Działkowcy są niezadowoleni z umiejscowienia zatoki autobusowej

Image

Ulica Działkowa nie została jeszcze otwarta, a już działkowcy z Hutnika I zgłaszają swoje uwagi dotyczące umiejscowienia zatoki przystankowej. Przypomnijmy, że wcześniej autobusy miejskiej komunikacji publicznej w ogóle nie docierały w pobliże ogródków działkowych.

Do prezydenta miasta trafiła petycja od użytkowników ogrodów działkowych ROD Hutnik I w sprawie przeniesienia zatoki MKS. W przekonaniu autorów wniosku umiejscowienie przystanku nie służy ani właścicielom posesji położonej po sąsiedzku, ani działkowcom.

Obecne umiejscowienie zatoczki MKS z peronem nie spełnia podstawowej funkcji jaką było ułatwienie mieszkańcom dostępu do ogród dziadkowych, ponieważ znajduje się za daleko bramy prowadzącej na te ogródki. W pobliżu tejże bramy jest dużo więcej miejsca na umiejscowienie zatoczki MKS niż w obecnej lokalizacji. Poza tym obecne umiejscowienie utrudnia wykonanie zjazdu z położnej przy niej nieruchomości- czytamy w petycji.

Zgodnie z przepisami, prezydent miasta ma 3 miesiące na ustosunkowanie się do petycji.

Przyglądając się sprawie lokalizacji przystanków autobusowych trzeba wziąć pod uwagę, że obecnie znajdują się one w niedalekiej odległości od oczka wodnego i terenów rekreacyjnych znajdujących się na błoniach nadsańskich. Prawdopodobnie właśnie to wpłynęło na decyzję aby zostały postawione akurat w tej lokalizacji.

Przypominamy, że w pierwotnej wersji projektu w ogóle nie było mowy o przystanku przy samych działkach. Powstał on by ułatwić życie działkowcom i odpoczywającym na błoniach. Większość z nich z racji wieku korzysta z przejazdów MKS bezpłatnie.

- Podjęliśmy decyzję żeby autobusy komunikacji publicznej mogły dojeżdżać do bram ogrodu działkowych, które się tam znajdują- mówił w czerwcu prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Ostateczny głos w tej sprawie będzie miał oczywiście prezydent miasta. Ale czy da się zmienić projekt już zrealizowany, który powstał z dofinansowaniem, zwłaszcza, że autobusy będą zatrzymywały się wzdłuż działek, więc niedaleko bramy? Z tego miejsca będzie też bliżej użytkownikom działek znajdujących się przy wale, np. Krokusa.

Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie? Czy powinno się petycję rozpatrzeć pozytywnie?

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~Polak

Bardzo dobra lokalizacja zatoki i przystanku, optymalna dla działkowców chcących iśc po warzywa oraz odpocząc na błoniach, jest OK, nic nie zmieniać!

~nowaGWIAZDA

Ja jestem działkowcem i jestem bardzo zadowolony z tej zatoki -przystankowej bo jest umieszczona bardzo bliski wejścia na działki. To , że jednemu dziadkowi się ta zatoka nie podoba to nie znaczy , że innym też.

~oladudek

Brawo dla Prezydenta ze zrobił zatoke a ze to sie nie podoba staruchom z prlu to chvj im w dvpe

~Wnuk erdusia

Narodowcy to jest przyszłość, erdesik=ubek ich mocno popiera.

~Dzomel

Piz ich poniża, a i tak pójdą na nich głosować. Prawo głosu powinno być dla ludzi ze znajomością podstaw ekonomii oraz do momentu sprawności umysłowej, czyli do wieku kiedy przechodzi się na emeryturę. Dzieci też nie glosują.

~E.a

Afera z du.y!!!! Przecież ten przystanek nie powstał wczoraj, to gdzie do tej pory byli ci wszyscy pseudo niezadowoleni działkowicze? Zgadzam się z tobą Ogrodniczka. Myślę, że ~zuzia~ ma rację i ten przystanek nie odpowiada tym mieszkańcom z domków szeregowych na skarpie.

~...

Jak im nie pasuje to mogą jeździć taksówkami!!!
Dostali 13 ke i 14 ke
To stać ich!!
Nie tylko się nauczyli beczeć i beczeć
I wiecznie im wszystko nie pasuje
Ot taki wredny naród!!!

e2rds

~Erdesik bis co świniaku obchodzą cie moje gacie jak ty i tak z gołą d.pą biegasz i kwiczysz, kwicz dalej, a o galotach możesz pomarzyć.

~Maria118

Janek genialny wniosek, popieram w całości

~Erdesik bis

Ubek=erbuś, piszesz głupstwa, zmień sobie wreszcie te śmierdzące gacie!

