Działkowcy z Krokusa dostaną 20 tys. zł od powiatu

Image

W lipcu br. zarząd Rodzinnych Ogrodów Działkowych Krokus zwrócił się do Powiatu Stalowowolskiego z prośbą o dotację do zadania, które realizuje.

Mowa tu o kwocie 20 tys. zł. Pieniądze te powiat zgodził się przekazać Gminie Stalowa Wola z przeznaczeniem dla Krokusa. Chodzi o dofinansowanie infrastruktury Rodzinnych Ogrodów Działkowych z przeznaczeniem na rozpoczętą elektryfikację działek. Dlaczego pieniądze nie trafią z powiatu bezpośrednio do Krokusa?

- Zadania dotyczące Rodzinnych Ogródków Działkowych, w zakresie ich budowy czy modernizacji infrastruktury ogrodowej, są przypisane do samorządów gminnych, stąd wprost udzielenie pomocy finansowej przez powiat byłoby niemożliwe. Ta forma wsparcia została już wstępnie z panem prezydentem omówiona i zaproponowana po przyjęciu uchwały, z tym że właściwa jest konstrukcja, która nie wskazuje dokładnie, dla którego to ogrodu się przyznaje środki, ze względu na to, że gmina posiada uchwałę w sprawie zasad udzielanie dotacji celowej ze środków budżetu gminy dla stowarzyszeń ogrodowych. Będzie zapis, że będzie to 20 tys. zł dla Gminy Stalowa Wola na dofinansowanie budowy lub modernizację infrastruktury ogrodowej z przeznaczeniem na elektryfikację ROD prowadzoną przez stowarzyszenie ogrodowe na obszarze Gminy Stalowa Wola. Po złożeniu wniosku do gminy te ogrody będą mogły otrzymać te środki, które poprzez budżet samorządu gminnego muszą być wprowadzone i wydatkowane w trybie tej uchwały, która od 2018 roku funkcjonuje w gminie- wyjaśniła skarbnik Powiatu Stalowowolskiego Elżbieta Kulpa.

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały, środki pomocy finansowej powiatu w wysokości 20 tys. zł pozwolą zwiększyć wsparcie elektryfikacji 202 działek, której koszt całkowity wynosi 360 tys. zł.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =