Ortopedzi z naszego szpitala przeprowadzają innowacyjne zabiegi!

Image

Lato to czas wzmożonej pracy dla ortopedów i chirurgów. Zdarzają się różnego rodzaju urazy, złamania, które nierzadko prowadzą do kalectwa. Lekarze z naszego szpitala od 4 już lat przeprowadzają zabiegi, które pozwalają pacjentom po złamaniu kręgosłupa żyć normalnie.

Uwaga na skoki na główkę!

Zespół Oddziału Chirurgii Urazowo- Ortopedycznej Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli, pod kierownictwem dr Dariusza Sowy, specjalisty ortopedii i traumatologii narządu ruchu, wszczepił pacjentowi po złamaniu kręgosłupa innowacyjny implant kręgu szyjnego. Takie zabiegi to szansa dla tych, którzy wskutek różnego rodzaju wypadków uszkodzili kręgosłup.

Stalowowolscy lekarze przeprowadzają innowacyjne zabiegi

- W ubiegłym tygodniu na Oddział Chirurgii Urazowo- Ortopedycznej Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli trafił pacjent ze złamaniem kręgu siódmego kręgosłupa szyjnego po skoku do wody na główkę. Fragmenty złamanego kręgu przemieściły się do kanału kręgowego i spowodowały ucisk na rdzeń kręgowy. Zoperowano pacjenta, wykonując zabieg korpektomi, czyli usunięto złamany trzon kręgu, odbarczono kanał kręgowy oraz wstawiono nowoczesny implant. Rozprężalna proteza trzonu kręgu, moduluje się do krzywizny kręgosłupa. W Oddziale Ortopedii Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli wykonujemy od 4 lat operacje kręgosłupa. Do tej pory zoperowaliśmy około 300 chorych. Są to operacje złamań kręgosłupa jak również leczenie operacyjne zwyrodnień i dyskopatii kręgosłupa w każdym odcinku. Wykorzystujemy najnowsze, małoinwazyjne techniki przezskórne, endoskopię kręgosłupa. Często pacjent wychodzi o własnych siłach do domu już pierwszego dnia po zabiegu- wyjaśnia Dawid Merkiel, lekarz z Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli.

Lato to ciężki czas dla lekarzy ratujących zdrowie, a nierzadko i życie osób po wypadkach drogowych, również tych bawiących się beztrosko nad akwenami wodnymi. Popisowe skoki do wody z brzegu, pomostu czy urządzeń portowych, często połączone z alkoholem, mogą być bardzo niebezpieczne, a czasem wręcz tragiczne w skutkach. Specjaliści ostrzegają, że skok na głowę do płytkiej wody nierzadko kończy się urazem kręgosłupa, kalectwem lub śmiercią. Musimy też pamiętać, że na dnie jeziora, rzeki czy niestrzeżonego kąpieliska mogą leżeć kamienie, konary lub potłuczone butelki. To „niespodzianki”, które zagrażają wręcz życiu. Skutkiem skoku na głowę do wody bywa złamania kręgosłupa, często z towarzyszącym uszkodzeniem rdzenia kręgowego. Najczęściej uszkodzeniu przy takim skoku ulega odcinek szyjny. W najgorszym wypadku może dojść do porażenia czterokończynowego i kalectwa na całe życie. Warto o tym pamiętać zanim wskoczy się do wody. Podobnych obrażeń doznają motocykliści szarżujący latem na drogach. Bezrefleksyjna jazda na pełnym gazie skończyć się może na wózku inwalidzkim.

Bawmy się więc bezpiecznie i odpowiedzialnie zachowując zasady.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
W tym artykule komentarze ukażą się po akceptacji moderatora.

~Tusia

Bardzo dobrzy lekarze ostatnio też przyjęli sporą ilość lekarzy z Lublina i Lubartowa co daje nadzieję ,że szpital idzie w dobrą stronę skoro lekarze decydują się dojeżdżać i tutaj pracować.

~lola

A ja polecam chirurgię, Długo dane mi było tam leżeć, więc powiem, że pielęgniarki super, lekarze też.

~Ghjcd

Szacunek

~gosc

proponuję porozumienie między ortopedami a neurochirurgami w Naszym Kochanym i praktycznie jedynym szpitalu w Stalowej Woli

~Ubek

To są na pewno nasi lekarze czy przyjezdni?

~Pacjentka

Młodzi, ambitni , profesjonalni.Leczenie i opieka na najwyższym poziomie.Oddział ortopedyczny jest dumą Stalowowolskiego szpitala.Brawo !

~Adam

Co polecacie: gips czy orteza?

~Mama i tata

Wspaniali lekarze i caly personel medyczny

~Rebeliant

Ja akurat na temat tego oddziału mam zdanie częściowo odwrotne niż wcześniej komentujący . No cóż , każdy ma prawo do własnej oceny. Ale dziwi mnie bardzo podobny styl poprzednich wpisów i regularność ich wstawiania . To daje dużo do myślenia !

~Marek

Cały oddział jak i ortopedzi w stalowej woli powinni być dumą całego szpitala. Wspaniali ludzie. Pozdrawiam

~Adam

Niedawno miałem robioną protezę biodra na tym oddziale. Lekarze spisali się doskonale. Super zespół!!

~Aneta

łoooooooł! Brawo!

~Mariusz P

Bywałem na kilku oddziałach ortopedii w Polsce i szczerze uważam, że oddział ortopedii w Stalowej Woli jest świetny. Lekarze z prawdziwego zdarzenia, widać, że znają się na swojej robocie. Panowie wielkie gratulację!

~Pacjent

Polecam. Byłem na tym Oddziale niedawno. Warunki i opieka super .