Płyta karton gips - gdzie ją wykorzystasz? 5 sposobów na zabudowę z płyty gipsowo-kartonowej

Materiał zewnętrzny Image

Okładziny na ścianach i sufity podwieszane to dopiero początek tego, co potrafi płyta karton gips. Oprócz suchej zabudowy, zrobisz z niej również meble i dekoracje. Masz w planach remont mieszkania lub domu i chcesz, żeby trwał jak najkrócej? Nie znajdziesz lepszego materiału budowlanego - zobacz, jak go wykorzystasz i jaki rodzaj płyty dobrać do konkretnego pomieszczenia.

Płyta karton gips - praktyczne wskazówki, które pomogą Ci w remoncie

Płyty gipsowo-kartonowe stosuje się podczas remontów i prac wykończeniowych. Łatwy montaż, uniwersalne przeznaczenie i estetyczne wykonanie sprawiają, że w krótkim czasie nadajesz nowy wygląd pomieszczeniom. Oprócz standardowych płyt, do wyboru masz również ognioodporne z rdzeniem z włókna szklanego i takie, które chronią przed nadmierną wilgocią.

Ściany wewnętrzne z płyt gipsowo kartonowych

Zamiast mokrych tynków, wybierz płyty gipsowo-kartonowe. Nie tylko zastosujesz je jako okładzinę na ścianach i tym samym je odświeżysz. Przy ich pomocy wydzielisz również nowe pomieszczenia. Ścianki działowe pozwolą Ci zrobić osobne pokoje dla dzieci, a także wydzielić funkcje poddasza użytkowego.

Sufity podwieszane z płyt g-k

Sufity to jeden z najpowszechniejszych sposobów na wykorzystanie płyt gipsowo-kartonowych. W zależności od potrzeb i możliwości konstrukcyjnych można podwiesić je na stelażach - metalowych konstrukcjach z profili i wieszaków lub - jeśli istniejący sufit ma płaską powierzchnię - po prostu do niego przykleić.

Remont łazienki i kuchni - impregnowane płyty gk

Płyta karton gips typu GKBI Rigips nadaje się do pomieszczeń o podwyższonym poziomie wilgotności. To płyty impregnowane środkiem hydrofobowym, którym nie szkodzi wystawienie na działanie wody i pary wodnej. Dzięki temu sprawdzają się w kuchniach i łazienkach. Wykonasz z nich zabudowę na ścianach, a następnie bez problemu przykleisz do nich kafle. Płyty wykorzystuje się także do zabudowy wyposażenia, podziału łazienki na strefę toaletową i kąpielową, a także w roli dodatkowej ścianki, oddzielającej kuchnię od jadalni.

Płyta gk do aranżacji wnętrz - szafki i regały

Zabudowa ścian, sufitów i wewnętrzne przegrody to nie wszystko. Z płyt wykonasz także szafy, szafki i regały w dowolnym pomieszczeniu. Zabudowa pod telewizor, biblioteczka i schowki - płyty dotniesz na wymiar i stworzysz aranżację, której nie zrobiłbyś, wybierając gotowe meble w sklepie.

Dekoracje ścienne i sufitowe z płyt gipsowo-kartonowych

Wnęki w ścianach z płyt gk urozmaicą wygląd salonu i sypialni. Zaprojektuj własny regał, w którym zmieszczą się Twoje książki, płyty, pamiątki i ramki ze zdjęciami. Panele ścienne to kolejna możliwość, jaką dają płyty - ozdobny dekor z karton gipsu może mieć dowolny kształt, bo materiał ten daje się łatwo przycinać i formować.

Sufit nie musi być płaski jak stół - możesz wyciąć dekoracyjną rozetę w miejscu, gdzie będzie wisiał żyrandol albo wyznaczyć kilka poziomów i w każdym z nich zamontować oświetlenie LED, dające inny efekt wizualny.

Ognioochronne, wodoodporne i akustyczne płyty gk do suchej zabudowy

Płyty gipsowo-kartonowe Rigips dają się stosować w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu. To wszechstronny materiał i wystarczy pamiętać, żeby dobrać odpowiedni rodzaj - długość i grubość - do pomieszczenia. Systemy suchej zabudowy w pomieszczeniach, w których wilgotność nie przekracza 70 % pozwalają użyć tradycyjnych płyt. Z kolei w miejscach narażonych na stałe działanie wilgoci (łazienki, pralnie, kuchnie) sprawdzą się wodoodporne płyty.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =