Jakub Bembenek – najszybszy człowiek w Stalowej Woli

Image

Tym razem w naszym studiu gości Jakub Bembenek, utalentowany biegacz z Katolickiego Klubu Lekkoatletycznego Stal Stalowa Wola, najszybszy człowiek w mieście i najprawdopodobniej najszybszy człowiek na Podkarpaciu, a niewykluczone, że już niebawem najszybszy człowiek na świecie.

Czy talentowi z hutniczego grodu uda się pojechać, a może przywieźć olimpijski medal z Paryża w 2024 roku? Obecny sezon jest chyba najlepszym dla Jakuba: medal goni medal, a rekordy życiowe wciąż się poprawiają.

Młody zawodnik po biegu na 400 metrów w Chorzowie przywiózł wicemistrzostwo Polski. Przegrał o włos, choć wydawało się, że zwycięży. Czy jest zadowolony, czy poirytowany tym wynikiem? Wystarczyło wyciągnąć na mecie szyję i złoto byłoby Jakuba.

Z naszym gościem rozmawiamy także o specjalnych butach do biegania. Wiele osób biega dla zdrowia. Wystarczy włożyć sportowe buty i już można ruszać w trasę. A jak to wygląda w przypadku sportowca? Czy jego obuwie bardzo różni się od takiego standardowego? Czy zakup takich butów to duży wydatek?

Jakub opowiada jak wyglądają jego treningi, sportowy tydzień, ile poświęca czasu na biegi oraz ile dni w tygodniu trenuje. Pytamy czy stosuje jakąś specjalną dietę, może są jakieś owoce, warzywa, batony, które pozwalają szybciej biegać? Nasz gość opowiada nam o wyzwaniach, jakie napotkał na swojej biegowej drodze i jak sobie z nimi poradził. Wyjaśnia również po co biegaczowi trener, skoro cel jest jasny: przebiec dany dystans w jak najkrótszym czasie. Żadna filozofia: ogień i do przodu, więc co tu jeszcze doradzać, co podpowiadać?

Jakub radzi również innym młodym biegaczom, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem, co mogą zrobić, by startować w ramach klubu, na zawodach rangi ogólnopolskiej.

Zapraszamy do obejrzenia ciekawego materiału Video.

Materiał video

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.