Witaj nowy roku nam. Niektórzy uczniowie będą uczyć się zdalnie

Image

Definitywnie skończyły się wakacje. Po tygodniach wypoczynku uczniowie stalowowolskich szkół wrócili do zajęć lekcyjnych. Ilu w tym roku zasiądzie do ławek i rozpocznie edukację w mieście? W której szkole będzie prowadzone zdalne nauczanie?

Szkoły w Stalowej Woli dzielą się na te podległe Powiatowi Stalowowolskiemu i Miastu Stalowa Wola. Oto garść statystyk na rok szkolny 2023/2024.

Ogółem w szkołach prowadzonych przez Powiat Stalowowolski 4 września naukę rozpoczęło 4762 uczniów i słuchaczy, w tym w szkołach dla młodzieży wygląda to następująco: I Liceum Ogólnokształcące im. KEN- 928 (279- I klasy), Zespół Szkół Nr 1 im. W. Sikorskiego- 946 (281- I klasy), Zespół Szkół Nr 2 im. T. Kościuszki- 902 (252- I klasy), Zespół Szkół Nr 3 im. Króla Jana III Sobieskiego- 724 (225- klasy), Centrum Edukacji Zawodowej- 676 (185- I klasy). Łącznie to 4176 osób (1222- I klasy). W szkołach dla dorosłych edukację na szczeblu średnim zaczyna 467 uczniów (193- I klasy): w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego- 313 (81- I klasa), Medyczna Szkoła Policealna im. H. Chrzanowskiej- 154 (112- I klasa). W Zespole Szkół Nr 6 Specjalnych w roku szkolnym 2023/2024 edukację podjęło 119 uczniów.

Nowy rok szkolny 2023/24 w stalowowolskich szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Stalowa Wola rozpocznie 3656 uczniów, w tym około 475 uczniów klas pierwszych. Według szacunków w SLO uczyć się będzie około 850 uczniów.

Dziś miejskie rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 im. Mikołaja Kopernika. Były przemówienia, garść statystyk, bo szkoła podczas wakacji przeszła remonty. Czy dzieciaki cieszą się z rozpoczęcia roku? O to spytał ich prezydent Lucjusz Nadbereżny. Trzeba przyznać, że głosy były podzielone. Bo choć dzieciaki cieszą się, że mogli spotkać się z koleżankami i kolegami, to jednak do nauki aż tak się nikt przecież nie garnie. Nie ma to jak słodka laba w wakacje.

- To dzisiaj zaczynacie tę ważną drogę: kim będziecie w przyszłości? Jakie będziecie mieć kompetencje? Co będziecie robić w życiu? Jakimi będziecie ludźmi? Jaki będzie nasz kraj, nasza wspaniała Ojczyzna- Polska? Jakim miastem będzie Stalowa Wola? To wszystko zaczyna się tutaj, w szkole, dlatego my jako miasto staramy się tworzyć jak najlepsze warunki- mówił do dzieci na rozpoczęcie roku szkolnego prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Nie wszystkie stalowowolskie szkoły będą jednak stacjonarnie uczyć się od jutra. Niektórzy uczniowie będą musieli przypomnieć sobie zdalne nauczanie. Tak będzie chociażby w „Budowlance”, gdzie ze względu na trwającą termomodernizację budynku głównego szkoły oraz zaawansowany przebieg prac remontowych, za zgodą organu prowadzącego- Starostwa Stalowowolskiego, nauka w terminie 5 -19 września 2023 r., realizowana będzie w sposób zdalny.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =