Dobre wieści! 302 mln zł na budowę nowego mostu przekazane od Rządu!

Image

Na ten most czekaliśmy bardzo długo. Most będzie, bo podjęto nie tylko taką decyzję, ale już przekazano kosmiczną kwotę na jego budowę! To wspaniałe wieści nie tylko dla Stalowej Woli, ale dla okolicznych powiatów i całego regionu.

- Podpisałem umowę!! 302 miliony złotych przekazane na budowę mostu. Ręka nie drżała – Prezydent Lucjusz Nadbereżny świadkiem. Nowy most na Sanie to jedna z kluczowych inwestycji dla Stalowej Woli i całego regionu, dlatego rząd wspiera ją finansowo. 302 miliony to 80% całości - pozostałą część zapewnia Marszałek Województwa Władysław Ortyl. Kontrakt na budowę opiewa na 378 milionów- informuje wiceminister Infrastruktury Rafał Weber.

I jak wyjaśnia most połączy miasto z S74, która powstanie w ciągu najbliższych kilku lat. Zapewni też sprawny dojazd do Stalowej Woli mieszkańcom gminy Pysznica, Radomyśl nad Sanem i Zaklikowa, co na pewno nie tylko ułatwi codzienność wielu ludziom, ale jeszcze bardziej pobudzi społecznie, gospodarczo, kulturalnie nasz region.

- Z pełną determinacją zmieniamy transportowe oblicze naszego regionu. Droga ekspresowa S19 i wpięta w nią obwodnica Stalowej Woli i Niska zapewniają bezpieczne, wygodne dotarcie do Rzeszowa czy Warszawy. Modernizowane przy współpracy z samorządami drogi lokalne gwarantują wysoką jakość codziennej komunikacji. Inwestycje z ostatnich lat to prawdziwa rewolucja transportowa na której zyskujemy społecznie i gospodarczo. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w proces realizacji nowego mostu – Senator RP Janinie Sagatowskiej, Marszałkowi Władysławowi Ortylowi, który podjął się realizacji, a także Prezydentowi Lucjuszowi Nadbereżnemu i lokalnym samorządowcom. Współpraca przynosi wymierne efekty i korzyści mieszkańcom Stalowej Woli i regionu- pisze wiceminister Infrastruktury Rafał Weber.Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =