O śladach dawnych powodzi

Image

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli odbyło się kolejne spotkanie Kafejki Historycznej organizowanej przez MBP i Fundację Dionizego Garbacza Stalovianum. Tym razem gościem był wybitny specjalista w zakresie geografii, kartografii i teledetekcji, prof. Jan Andrzej Ciołkosz, związany przez wiele lat z Uniwersytetem Warszawskim.

Pochodzący z Rozwadowa naukowiec udowodnił, że dzisiejsza technika pozwala wykryć bardzo stare zmiany gruntu świadczące o pradawnych powodziach czy zmianach dokonywanych przez człowieka. Prezentacja prof. Andrzeja Ciołkosza przybliżyła gościom wrześniowej Kafejki Historycznej niektóre tajniki doliny dolnego Sanu. Mimo pewnych kłopotów technicznych spotkanie się udało, a goście z zainteresowaniem słuchali wykładu, potem było sporo pytań.

– Na kolejnym spotkaniu Kafejki, w październiku, zobaczymy film, który nie był jeszcze prezentowany w Stalowej Woli... – zapowiedziała prowadząca spotkanie Anna Garbacz. Szczegóły wkrótce. Przypominamy, że Kafejkę Historyczną w każdy drugi wtorek miesiąca otwierają Fundacja Dionizego Garbacza Stalovianum i Miejska Biblioteka Publiczna w Stalowej Woli. Jest tu miejsce dla każdego, kogo ciekawi historia miasta i regionu. Wstęp wolny.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~lalka

Ciekawy wykład. Zapytam czy pan profesor Ciołkosz to krewny pana dyrektora Ekonomika Pawła Ciołkosza?