Jak działa depozyt zabezpieczający w handlu Bitcoinami

Materiał zewnętrzny Image

Co by było, gdybyś mógł handlować kryptowalutami z większą ilością pieniędzy niż masz? Handel z depozytem zabezpieczającym w kryptowalucie jest właśnie tym. Traderzy mogą próbować zwiększyć swoje zyski (lub straty), pożyczając pieniądze w zamian za dodatkowe opłaty i odsetki. Profesjonalni traderzy często korzystają z tej strategii wysokiego ryzyka. Jeśli jesteś nowy w świecie handlu kryptowalutami, odwiedź tę Oficjalna strona, może to być świetne narzędzie, które pomoże Ci zacząć.

Handel z depozytem zabezpieczającym na rynkach kryptowalut może przynieść niesamowite zyski lub druzgocące straty. Podczas handlu na marginesie, niedoświadczeni traderzy powinni postępować z najwyższą ostrożnością.

Czym jest handel z depozytem zabezpieczającym w kryptowalucie?

Handel z depozytami zabezpieczającymi w kryptowalucie wiąże się z pożyczaniem funduszy z giełdy i używaniem ich do realizacji transakcji. Handel z depozytem zabezpieczającym jest również znany jako handel z wykorzystaniem dźwigni, ponieważ polega na tym, że traderzy "lewarują" swoje transakcje ponad dostępny kapitał.

Rozważmy taki scenariusz: załóżmy, że inwestor otwiera długą pozycję na Bitcoinie za 100 dolarów, a cena wzrasta o 10%. Inwestor zyskałby 10 dolarów (bez żadnych opłat). Jeśli ten sam trader użył 5x dźwigni na tej samej transakcji, jego zysk wyniósłby $50 (10 x 5 = 50).

Niektórzy traderzy korzystający z depozytu zabezpieczającego kryptowaluty używają dźwigni 10x, 50x, a nawet 100x. I to może zwiększyć potencjalne zyski, ale także znacznie zwiększyć ryzyko.

Jak działa handel kryptowalutami z depozytem zabezpieczającym?

Handel kryptowalutami z depozytem zabezpieczającym wiąże się z pożyczaniem pieniędzy, aby dokonać większych lub więcej transakcji. Cena likwidacyjna, z drugiej strony, jest ważnym czynnikiem. Kiedy rynek osiągnie cenę likwidacyjną, giełda automatycznie zamknie pozycję. Inwestorzy robią to, aby zapewnić, że tracą tylko swoje własne pieniądze, a nie pożyczone im fundusze.

Cena likwidacyjna dla pozycji na aktywie wynosi zero, gdy handlujemy własnymi środkami. Jednak wraz ze wzrostem dźwigni, cena likwidacyjna zbliża się do ceny zakupu przez inwestora.

Margin lending pozwala inwestorom na ustanowienie długich lub krótkich pozycji (tak, możliwe jest shortowanie Bitcoin), pozwalając im na zysk niezależnie od tego, jak porusza się rynek.

Załóżmy, że cena jednego Bitcoina (BTC) wynosi $10,000. Inwestor, który chce zaangażować się w handel z użyciem depozytu zabezpieczającego Bitcoin, otwiera długą pozycję poprzez zakup jednego Bitcoina z 2x dźwignią. Oznacza to, że wydałby $10.000 i pożyczył kolejne $10.000 na pozycję handlową o wartości $20.000 przed opłatami i odsetkami. Cena likwidacyjna, w tym przypadku, wynosiłaby nieco więcej niż 5 000 USD. Kiedy traderzy osiągają ten poziom, tracą całą swoją inwestycję, plus odsetki i opłaty.

A oto dlaczego: Normalnie kupno BTC o wartości 10 000 USD wymagałoby spadku ceny do zera, zanim trader straciłby całą swoją pozycję. Jednak dzięki dźwigni 2x, zakład jest teraz podwojony. Potencjalne zyski lub straty inwestora zostały pomnożone przez dwukrotność ich początkowej inwestycji. W rezultacie, jeśli cena spadnie o 50%, inwestor straci 100% swojej inwestycji (50 x 2 = 100).

Ponieważ opłaty i odsetki są częścią kosztów otwarcia pozycji, dokładna cena likwidacji w tym przykładzie byłaby nieco więcej niż 50% mniejsza niż cena zakupu.

Kryptowaluty i zarządzanie ryzykiem Handel na depozycie zabezpieczającym

Transakcje z użyciem depozytu zabezpieczającego są niebezpieczne. Im większa zmienność i im większa zastosowana dźwignia, tym większe ryzyko, ponieważ zwiększa się prawdopodobieństwo, że inwestor zostanie "wysadzony" ze swojej pozycji (gdy uderzy cena likwidacyjna).

Handel z depozytem zabezpieczającym w kryptowalucie jest więc jednym z najbardziej ryzykownych przedsięwzięć, jakie może podjąć inwestor. Wielu traderów zabezpiecza swoje inwestycje, otwierając przeciwstawne pozycje, aby zarządzać tym ryzykiem. I jest to powszechne podejście do zarządzania ryzykiem inwestycyjnym.

Konkluzja

Profesjonalni traderzy często korzystają z transakcji z depozytem zabezpieczającym w kryptowalucie. Ze względu na zastosowaną dźwignię finansową, ruchy rynkowe mogą być przesadzone, co skutkuje "long squeezes" lub "short squeezes", w których nagły ruch cenowy może wywołać likwidacje i zwiększyć zmienność. A to często zdarza się na rynkach kryptowalut, które są bardzo słabo obracane w porównaniu z większością tradycyjnych rynków.

Komentarze

Dodaj swój komentarz

Przed publikacją zapoznaj się z Polityką Prywatności. Pamiętaj ponosisz odpowiedzialność za swój wpis!
By sprawdzić czy nie jesteś bootem, wpisz wynik działania: 1 + 2 =