W Nisku przeprowadzono pionierski, innowacyjny zabieg

Image

22 lipca 2023 roku, w Szpitalu Powiatowym im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Nisku, zespół pod kierownictwem lekarza Tomasza Chmielewskiego, kierującego Oddziałem Ortopedycznym niżańskiego Szpitala, przeprowadził pierwszą w Polsce i Europie Środkowowschodniej operację wszczepienia endoprotezy biodra ze specjalnym trzpieniem.

Endoprotezoplastyka stawu biodrowego jest zabiegiem polegającym na zastąpieniu zmienionego przez zaawansowaną chorobę stawu biodrowego przez implanty ortopedyczne, czyli endoprotezę biodra. Przeprowadzony zabieg daje możliwość codziennego funkcjonowania bez uciążliwych dolegliwości bólowych.

Nowatorska budowa trzpienia, tj. kształt, napylenie oraz zastosowanie specjalnego kołnierza powoduje, że w badaniach klinicznych po 5 latach stwierdzono zmniejszone ryzyko rewizji (ponownej operacji) o 71,5% w porównaniu do konkurencyjnych protez.

Zabieg ten skraca czas hospitalizacji o 27,8% oraz zmniejsza ryzyko infekcji okołoprotezowej o 45%. Powoduje również zmniejszenie dolegliwości bólowych w ciągu pierwszych dwóch tygodni od leczenia operacyjnego o 58%.

- Szpital Powiatowy im. PCK w Nisku od lat intensywnie realizuje szeroki zakres usług ortopedycznych, ze szczególnym naciskiem na rozwój endoprotezoplastyki stawów biodrowych, kolanowych, stawu ramiennego, łokciowego, nadgarstka, stawów śródręczno-paliczkowych i międzypaliczkowych, zgodnie z najnowszymi trendami w tym zakresie. Jest to możliwe m.in. dzięki nowoczesnej aparaturze i zakupionemu sprzętowi, w który Szpital nasz został wyposażony, dzięki wsparciu i pomocy finansowej Powiatu Niżańskiego i Gmin naszego Powiatu. Najistotniejszym elementem w tym zakresie było pozyskanie kadry lekarzy, pielęgniarek i rehabilitantów oraz stworzenie świetnie współpracującego zespołu nakierowanego na realizację procedur medycznych na najwyższym poziomie przy zachowaniu jak najlepszych standardów obsługi pacjentów. W chwili obecnej wszyscy mamy ogromną satysfakcję z uzyskiwanych rezultatów leczenia i wdrażania nowych procedur medycznych umożliwiających powrót pacjentów do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie – mówi Dyrektor SPZZOZ w Nisku Paweł Tofil.

Należy wspomnieć, że w ostatnim czasie, kiedy Szpitalem Powiatowym im. PCK w Nisku kieruje Dyrektor Paweł Tofil, nastąpił mocny dynamiczny rozwój endoprotezoplastyki, która była wykonywana już wcześniej, ale nie na tak rozwiniętą skalę.

- Cieszę się, że w naszym Szpitalu wprowadzamy nowe innowacyjne rozwiązania w zakresie oferowanych metod leczenia. Obserwujemy, że zabiegom leczenia stawów w niżańskiej lecznicy poddają się, oprócz mieszkańców naszego Powiatu, również przybywający do placówki pacjenci z terenu całego województwa podkarpackiego, a nawet spoza województwa. Jestem przekonany, że tego typu działania wpływają pozytywnie na rozwój Szpitala – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.

Zdjęcia: SPZZOZ w Nisku

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =
~rower

Czy wobec powyższego Tofil nadaje się na dyrektora szpitala??? Kiedyś podobno pracował przy produkcji... materacy. ??? To jest prawdziwy pionierski awans, może w Polsce nie pierwszy, bo w ostatnich 8 latach w Polsce odnotowywano różne awanse, ale w już w Europie Środkowowschodniej to ten awans pewnie znajduje się czołówce. A wszystko to przy aprobacie pana Starosty B. Tylko nasuwa się pytanie - jak długo to jeszcze potrwa ???? Dlaczego Tofil zabiera 2 tysiące brutto ???? Gdzie są związki zawodowe i ta jedna pani - jak to ktoś napisał "maści nie wspomnę" ??? Tylko związki zawodowe mogą coś z tym zrobić albo trzeba zawiadomić TV.

~Rybka

Osiągnięcia jakoś nie cieszą kiedy DYREKTOR TOFIL co miesiąc zabiera Ci 2.000 brutto z twojej pensji. Nikogo by nie cieszyło to. DLACZEGO TAJEMNICĄ JEST ZA JAKIE PIENIĄDZE ŚCIĄGA ORTOPEDÓW. POWIEM TYLKO TYLE CENA PORAŻA I POWA. . NO CÓŻ NIŻAŃSKI PIS MA SWOJE WŁASNE PRAWA, KODU DAJE A KOMU ODBIERA. POZDROWIENI DLA DYREKTORA.

~samik

jakos od kilkunastu lat nie mial nowosci szpital nizanski od przybycenia po blasiak ryznar teraz gdy sa osiagniecia jak bardzo boli ludzi zamiast cieszyc siue ortopedia na ful chirurgia ,rehabilitcja inetrna caly czas naplyw ludzi czy ktos tu mysli logicznie zamisat sie cieszyc ze kazdy moze tam trafic to tylko cisnac po kims zenada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

~Dingo

Czytam opis, nie widzę zdjęcia. Pierwsza myśl, ktoś w Nisku przeprowadził pionierską konsumpcję piwa bezalkoholowego zamiast tego z alkoholem. Wchodzę zaciekawiony, a tu chodziło o zabieg medyczny. Także na przełom i krok milowy trzeba jeszcze poczekać.

~lena

a czy to wazne skad jest pacjent z jakiego miasta przeciez interny naookolo pozamykane kolbuszowa tarnobrzeg st wola laske robi nie dogodzi najlepiej hejt poalk to potrafi

~mis

najlepiejkrytykowac pielegniarkom stale malo maja sprzatczki opiekunki tylko kasa a dyrektorb TOFIL wyplaca wedlug siatki,,,najlepiej hejtowac a co tak super jest w stwoli ze pacjenci na wlasne zyczenie wychodza do niska

~Rolks

Wiecej pozytywow slychac o malym szpitalu w Nisku niz o naszym specjalistycznym .

~klon

Pomówienie "dyrektora" Tofila o okradanie kogoś to jest bardzo poważny zarzut. Czy pan "dyrektor" zgadza się z zarzutem że kogoś okrada ??? Drzwi do prokuratury stoją otworem i tam można sprawę wyjaśnić. Ale macie przecież w Szpitalu kilka związków zawodowych. Dlaczego nie bronią okradanych ??? Jest taka jedna pani ( maści nie wspomnę ) która jest bardzo energiczna w swoich działaniach. Ona jest w stanie wam pomóc. Jeżeli chodzi o rządy PiS w Szpitalu w Nisku to jest tak, ze ludzie sami tego chcieli. Ale teraz nadchodzi super okazja aby to zmienić. Pierwszy raz w jesieni tego roku, a drugi raz na wiosnę w przyszłym roku.

~zawiedziona

Za dyrektora Tofila to szpital się zwija nie rozwija. Okrada pielęgniarki. Okradł raz przy podwyżkach z tamtego roku z lipca - ale k, była to zmowa dyrektorów ościennych szpitali. Ale teraz okradł drugi raz, kiedy inne ościenne szpitale dały podwyżki zgodne z siatką płac. Sandomierz, Nowa Dęba, Janów Lubelski, Mielec Tarnobrzeg. Minister Zdrowia powiedział że pieniądze na podwyzki poszły. W Nisku widać przepadły. Rzady PIS W SZPITALU W NISKU. Tak to wyglada

~lala

Skoro taki zabieg(operacja) się udał/a i pacjent jest zadowolony to wielkie dzięki zespołowi lekarskiemu. Jak zwykle swoje "5' groszy wsadzić musi starosta. Stalowowolski też lubi się chwalić a nawet pudrować to co pudrowane być nie powinno. Przecież panowie obydwaj nie macie zielonego pojęcia o organizacji, zarządzaniu i prowadzeniu zakładu opieki zdrowotnej. Po co więc zabieracie głos? O tym, że nie święci garnki lepią zaświadcza fakt, że szpital w Nisku w przeciwieństwie do stalowowolskiego w swojej nazwie nie nosi przymiotnika "Specjalistyczny" a wykonuje specjalistykę.

~kut

Zobaczycie co się stanie za szpitalem w Nisku za rządów "dyrektora" Tofila.

~Bo ja

Pochwalcie się z jakiego miasta był pacjent? Rzeszów, Jasło, Przemyśl ?
Ciemny lud to kupi...

~do lipy

Czekajcie, czekajcie.
Nadzieja jest matką głupich.
A tak od siebie to dodam - Ciekawa analiza problemu, Brawo.

~Vxgxg

Gratuluję odwagi pacjentowi. Dużo zdrowia

~Xxx

Szkoda że inne oddziały się zwijają zamiast rozwijać

~Ryk 12

Brawo Szpital w Nisku bo w stalowej w szpitalu tylko ludzi wykanczaja nie lecza i tylko kawke popijaja pielegniareczki za 2 grosze

~lipa

No nie. Nie mówcie, że za tego Dyrektora szpital w Nisku rozkwita. Każdego poprzedniego dyrektora Starosta Niżański chwalił i wmawiał, że szpital ma się ok. Ale jakoś dyrektorzy długo nie zagrzewali tu miejsca. Nie uwierzę, że Tofil jest jakimś dyrektorem, który uczyni z tego szpitala znaną placówkę. Papier wszystko przyjmie, zwłaszcza przed wyborami. Nie zapominajmy, że panowie starosta i dyrektor są z tej samej ...opcji. Mają ( na razie ) poparcie i wsparcie "gdzie trzeba" więc jeszcze "jakoś" to się kręci. Nigdy nie podejrzewałem pana Tofila o jakieś szczególne talenty czy umiejętności, a już do kierowania placówką medyczną to już trąci lekko .......... No ale łabędź też był na początku brzydkim kaczątkiem ( oj sorry za kaczątko ) to może okaże się, że pan Tofil też wyrośnie na skutecznego dyrektora. Pozostaje mieć nadzieję. Czekamy.