Piknik Olimpiad Specjalnych w Stalowej Woli

Image

Po raz pierwszy w Stalowej Woli został zorganizowany Piknik Integracyjny BądźFIT Olimpiad Specjalnych Polska.

Początkowo wydarzenie to miało odbyć się na terenie Parku Zimnej Wody, w otoczeniu pięknej przyrody, jednak ze względu na warunki atmosferyczne zostało przeniesione na teren hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

- Olimpiady Specjalne, czyli stowarzyszenie, które skupia dzieci i dorosłych z różnymi rodzajami niepełnosprawności: z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym, głębokim, ze sprzężeniami, to jest takie wyjątkowe stowarzyszenie, które oprócz zawodów, wdraża różnego rodzaju projekty. Jednym z nich jest program BądźFIT, który ma na celu przede wszystkim zachęcić rodziców, by wdrożyli zdrowy styl życia na co dzień w wychowaniu swoich dzieci i chodzi nie tylko o przygotowanie zdrowych posiłków, ale również wszelkiego rodzaju aktywności, chodzi o ruch, dobre samopoczucie dzieci. Zdajemy sobie sprawę, że dzieci z głębszą niepełnosprawnością same bardzo często nie podejmują tej aktywności, ale jeśli mają dobry przykład i wzorce w domu, wszystko może się udać- mówi Barbara Nabrzeska, dyrektor Zespołu Szkół Numer 6 Specjalnych w Stalowej Woli.

BądźFit to projekt mający na celu poprawę i ochronę zdrowia oraz dobrego samopoczucia osób z niepełnosprawnościami. Ma on wpłynąć na zmianę sposobu życia, zwiększenie aktywności fizycznej, wyrobienie zdrowych nawyków żywieniowych. Celem pikniku była integracja zawodników Olimpiad Specjalnych Polska z różnych regionów naszego kraju, mających podobne zainteresowania w dziedzinie bycia FIT. Spotkanie to także wymiana doświadczeń i wspólny trening.

- Dzięki ogromnemu wsparciu PEFRON- u organizujemy w Polsce, jako Olimpiady Specjalne, program zdrowotny. To nie jest piknik, który dotyczy tylko naszego oddziału regionalnego. Mamy ekipy przyjezdne m.in. z: Kozienic, Krasnegostawu, Sandomierza, Tarnowskich Gór, Mielca, Rudnika nad Sanem, Przemyśla, Tarnobrzega. Na pikniku mamy 80 zawodników. Są też zawodnicy, którzy są w programie Młodzi Sportowcy, czyli maluszki, które zaczynają program Olimpiad Specjalnych- mówi Krzysztof Chrustowski, przewodniczący Klubu Promyk Olimpiad Specjalnych Polska Podkarpackie.

W ramach pikniku zawodnicy wzięli udział w różnych konkurencjach sportowych, które są konkurencjami Olimpiad Specjalnych. Wśród nich znalazły się m.in.: golf, badminton, kolarstwo, piłka nożna, zumba. Były też konkurencje niezwykłe jak np. zbieranie warzyw na czas. Ponadto odbył się pokaz strażacki.

- To co jest tutaj, to nie jest wszystko. Po południu dla dzieciaków będzie dyskoteka i zabawa, a wieczorem będą warsztaty o zdrowym jedzeniu, o warzywach, owocach, o tym co warto jeść, czego nie warto jeść, jak to wszystko komponować, jak to jest ważne w treningu- mówi Krzysztof Chrustowski.

W drugim dniu imprezy w planach jest gimnastyka korekcyjna, aerobik w wodzie, zajęcia fitness oraz trening bokserski.

Przewiń do komentarzyKomentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Fefe

Śmierdzące gacie erdesika są na licytacji!