Jak wybrać dobrą matę do jogi?

Materiał zewnętrzny Image

Joga to coraz popularniejsza forma aktywności nie tylko w dużych miastach, ale także mniejszych. Wiele osób zauważa korzyści płynące z uprawiania tej formy aktywności, która pomaga w zadbaniu o samopoczucie oraz pozytywnie wpływa na zdrowie. Dodatkowo joga to aktywność, której rozpoczęcie nie wymaga dużych zasobów finansowych. Wystarczy jedynie mata do jogi i wygodny strój sportowy, aby samodzielnie w domu rozpocząć ćwiczenia. Dzięki temu można w dowolnym czasie wykonać trening o prozdrowotnym charakterze. Dla uzyskania najlepszych efektów niezbędne jest jednak sięgnięcie po odpowiednią matę. Przedstawiamy czym się kierować przy wyborze odpowiedniego produktu.

Grubość maty ma kluczowe znaczenie

Podstawowym kryterium, którym należy się kierować przy wyborze maty jest jej grubość. To właśnie od tego parametru zależy amortyzacja i wygoda podczas treningu. W zależności od indywidualnych preferencji oraz ewentualnych kontuzji warto zdecydować się na odpowiedni model. Zarówno maty cieńsze, jak i grubsze posiadają swoje unikalne zalety. Najczęściej mata do jogi charakteryzuje się grubością 3-4 mm. Na rynku można jednak spotkać maty o grubości 5-6 mm, a nawet więcej. Osoby wybierające produkt dostosowany do własnych potrzeb i oczekiwań mogą zatem zdecydować się na idealne rozwiązanie, które będzie w stanie spełnić wszystkie oczekiwania i które sprawdzi się doskonale w konkretnym zastosowaniu.

Mata do jogi może być wykonana z różnych materiałów

Firmy produkujące maty do jogi bardzo często wykorzystują zróżnicowane materiały, które gwarantują różne właściwości i pozwalają na efektywne przeprowadzenie treningu.

Najczęściej spotykane są maty PVC, które są trwałe, stabilne i gwarantują odpowiednią amortyzację. Dodatkowo są łatwe do utrzymania w czystości. Polichlorek winylu, z którego są wykonane nie jest jednak materiałem biodegradowalnym, co dla wielu osób jest minusem.

Coraz popularniejszym wyborem jest kauczukowa mata. Naturalny kauczuk świetnie sprawdza się w swojej roli i sprawia, że praktyki jogi przebiegają w idealnych warunkach. Przeznaczona do jogi kauczukowa mata oferuje bardzo dobrą przyczepność, a przy tym jest biodegradowalna. Dzięki temu profesjonalne maty wykonane z tego materiału są bezpieczne dla środowiska i z powodzeniem można stosować je w bardzo wielu zróżnicowanych sytuacjach.

Profesjonalna mata do jogi może być również wykonana z materiału jakim jest korek. Charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami i są niezwykle trwałe, ale należy pamiętać, że maty korkowe najczęściej są droższe w zakupie od ich syntetycznych odpowiedników. Dlatego też praktyka jogi z wykorzystaniem takich mat wymaga większych inwestycji na starcie.

Dobrze wybrana do jogi mata może pozytywnie wpływać na trening i pomoże w uniknięciu kontuzji w trakcie wykonywania ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że na samym początku przygody z ćwiczeniami nie trzeba sięgać po najdroższe produkty. Podstawowa mata do jogi będzie w zupełności wystarczająca, aby rozpocząć aktywność.[p]

Gdzie kupować najlepsze maty?

[p]Mata do jogi oferowana jest w bardzo wielu sklepach z artykułami sportowymi. Najlepiej jednak poszukać produktów w firmach, które specjalizują się w oferowaniu produktów stricte przeznaczonych do jogi. Gwarantuje to, że zarówno maty kauczukowe, jak i wykonane z innych materiałów będą najwyższej jakości i sprawdzą się bardzo dobrze. Tak wybrana mata do jogi posłuży w efekcie przez długi czas i sprawdzi się bez względu na stopień zaawansowania w treningu poszczególnych osób.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =