za zawodach , mnie wcale nie dziwi fakt ,że stalowka jest w 3 lidze. przy takiej polityce.

~U,M

MY UCZNIOWIE CHCEMY MIEĆ NOWĄ HALE SPORTOWĄ !!!!!!!!!

monica15_05

Łby sobie poscinajcie Loczek odpowiesz za to że ze Stalowej zrobiles betonoze

monica15_05

Czego kretyni blokujecie wpisy co nie wygoda jak ktoś napisze prawde

~antypiss

Wszędzie przeszkadzają drzewa wycinaja na potęgę robi sie straszna betonoza w Stalowej . Lucek podpisuje te wycinki .

~kierowca

do kaczora donaldino, ciemniaku wszyscy młodzi mieszkańcy stalowej bardzo się cieszą ,że będą mieli kolejną nową salę gimnastyczną bo na korytarzach WF to mieli w czasach komuchów.

~Kaczor2

Zła robota, niech młodzież widzi szkodnikow z pis jak niszcza drzewa i caly kraj.

~ABCDE

Dobra robota, niech młodzież uprawia sport, brawo PIS

~Ehhh

Za moich czasów ... dawna szkoła "10" zajęcia wfu odbywały się na.... korytarzu... i jakoś nikt nie chciał budować kolejnych sal ....

~Janina

Iii, też mi sensacja. Przecież PiS już wszystkie drzewa wyciął.

~urzędas

drzew się nie wycina jeżeli są na nim gniazda większe niż metr. Jeśli nie ma to można wycinać. Definitywnie.

~Angel

Zakupienie nowych drzew i ich posadzenie wraz z transportem będzie kosztować mniej niż przeniesienie istniejącego drzewa?

~doStalówek

Drzewa wy,ciete to klony i lipy .Topole 2 sztuki na rogu plotu, wycinali w 2020 w kwietniu wtedy gdy nam kazali siedziec w domach.A dalej poza miejscem na Hale rosna topole i to od lat 70 tych.Sala sportowa w zupelnosci wystarczala,ale jak pis bierze kolejne kredyty to zrobili sztuczny problem ze brakuje miejsca pod WF. Za moich czasow bylo 6 klas po prawie 40 osob w klasie ,jeden rocznik .A teraz nie ma tylu uczniow na klase i mowia ze jest przepelniona szkola.

~Rodzic

Dzieci w tej szkole ćwiczyły momentami na korytarzach. Dobrze, że powstanie nowa dodatkowa sala. Ekologia to powoli zamienia się w system totalitarny.

~Krzyk

Był o ulicę Okulickiego i co teraz, eko trutnie, nic nie stękacie, nikomu nie podziękujcie,

Stalówek123

Jest ktoś z Was alergikiem?Wiecie jak topole pylą i wpływają na Ich stan zdrowia?Najgorsze drzewa chyba oprócz lipy do sadzenia falowo.

~Brawo

Leśny dzban, krótko i na temat,,,,,,, aaaaa a Gretę złapali i osądzili,, to czas na polskie grety

~dyrektor

wycinają bo uchwalono przepisy dotyczace np. upadku drzew w czasie burzy. DLATEGO PYTAM: dlaczego uchwalono tak szkodliwe zapisy dla drzewostanów ?? Należy ZMIENIĆ te ustawy/przepisy na rzecz takich, które beda np zabezpieczać przed upadkiem drzew np poprzez liny, wsporniki, umocnienie gruntu przed wyrwaniem korzeni etc. W tym jest problem: w przepisach - postawią hale, blok, stadion - wchodza przepisy o upadku drzew i MUSZĄ ciac !! Przed wybudowaniem chodza ludzie po chodniku i nie przeszkadza. Dlatego pytam władz : który blok (z takimi więzbami, lanymi stropami itd ucierpialo od upadajacego dzrzewa ? W lipcu jak była burza to wielka topola upadła na hale z PRLu (ul. Przemysłowa) i jakos budynku nie rozebrano. Stowarzyszenia działajcie w koncu - zobaczcie gdzie jest problem - jak wyzej napisałem !!

mimik

Wszędzie przeszkadzają drzewa wycinaja na potęgę robi sie straszna betonoza w Stalowej . Kto pozwala na te wycinki ?!

~emeryt

Potwierdzam ,w podstawowce 7 bylo tyle klas ze bylo duzo szkolnikow.W klasach bylo ponad 30 uczniowei jeden rocznik to 6 klas .Teraz robia sztucznie problem , ze niby uczniowie nie maja gdzie miec zajecia WF ,a jakos przez 50 lat byla sala gimnastyczna i boiska pod szkołą i każdy sie mieścil ,nikt nie narzekał.

~???

To chyba taki żarcik z tą ilością klas i tym, że się nie mieszczą. Kiedyś pierwszych klas było tam do k, po ponad 40 uczniów w klasie i jeszcze w soboty się chodziło. Teraz rodzi się w mieście przez rok tyle dzieciaków co kiedyś w szkole 7 było w pierwszych klasach i wymyśla się sztuczne problemy. Szkoda tylko że przy takiej ilości boisk w tym mieście przez całe wakacje ciężko było zobaczyć dzieciaki, co najwyżej te stare 35-50 lat, które biegały po boiskach.

art2deco

Były jakieś głodówki komuny hippisów?

wyborca

Kiedy coraz głośniej mówi się o potrzebie usunięcia lekcji religii i WF-u ze szkół, to budujemy nową halę sportową. Tak faktycznie chodzi o to, żeby szkoła mogła się pochwalić podczas szkolnych akademii i wizyt polityków.

~emeryt

Podobnie bylo z drzewami na placu centralnym przy rewitalizacji ,drzewa rosly przy plocie nikomu nie przeszkadzaly i tak je wycieli bo byla okazja wyciac i zarobic na drzewie.

~złomiarz

Nie mogły trole przepuścić okazji do unicestwienia kolejnych drzew. Rosły przy samym płocie. Hala będzie budowana na szkolnym ogrodzeniu ?

~Leśny Dzban

Tak ... bo na świecie się robi sale gimnastyczne z drzewami w środku i sie ich nie wycina. Jest różnica miedzy wycięciem drzewa bez sensu nie kolidującym z niczym a wyciecie drzewa pod budynek sali gimnastycznej w której wasze tłuste dzieci bedą mogły zobaczyć coś innego niż tablet lub smartfon.