~Ogrodniczka

Ciekawa jestem ilu działkowców podpisało ten list do prezydenta, bo ja nie spotkałam nikogo na działkach, kto popiera taki idiotyczny zarzut . To absurd i na pewno nie dotyczy większości działkowców.

~Ogrodniczka

Ciekawa jestem ilu działkowców podpisało ten list do prezydenta, bo ja nie spotkałam nikogo na działkach, kto popiera taki idiotyczny zarzut . To absurd i na pewno nie dotyczy większości działkowców.

~Stw

Gnomy z prlu wiecznie narzekają ze to że tamto, wróćcie się do czasów wczesniejszych jak wam się nie podoba!!!!! Brawo panowie co robicie działkowa teraz mamy super drogę ścieżkę rowerowa i parkingi super robota!!!!!

~Mieszkaniec

Zuzia ????drepta drepta aż se łeb wydrepta ????ta pani jest ąę i stoi przy swoim chce mieć wyjazd z tyłu????a ja chce mieć mercedesa

~Babi

Można przenieś na błonia i oczko i bramę z charzewic całe funkiel nówka i nieużywane centrum przesiadkowe i raz je jeszcze otworzyć przed wyborami. Chętni do konferencji z przecięciem wstęgi z doświadczeniem już są!

~medyk

erdeesa i rudego na syberie....jak najdalej na wschód , na kamczatkę i tam niech zakładają komunę.

~zuzia

Mili Państwo. Ale to wcale nie chodzi o działkowiczów. To takiej jednej Pani z tych domków na górze się nie podoba. Rzekomo chciała by mieć wyjazd od tyłu.... tylko ciekawe jak z tej skarpy? Ale Pani jest zawzięta i "depta" dróżki do prezydenta....Reszty można się domyślić

e2rds

~Tygrees 23
Tym starcom to nic nie pasuje nigdy!!! zutylizowac albo do domu starcow !!!!!!!!!!!
Widzisz jak to jest, ty cieszysz się by tych starych zutylizować i ja się cieszę, bo taki de.il jak ty nie dożyje starości z takim rozumkiem.

~Janek

teraz poprosimy autobus pod bramę na działki za Sanem tam prowadzi 900 metrowa asfaltowa droga i autobus ma gdzie nawrócić przystanek pod bramą ,nam też się należy.

~Rysiu

Przystanek na blonia i Dzialki jest optymalny. Albo przy Wałowej albo przy oczku. Posesjonat niech nie bruzdzi.

~Troskliwy

Spokojnie kochani działkowcy! Słyszałem, że już wkrótce MKS uruchomi specjalną kursującą co 15 minut bezpłatną linię dowożącą pod każdą alejkę na działkach, aby żyło Wam się jeszcze lepiej!

~Pol

Jeżdżą za free to jeszcze coś się nie podoba!!! Piepsseni sygnaliści i malkontenci! Zlikwidować działki i po problemie

~Tygrees 23

Tym starcom to nic nie pasuje nigdy!!! zutylizowac albo do domu starcow !!!!!!!!!!!

~Login

Nie wiem o co tą całą awantura ? To jest tylko słupek z tabliczką ! Nikt nie powiedział że będą tam jeździć autobusy miejskie . Przecież tak samo jest na przystanku PKP w Charzewicach . Też jest tam słupek że znakiem informującym że to przystanek autobusowy , jest tabliczka na rozkład jazdy , jest i punkt ładowania autobusów elektrycznych i tylko w tym wszystkim jest mały problem . A mianowicie taki że tam żaden autobus MZK nie podjeżdża ! Obawiam się że tak samo działkowicze zobaczą tam autobusy jak świnia niebo !

maria118

~Tomik~popieram Twoją myśl, dojazd do SOD SAN bardzo potrzebny! Jest droga asfaltowa do samego Domu Działkowca SOD SAN. Ponadto korzystaliby też dzialkowcy ogrodu tzw Mostostalowcow.

~Tag

Jak się coś nie podoba dziadkom to nie korzystać!

~Brygida

Nie pasuje???l Lepiej było chodzić z Czarneckiego!!! W GŁOWACH SIĘ POPRZEWRACAŁO

~Tde

Przystanek przeszkadza?a co powiecie o jeżdżących dosłownie co chwilę szambowozach

~lola

Nigdy nikomu nic nie pasuje. Najlepiej zeby ich dowoził pod sam działkę to przestaną narzekać.
Nie pasuje to są taksówki i rower.
Zatoczki są w bardzo dobrym miejscu.
Marudy i tyle w temacie nie dogodzi.

~leb

Proponuję.
Za opłatą 20 zł (każdorazowo) autobus podwozi pod działeczkę.