Na wyprawki szkolne poszło już 59 mln zł

Image

ZUS na Podkarpaciu wypłacił już ponad 59 mln na wyprawkę szkolną "Dobry start". Z powiatu stalowowolskiego wpłynęło już ponad 1,2 tys. wniosków.

Od 1 lipca można składać wnioski o świadczenie z programu "Dobry Start”, czyli o tzw. 300 plus na wyprawkę szkolną. Dokumenty można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną, a świadczenie będzie wypłacane wyłącznie na rachunek płatniczy. Jeśli wniosek złożymy do końca sierpnia, pieniądze otrzymamy najpóźniej 30 września 2023 r., z kolei jeśli wniosek złożony zostanie później, świadczenie ZUS wypłaci w ciągu 2 miesięcy od dnia złożenia wniosku wraz z dokumentami.

- Od roku szkolnego 2021/2022 to Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznaje i wypłaca świadczenie z programu +Dobry Start+, czyli tzw. 300 plus na wyprawkę szkolną. W ramach programu rodzice - bez względu na dochody - mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach i innych placówkach edukacyjnych. Aktualnie na Podkarpaciu złożonych zostało już 143 tys. wniosków, a łączna kwota wypłat przekroczyła 59 mln zł– wskazuje Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS w woj. podkarpackim.

Programu "Dobry start" to 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka. Wsparcie przysługuje raz w roku - na dziecko, które uczy się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

- Wnioski na nowy okres świadczeniowy można składać od 1 lipca do 30 listopada 2023 roku. Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia do 30 września. Składamy je wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia lub aplikacji mZUS. Obecnie w ramach bieżącego naboru wniosków – z powiatu stalowowolskiego wpłynęło już ponad 1,2 tys. wniosków – dodaje rzecznik.

Na PUE ZUS specjalny kreator wniosków o świadczenia z "Dobrego Startu" poprowadzi użytkownika przez cały proces krok po kroku. Można w ten sposób uniknąć błędów przy ubieganiu się o świadczenie. Na wniosku – oprócz innych danych – należy podać: numer rachunku bankowego, na który wpłynie świadczenie, adres mailowy oraz numer telefonu - czyli dane, które będą potrzebne do kontaktu w sprawie wniosku.

Również zawiadomienia dotyczące świadczeń "300 plus" będą przekazywane w formie elektronicznej. Informację o przyznaniu świadczenia będzie można znaleźć w skrzynce odbiorczej na profilu na PUE ZUS. Również wtedy, gdy wniosek został złożony przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia.

Na PUE ZUS znajdzie się także cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
e2rds

~Gruby, to ~Gruby, ale dlaczego jeszcze głupi.

~Donald

Brawo PiS

~Bobik

Jedno co można przyznać ryżemu: doskonale opanował sztukę manipulacji.

~Hyży ruj

Gruby masz rację. Dziś 1 września a niemiec chce "rządzić" Polską fiur dojczland żeby niemcom żyło się lepiej tylko o to mu chodzi. on swoich wyborców ma za idiotów bo pozwalają mu sobie wmówić żeby nie zabrać głosu w referendum.... Niepojęte.

~Senior

Nie rozumiem co ma ZUS do wyprawek szkolnych , wyprawki szkolne powinien fundować Urząd Miasta przecież dzieci nie są emerytami czy rencistami. A poza tym rodzice biorą na dzieci 500 plus to mają na wydatki szkolne pieniążki a nie na używki własne ,winko kawka i.t.p.

~Ech...

Do Gruby
Żal mi ludzi, którzy myślą, że pis z własnej kieszeni pieniądze daje. To wszystko jest z naszych podatków. Ręce opadają, gdy czytam takie komentarze jak Twój. I ta wszechobecna nienawiść... Smutne.

~Gruby

Tusk nie miał pieniędzy na to...
Nie wolno tego rudego dopuścić broń boże do władzy bo by niemieckie podręczniki jeszcze wprowadził.