Za kilka miesięcy wypięknieje ul. Wolności

Image

W połowie września okaże się jakie jest zainteresowanie wykonawców w związku z planowaną przebudową ul. Wolności. Modernizacji zostanie poddany odcinek drogi o długości ok. 529 m.

W ramach remontu planowane jest wykonanie nowej nawierzchni jezdni wraz z jej konstrukcją. Droga ma zostać wybudowana od samych podstaw, ułożone zostaną nowe warstwy. Pojawią się nowe chodniki z kostki klinkierowej. Nie przewiduje się utworzenia tam ścieżki rowerowej. Nie planowana jest też budowa rozbudowa parkingów, mieszkańcy ul. Wolności będą w ten sam sposób co dotychczas parkować swoje samochody. Zmienić ma się za to nawierzchnia miejsc postojowych, która będzie wykonana z kostki klinkierowej. Zostaną wymienione lampy oświetleniowe. Będą one stylizowane na styl przedwojenny, modernistyczny. W ramach tej inwestycji nie planowana jest wycinka żadnych drzew i krzewów.

- Pozostanie zupełnie zachowana zieleń, która jest na ul. Wolności, a więc linie dzisiejszych krawężników ciągów pieszych i ulicy nie zostaną rozszerzone. Historyczny charakter tej linii nie zostanie zmieniony- zapewnił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Wszystkie prace remontowe powinny potrwać 7 miesięcy od dnia podpisania umowy z wykonawcą. Szacunkowa wartość tego zadania to około 6 mln zł, z czego ponad 2,8 mln zł to środki, które udało się pozyskać z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =