Święto policji w Nisku i otwarcie wyremontowanej siedziby posterunku w Harasiukach

Image

Przed nowym budynkiem Posterunku Policji w Harasiukach, odbył się uroczysty apel z okazji powiatowych obchodów Święta Policji, zorganizowanych przez Komendę Powiatową Policji w Nisku. Wybór tego miejsca nie był przypadkowy, bowiem była to doskonała okazja do oficjalnego oddania do użytkowania nowo wyremontowanej siedziby posterunku.

Apel z okazji powiatowych obchodów Święta Policji odbył się w Harasiukach, gdzie do użytku została oddana nowo wyremontowana siedziba Posterunku Policji.

Uroczystość poprzedziła Msza święta odprawiona w kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego w Harasiukach przez ks. bp dr hab. Mariusza Leszczyńskiego - Biskupa Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

Meldunek Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariuszowi Matusiakowi złożył dowódca uroczystości podinsp. Sławomir Marczewski.

W uroczystym apelu udział wzięli: Rafał Weber - Wiceminister Infrastruktury, Jerzy Paul - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Janina Sagatowska - Senator Rzeczypospolitej Polskiej, Marcin Zaborniak - Dyrektor Generalny Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie reprezentujący Ewę Leniart Wojewodę Podkarpackiego, Janusz Woźnik - Prokurator Okręgowy w Tarnobrzegu, Piotr Walkowicz - Prokurator Rejonowy w Nisku, Krzysztof Dembowski - Prezes Sądu Rejonowego w Nisku, Jan Małachowski - Wiceprezes Podkarpackiej Organizacji Wojewódzkiej Ligi Obrony Kraju w Rzeszowie, Kapelan Komendy Powiatowej Policji w Nisku ks. kan. Ryszard Zbyrad, proboszczowie parafii z powiatu niżańskiego, przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego NSZZP Policjantów w Rzeszowie, przedstawiciele służb mundurowych oraz lokalne władze powiatu niżańskiego.

Uroczystość Święta Policji rozpoczęła się od przemówienia Komendanta Powiatowego Policji w Nisku nadkom. Dariusza Szybiaka, kolejnym etapem uroczystych obchodów było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe dla 19 funkcjonariuszy niżańskiej Policji oraz odznaczeń i wyróżnień dla zaproszonych gości, a także pracowników cywilnych niżańskiej jednostki Policji.

Następnie nadinsp. Dariusz Matusiak Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie wręczył Kierownikowi Posterunku Policji w Harasiukach symbliczny klucz do nowej siedziby. Asp. szt. Roman Łyko złożył meldunek komendantowi wojewódzkiemu o objęciu obowiązków na stanowisku Kierownika Posterunku Policji w Harasiukach, który chwilę wcześniej poświęcił Biskup Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej ks. bp dr hab. Mariusz Leszczyński.

W dalszej części głos zabrali Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jerzy Paul, Senator Rzeczypospolitej Polskiej Janina Sagatowska, Prezes Sądu Rejonowego w Nisku Krzysztof Dembowski oraz Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariusz Matusiak.

Ponadto, na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Nisku wpłynęły liczne adresy okolicznościowe. Uroczystość zakończyła się pamiątkową fotografią.

Nowo odremontowany budynek Posterunku Policji w Harasiukach ma około 180 m² powierzchni użytkowej z kompleksową infrastrukturą techniczną. Dodatkowo posiada garaż na dwa pojazdy i wiatę z miejscami parkingowymi na kolejne dwa pojazdy. Został podzielony na dwie strefy funkcjonalne: ogólnodostępną oraz ograniczonego dostępu. Budynek posiada powierzchnię biurową przygotowaną dla 7 osób. Oprócz tego w budynku znajdują się pomieszczenia magazynowe, socjalne, techniczne i higieniczno-sanitarne. Zarówno część dla interesantów, jak i pozostałe pomieszczenia budynku zostały przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja została zrealizowana z pieniędzy pozyskanych w ramach programu modernizacji służb mundurowych na lata 2022-2025. Jej koszt, wraz z wyposażeniem, zamknął się w kwocie około 2 milionów złotych.

Przewiń do komentarzy


Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =