Turnieju Szachowy Witaj szkoło

Image

Za nami turniej szachowy. Z dobrej strony pokazali się zawodnicy ze Stalowej Woli.

9.09.2023 roku rozegrano Turniej Szachowy pn. „Witaj szkoło” o Puchar Prezesa Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli. Organizatorem zawodów był Katolicki Klub Lekkoatletyczny „STAL” w Stalowej Woli.

Rozgrywki szachowe przeznaczone były dla dzieci i młodzieży szkolnej. Zawody szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 12 minut + 2 sekundy na ruch dla każdego zawodnika. W turnieju wystartowało 25 uczniów ze Stalowej Woli, Niska, Rudnika nad Sanem, Chmielnika oraz Sędziszowa Małopolskiego.

Rozgrywki szachowe zostały rozpoczęte o godzinie 10:00, a zakończyły o 13:20. Zawodnicy za zajęcie premiowanych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali nagrody rzeczowe, a zwycięzcy dodatkowo puchary.

Zwycięzcą zawodów w kategorii Juniorzy urodzeni w 2006 – 2009 został Adrian Toniak – zawodnik klubu UKS Orlik Rudnik nad Sanem. II na podium uplasował się kolega z tej samej drużyny Kamil Mierzwa, III miejsce zajął Tomasz Procnal, reprezentant Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego STAL w Stalowej Woli, IV był Karol Momot, również ze STAL-i.

W klasyfikacji wiekowej: 2010- 2013 I miejsce zajął Olgierd Podstawski z klubu TSz Skoczek Sędziszów Małopolski, II jego brat Cezary Podstawski z tego samego klubu, III- Marek Habaj z Chmielnika, IV Radosław Wilk z Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego STAL w Stalowej Woli.

W klasyfikacji wiekowej 2014 i młodsi premiowane miejsca zajęli: I- Szymon Okoń z UKS Orlik Rudnik nad Sanem, II- Mateusz Mierzwa, również z UKS Orlik, III- Dawid Szeser z Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego STAL w Stalowej Woli, a IV- Bartosz Nicałek z UKS Orlik Rudnik nad Sanem.

Na zakończenie turnieju przybył Prezes Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego „STAL” w Stalowej Woli Paweł Drapała, który podziękował uczestnikom za udział w zawodach i wręczył najlepszym puchary i nagrody rzeczowe.

Przewiń do komentarzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =