Remis na dobry początek sezonu

Po 3 latach Stal Stalowa Wola powróciła w szeregi 2- go ligowców. W pierwszej kolejce zielono- czarni rozgrywali wyjazdowe spotkanie w Jastrzębiu, a ich przeciwnikiem był zespół GKS- u. Na ten wyjazd wybrała się liczna grupa kibiców ze Stalowej Woli, którzy bardzo dobrze „żyją” z fanami Jastrzębia.

Pierwsze minuty spotkania to spokojna gra obu zespołów, które „badały się” nawzajem. Zdecydowanie częściej przy piłce byli jednak gospodarze, którzy mają więcej drugoligowego doświadczenia. Po 25 minutach GKS miał 70% posiadania piłki. W grze zielono- czarnych widoczna była nerwowość, wynikająca z chęci pokazania się z jak najlepszej strony w pierwszym spotkaniu na wyższym szczeblu rozgrywkowym. W 31 minucie Stal miała dużo szczęścia, kiedy to przed utratą bramki po strzale Guilherme uratowała ją poprzeczka. W odpowiedzi groźnie głową uderzał Kosei Iwao. Jego strzał również okazał się jednak niecelny i na tablicy wyników nadal widniał wynik 0:0. Do końca pierwszej części spotkania wynik nie uległ zmianie.

Drugie 45 minut nieco lepiej rozpoczęła Stalówka, która odważniej zaczęła sobie poczynać na połowie gospodarzy. Dwukrotnie świetnej sytuacji na zdobycie bramki nie wykorzystał Kacper Chełmecki. Swoją szansę miał również Arkadiusz Ziarko, jednak i w jego przypadku strzał okazał się zbyt słaby. Po dość intensywnych pierwszych minutach drugiej odsłony, gra znów nieco się uspokoiła, jednak to zielono- czarni nadal mieli przewagę i to oni prowadzili grę. Mimo to gospodarze mieli swoje szanse. Na szczęście w świetnej dyspozycji tego dnia był Mikołaj Smyłek, który kilka razy uratował zespół przed utratą bramki. W 82 minucie groźnym strzałem popisał się, wprowadzony w drugiej części, Mariusz Szuszkiewicz. Niestety piłka po jego uderzeniu minimalnie minęła lewy słupek bramki gospodarzy. Na 2 minuty przed końcem regulaminowego czasu sporo szczęścia mieli zawodnicy Stali, kiedy to Jakub Kowalski popełnił fatalny błąd i podał piłkę przeciwnikowi. Zawodnik GKS- u jednak w wiadomy tylko sobie sposób nie potrafił wykorzystać 100% sytuacji. Spotkanie to ostatecznie zakończyło się bezbramkowym remisem. Podział punktów trzeba uznać za sprawiedliwy wynik, ponieważ obie drużyny grały tak by nie zrobić sobie nawzajem krzywdy.

22.07.2023 Jastrzębie godz. 18:00

GKS Jastrzębie 0:0 Stal Stalowa Wola (0:0)

Stal: Smyłek, Kowalski, Rogala, Banach, Ziarko, Maluga, Soszyński, Kołbon, Imiela, Iwao, Chełmecki

Rez: Zieliński, Mydlarz, Szuszkiewicz, Kościelniak, Fedejko, Pikuła, Wojtak, Sukiennicki, Pioterczak